Mida arvate 3D-st?

232 XP
laupäev, 7. jaanuar 2012 20:28
Kas on mõtet teleka ostmisel osta kallim 3D mudel või umbes samasugune, aga tavaline? Mõned sülearvutid on ka juba 3D ja isegi telefonid. Kas on mõtet sellesse investeerida?
6919 XP
sonic
PRO
PRO-staatus antakse arvustajatele, kes on oma sisukate kirjutistega Arvustus.com toimetusele silma jäänud.
pühapäev, 8. jaanuar 2012 15:17
Minu meelest on ikka üsna mõttetu värk. Teleritetootjad ja filmistööstus hakkasid seda vägisi pushima, sest muidu polnud enam kellelgi mõtet osta telekat (sest oli arvuti ja telefon) ning piraatiminegi oli liiga lihtne. Aga selgus, et inimesed eriti ei tahagi 3D-st kuulda. Paneb paljudel pea valutama või ajab südame pahaks ja lisaks peab mingid totakaid prille kandma oma enda elutoas.
LGl oli üks 3D telefon, aga see feilis üsna haledalt, samuti pole Nintendo 3DS pihukonsool eriti mingit turgu võitnud.
Nii et isiklikult pean seda küll lihtsalt mööduvaks trendiks ja tootjate haledaks katseks mult rohkem raha kätte saada. Kuni 3D ei ole päris 3D (näiteks holograafiline, igalt poolt vaadeldav), vaid on lihtsalt mingi ajun*ss, pole sellest mõtet rääkida, ega sellesse investeerida. Kuigi see on iga päevaga aina raskem, sest see funktsionaalsus pakitakse nagunii paljudesse seadmetesse sisse, tahad või ei.
362 XP
pühapäev, 8. jaanuar 2012 17:36
Raha kättesaamise koha pealt on hea näide aprillis kinno jõudev Titanic 3D. Ehk siis täpselt sama 1997 Titanic, aga lisatud 3D-effektidega. Cameronist saan aru, hea odav töö, ei pea näitlejaidki kodust välja ajama, stuudios arvutid teevad kõik ära. Aga mille jaoks?
Mis värvi on see sinine ruut?