7.0 40 hindajat

Fellin kohvik
www.facebook.com/kohvikfellin

Kohvik-restoran Viljandis, Kauba 11 /Tasuja plats 1. Lisas sonic
PRO
PRO-staatus antakse arvustajatele, kes on oma sisukate kirjutistega Arvustus.com toimetusele silma jäänud.
02.06.2013
Hindamiseks logi sisse.Registreeru kasutajaks

“Kui Tallinnas, Pärnus, Haapsalus ja Tartus on juba päris rohkesti häid restoranikvaliteediga kohvikuid, kus mõnusas keskkonnas head toitu nautida, siis Viljandi oli kummaline erand. Sellist söögikohta, kuhu tahaks aina tagasi minna, seal polnudki.

Nüüd on ja selle koha nimeks on Fellin (mis on muide Viljandi omaaegne saksakeelne nimetus). See asub väga heas asukohas, sest suvel kui Viljandis Pärimusmuusika Festival toimub, on selle väravad otse kohvik Fellini kõrval, nii et ka turistid leiavad kohviku kenasti üles.

Hea kohvik restoran Viljandis Fellin

Suveajal saab istuda ka avatud terrassil otse kohviku ees, aga sees on väga palavate ilmadega isegi parem, sest seal on konditsioneer. Veel üks põhjus just Fellinit eelistada :)

Sees midagi ülioriginaalset pole, aga see ei ole ka üldse halb asi, sest kõik, mis on, on testitud-proovitud-kindel hubane kohvikusisustus.

Hea kohvik restoran Viljandis Fellin sisevaade, interjöör

Teenindus on väga meeldiv, entusiastlik ja seejuures usutav. Isegi siiras. Kui kahtlesin, kas magustoit kohe ära tellida, arvas hipsterlik teenindaja, et vaadaku ma hiljem, äkki on kõht nii täis, et ei jaksagi magustoitu võtta. Teenindaja, kes püüab kõvasti müüa, poleks sellist juttu ajanud. Mõni müügimees võiks nüüd teda süüdistada, aga tegelikult müüb selline siirus palju paremini.

Üks minevamaid toite seal on "Pikalt küpsenud lammas ja rukkileib", mille alustuseks tellisingi. Serveering oli ilus ja toit ise maitses hea. Leib oli suur (lõigatud vormileivast lapiti) ning rikkaliku kattega. Lammas seest roosatas ja oli hõrk.

Hea kohvik restoran Viljandis Fellin lambaliha võileib

Ära sai proovitud ka "Noored peedid ja kitsepiimajuust", mis maitses samuti väga hästi. Kitsepiimajuust oli väga pehme ja maitserikas.

Hea kohvik restoran Viljandis Fellin kitsejuustu salat

Põhiroogadeks "Põletatud siga". Praad, mille kaste oli väga hea, kartulid hästi mõnusad ja siga ise õige sutsu iseloomutu. Pehme ja hea küll, aga maitset oli vähevõitu.

Hea kohvik restoran Viljandis Fellin seapraad põletatud siga

Samas teine põhiroog, päevapakkumisena saadaval olnud "Veiseliha pasta" oli küll väga hea. Läbini maitsekas ja pealegi hästi tasakaalus maitsega. Selle soovitaks neil küll kohe põhimenüüsse võtta, mitte ainult päevapakkumisena aeg-ajalt välja tuua.

Hea kohvik restoran Viljandis Fellin pasta veiseliha

29.07.2014 20:03 - Tuleroog
PRO
PRO-staatus antakse arvustajatele, kes on oma sisukate kirjutistega Arvustus.com toimetusele silma jäänud.

Tuleroog on seda arvustust muutnud: 29.07.2014 20:18
Hinnang arvustusele:
  +5   -0
Arvustuse lisamiseks logi sisse. Registreeru kasutajaks
Loe https://www.facebook.com/kohvikfellin Fellin kohvik arvustusi (review)Otsi Google abil: fellin kohvik (review)