PC vahetamine Maci vastu. Minu lugu.

448 XP
pühapäev, 15. jaanuar 2012 20:28
Kavatsen siia jooksvalt kirja panna, kuidas see plaan mul läheb, aga hetke seis on siis see, et plaanin oma pikaajalise PC karjääriga lõpparve teha ja vähemalt oma peamise arvuti Maci vastu vahetada. Hetkel on selleks päris kiire ja korralik i7 prosega masin ning 20,5" ekraan. Vahetuse tahan teha 21,5" iMaci vastu, ehk siis kõik-ühes arvuti vastu. Juhtmevaba hiir ja klaviatuur on seal kaasas.
Ma olen selle vahetuse peale ka varem mõelnud aga seni on see jäänud põhiliselt tarkvaraga seotud probleemide taha. Esiteks pidin ühe veebiteenuse jaoks kasutama Internet Explorerit (see oli ka ainus asi, milleks IE-d kasutasin) ning teiseks kasutasin videomonteerimisprogrammi, mille faile vahetasin aeg-ajalt teistega, seega pidi kõik olema omavahel sobiv ja mingeid versiooni-platvormi erinevusi ei tohtinud tulla. Nüüdseks on mõlemad probleemid seljatatud ja vahetamise plaan on päris tõsiseks saanud.
Hetke tegevuskava on järgmine:
1. Osta suur, u 4 TB väline ketas ja kõik olemasolev info PC-st sinna tõmmata
2. Müüa PC maha
3. Osta uus iMac
4. Kopeerida failid Maci ja kasutada seda välist ketast edasi, sest iMacis ei ole piisavalt ruumi

Praeguseks pole mul isegi esimene etapp veel õnnestunud, alles valin siin kettaid. Aga mis on peamine -- ma ootan praegu uue iMaci mudeli väljatulekut. See peaks vist kusagil Märtsis-Aprillis juhtuma. Pole nagu mõtet vana osta, kui uus Ivy Bridge protsessorite põlvkond ja ehk mõni uuendus veel. Eriti huvitakski mind kiirem protsessor, veelgi suurema resolutsiooniga ekraan (samade mõõtmete juures) ja USB 3.0 lisandumine. Üks Thunderbolt pesa võiks ka juures olla lisaks praeguse mudeli ühele.
Niisiis võib projekt kauem aega võtta, aga seda põhjalikumalt saan valmistuda. Tõsi, ootamine tehakse raskeks, sest just täna nägin mingit eesti mäkipoodi, mis lubas minu valitud mudeli tavalisele 4 GB mälule tasuta 4 GB juurde anda, mis annaks u 80 € võitu...
Esialgu pean vastu :)
Aga eks ma siis kirjutan siia teemasse, kui olukord mingit pidi muutub. Teie võite aga kommenteerida, ma siis vastan.
448 XP
laupäev, 30. juuni 2012 17:05
Pole veel üleminekut teostanud, et Maci maailmas on asjad huvitava pöörde võtnud, uut iMaci pole vastu ootusi endiselt turule toodud, samas on MacBook Pro'st tekkinud Retina ekraaniga versioon. Sisuliselt mõtlen praegu, kas viimane MacBook Pro 17" (1920x1080 resoga) või uus MacBook Pro with Retine Display, mis on ainult pisut kallim, 2 tolli väiksema, aga palju tihedama ekraaniga.
176 XP
esmaspäev, 6. august 2012 12:15
Kuidas edeneb?
448 XP
teisipäev, 3. detsember 2013 10:33
Nonii, lõpuks, ligi kaks aastat peale teema algatamist tellisin siis järgmise mudeli ära:

21.5-tolline iMac
3.1GHz Quad-core Intel Core i7, Turbo Boost up to 3.9GHz
16GB 1600MHz DDR3 SDRAM - 2X8GB
1TB Fusion Drive
NVIDIA GeForce GT 750M 1GB GDDR5

Kätte peaksin saama kusagil jõulude paiku, tellimisaeg olevat umbes kuu või isegi 5 nädalat. Kindlasti läheb seegi aeg üle.
448 XP
kolmapäev, 25. detsember 2013 12:44
Jõulud käes, aga nii nagu ennustasingi, arvutit pole veel saabunud. Kuna see on "built to order" mudel, mida poest niisama ei leiagi oma konfiguratsiooni tõttu, siis seepärast ka selline pikk tulemine.
Mis värvi on see sinine ruut?