8.2 21 hindajat

Estonian Burger Factory
www.facebook.com/EstonianBurgerFactory

Burgerirestoran Tallinnas, Pärnu mnt 41a. Telefon 5908 2626. Lisas Erksa 31.01.2015
Hindamiseks logi sisse.Registreeru kasutajaks

Arvustused

“See on täpselt sedamoodi nimega koht, mis viib minu ootused väga kõrgele ja paneb süljenäärmed tööle. Korralikult tehtud burger on midagi väga erilist. Burgeri mõistmine, ehk aru saamine, et burger ei ole lihtsalt kotlet kahe saia vahel, et burger ei ole (tingimata) rämpstoit, on eriline asi ja kui keegi seda mõistab, siis söögikoht ambitsioonika nimega Estonian Burger Factory parem mõistku.

Teadsin sellest paigast juba mõnda aega, aga ei olnud tekkinud sobivat juhust seal kandis nälga tunda või ka spetsiaalselt sinna sööma minna. Esmalt teadsin, et Estonian Burger Factory eksisteerib, aga kus ta seda teeb, vaat' seda ei teadnud ma päris pikalt. Kuni avastasin päris juhuslikult. Kino Kosmose peaaegu kõrvalt läheb lühike teejupp, mis viib mingi vana spordiplatsini. Olen seal poisikesena isegi õhupüssi laskmas käinud, 90ndatel, mil igal pool kellegi mitteametlik bisnis käis...

Nii et majas, kus ma pole iial käinud ja kohas, kus ma viimati käisin 90ndatel asubki uhke nimega burgerirestoran Estonian Burger Factory. Peaaegu linna keskel ja ometi kuidagi kõrval. Sinna niisama ei satu, kuigi möödub sageli.

Sisse astudes võtab vastu paremat kätt asub lett ning otse ees olev avatud köök. Silma hakkavad paar kokka, The Big Green Egg söegrill ja gaasigrillid. Pilti tegema hakates küsib üks kokkadest, kas tuleb ka pildi peale ja ütleb, et on omanik. Seega omanik ei tähenda seal ainult raha, vaid ka reaalset käte külge panemist. See on hea märk!

Estonian Burger Factory menüü ja omanik

Laudu on nii seal samas köögi kõrval kui ka trepist alla minnes asuvas saalis. Seal on rohkem. Aga lisaks on seal see miinus, et tualettide uks on lähedal ja (ilmselt) sealt pahiseb sisse sellist lehka nagu tuleb ära kuivanud trapist. Üsna ebameeldiv nähtus söögikohas. Ja tegelikult tuleb kahetsusega tõdeda, et see vastab enam-vähem paiga õhkkonnale. Kõik jätab mingi öise joomakoha mulje. Lauad oma põranda külge kruvitud, kui põrand ei kleepu, siis jätab kõik kokkuvõttes sellise mulje ja ootuse, et ta ilmselt kleepub. Selline keldribaari tunne ja sellest on kahju. On küll püütud veidi õhkkonda luua, näiteks on seinale kirjutatud lõbusaid sõnumeid, sh "How I Met Your Mother" sarjast pärit Marshali kuulus burgeriteemaline tsitaat jpm. See aitab. Aga ei päästa. Õhkkond ei ole hea.

Estonian Burger Factory interjöör

Tellitud said hakatuseks "käsitsi valmistatud friikartulid", mis nägid välja väga halvad. No pagan. Ma saan aru, et käsitsi valmistatud, aga mingil muul moel ei valmistata friikartuleid üheski korralikumas restos. Igatsen siiani taga pankrotti läinud Tilli ja Kummeli friikaid. Keegi peaks nende retsepti ära ostma. Wink-wink! Aga Factory friikartulid nägid tõesti nii õnnetud ja imelikud välja, et ei isutanud üldse. Paar tükki sõin, aga sellest ka piisas. Sa oled see, mida sööd, siiski.
Estonian Burger Factory friikartulid

Ootused ei olnud enam sugugi kõrged, kahjuks, kui põhiteemade juurde sai asutud.
Burgeritest sai esmalt proovitud kitsejuustu punapeediburger. Ja oli päris huvitav! Kitsejuust sobib burgeri vahele hästi ja peet ning peedilehed oli minu jaoks üllatus, st pole ise proovinud ning tekkis tahtmine seda teha. Huvitav ja hea burger.
Estonian Burger Factory peediburger

Järgmiseks siis BBQ burger, sest see oli ainsana Big Green Eggi ehk päris süte peal grillitud. Kuigi, teenindaja ütles, et nad võivad mistahes burgeri jaoks burgeripätsi sellel grillil teha. Tore! Aga võtsin siiski selle. Sest, noh, BBQ :) Lasin juurde lisada jalopenot, mis maksis millegipärast 50 senti lisaks (võiks tasuta olla, terve purgitäis maksab alla 2 euro ja oleks ilus žest olnud). Burger oli hea. Aga... Ma tükk aega mõtlesin, millest see "aga" mul oli. Välja mõtlesin, aga seda ütlen paar rida hiljem. Nimelt mainin vahepeal, et kuigi menüüsse oli kirjutatud, et burgerid on vaikimisi "medium" küpsusastmes kui ei tellita midagi muud, siis olid mõlemad burgerid täiesti läbi küpsetatud ja see oli kerge pettumus, lisaks, järelikult menüü valetas, mis ei ole kuigi viisakas.
Estonian Burger Factory burgeri läbilõige

Nii et mis "aga" see siis oli? Ma ei tundnud armastust :) Ära naera midagi, selline asi on toidus täiesti tuntav. See ongi see, mis iga roa eriliseks muudab. Ma tundsin lihtsalt paksu burgeripihvi, kastet, salatit, saia.. Aga see ei erinenud siiski sellest, mida saab näiteks Diner'is või mõnes mõnes pop-up burgerirestoranis tänaval. See ei olegi kohustuslik osa roast, saab vabalt ka ilma ja ikka on hea. Burger Factory burgerid olid ka head! Aga mitte erakordsed. Mitte sellised, mida kirjeldas Marshal on tsitaadis. Mitte sellised, mille pärast peaks tingimata tagasi minema.

Teenindus oli omapärane. Alguses teenindas mingi ülipopi välimusega kutt, kes ilmselgelt ei olnud iial ühtki teeninduskursust läbinud ja ei saanud eriti aru, kuidas see asi käib. Aga burgerid tõi juba keegi neiu, kes oli palju asjalikum ja suutis isegi suhelda.

Joogiks küsisin kraanivett. Väike test. Saigi! Suurepärane. Mitte lihtsalt klaasitäie vett, vaid karahviniga, viisakalt.
Kohv toodi eraldi väikese presskannuga ja maitses hea. Seegi pole väga tavaline, seega kiitus!

NIISIIS:
Interjöör -- 5
Burgerid -- 8
Friikad -- 2
Teenindus -- 6
Joogid -- 10

Kokku annan 7 punkti. Burgerite eest saaks rohkem, aga see öise joomakoha tunne, kahtlased friikad ja kogenematu teenindus alguses tõmbavad veidi alla.

Head burgerit võib sealt aga rahulikult nõudma minna ja oma burgerinälga kustutada. Kindlasti üks parimaid burgereid linnas :)”

13.05.2015 21:18 - Tuleroog
PRO
PRO-staatus antakse arvustajatele, kes on oma sisukate kirjutistega Arvustus.com toimetusele silma jäänud.

Tuleroog on seda arvustust muutnud: 15.05.2015 09:31
Hinnang arvustusele:
  +1   -0

“väga hea koht, mõeldud kõigile ja hea maitsega , soovitan”

03.03.2015 13:06 - Liivi Amberg
Hinnang arvustusele:
  +0   -0

“Maitsvad burgerid, seal on neid igasuguseid saadaval, no tõesti igale maitsele, seega mitmeid neist ma ise isegi proovida ei tahaks :D Normaalne koht.”

31.01.2015 20:40 - Erksa
Hinnang arvustusele:
  +0   -0
Arvustuse lisamiseks logi sisse. Registreeru kasutajaks
Loe https://www.facebook.com/EstonianBurgerFactory Estonian Burger Factory arvustusi (review)Otsi Google abil: estonian burger factory (review)