iPhone 5 kuulujutud

931 XP
Halgur
PRO
PRO-staatus antakse arvustajatele, kes on oma sisukate kirjutistega Arvustus.com toimetusele silma jäänud.
teisipäev, 7. august 2012 22:40
Praeguste kuulujuttude kohaselt on asi nõnda:
1. Tõde selgub, ehk uus iPhone 5 või kuidas iganes seda nimetama hakatakse (iPad 3 asemel oli ju... iPad), pidavat välja tulema 12. septembril. Räägivad, et samal päeval kuulutatakse välja ka iPad Mini (mille nimeks vaevalt et iPad Mini saab) ning parimal juhul ka iMaci uuendus.
2. Sel on suurem (kõrgem) ekraan, mõõtudelt 4.06" ja kõlgede suhtelt 16:9 nagu telerid, räägitud on isegi 4,6" ekraanist, aga esimene variant tundub lekete põhjal tõepärasem.
Ekraan saab olema ka teise tehnoloogiaga (in-cell), mis võimaldab ekraanipaneeli õhemana hoida, sest puutetundlikkuse kihti pole eraldi vaja lisada. Õhem ekraan on vajalik aga suuremale akule, sest jägnevad punktid, eriti 4G/LTE tugi tähendab, et akut see loom vajab.
Sharp alustas väidetavalt just sel kuul, augustis, paneelide tarnet.
3. Sel on väiksem doki-pistiku pesa. Lisaks mõõtudele on vähenenud ka kontaktide arv: 30-lt 8 -le. Ka väiksem dokipistiku pesa täidab seda eesmärki, et telefonisse mahuks suurem aku.
4. Sel on neljatuumaline Apple A6 või A5X protsessor
5. Sel on 1 GB mälu
6. Sel on veelgi väiksem SIM kaart -- nanoSIM
7. Sel on 4G/LTE tugi
8. Sel saab olema NFC (near field communication) tugi. Siin lähevad küll arvamused lahku, sest mõnedki pakuvad, et Apple hakkab selleks kasutama hoopis Bluetooth 4.0 tehnoloogiat, mille see on kõigisse oma uutesse toodetesse sisse ehitanud. See on ülimalt akusäästlik standard.
9. Sel on 8 megapiksline tagantvalgustusega CMOS pildisensor ning HD kaamera esipaneelil.
10. Selle korpus võib olla valatud Liquidmetalist (amorfne metallisulam)
11. Müügile tuleb iPhone 5 juba 21. septembril.
344 XP
kolmapäev, 8. august 2012 00:03
Hea teema.
Ma ootan ka siin sügist pikkade silmadega. Kui 4" tuleb, siis läheb ehk isegi ostuks., kuigi võiks ju isegi kuni 4,5" olla.
Mis värvi on see sinine ruut?