Äratusmäng uinuvale rahvamuusikale. August Pulsti mälestusi

163. Äratusmäng uinuvale rahvamuusikale. August Pulsti mälestusi
Krista Sildoja

Raamatus kirjutatakse Pulsti tegemistest nii teiste kui tema enda sõnade läbi. Omal ajal kirja pandud meenutused 20. sajandi esimese poole külamuusikutest, nende mõtetest ja olemusest on väärt lugemine tõsisele rahvamuusikahuvilisele. Teaduslikult süstematiseeritud info muusikutest ja ringreisidest aitab orienteeruda Pulsti ajas ja elutöös. CD-plaadilt ja QR-koodidega (Eesti Rahvaluule Arhiiv) kuulatavad originaalsalvestused annavad aimu, kuidas kunagi pilli mängiti.


Lisas sipsik 27.01.2014
Pane hinne:
Ühest Robertist teiseni

164. Ühest Robertist teiseni
Silvi Puusepp

See lugu on minu varalahkunud pojast Robertist, aga ka minust ja minu perest. Robi elu oli kiire ja kirev, eluküünal põles täisleegiga ja kustus suure pauguga. Kahju, et tema viibimine siin nii lühikeseks pidi jääma. Olen väga tänulik, et see kaunishing minu oma emaks valis ja seeläbi mulle 32 aastat palju rõõmu tõi, mille eest eest talle tänud, lõpmatu armastus ja head soovid sinna, kus ta iganes viibib. Jääb lootus, et ta kunagi peale hingekosutust kaugelt päriskodust naaseb või ongi seda juba teinud ja taas saab keegi tema olemasolust osa. Kui muutlik on siiski elu, võtab ja annab ja jälle võtab, kuni elame.


Lisas Zeus 24.09.2013
Pane hinne:
Üks vanamees Ameerikast kirjutab teile

165. Üks vanamees Ameerikast kirjutab teile
Erik Linnolt

„Need on minu avalikud kirjad,” ütleb selle raamatu autor dr. Erik Linnolt, lisades: „See tähendab, et saadan vahel mõnda kirja rohkem, kui vaid ühele sõbrale. Saadan vastavalt sellele, mis minu arvates võiks kedagi mu sõpradest Eestis huvitada.” Raamat koondab kirju, mida USA-s Connecticutis, Farmingtonis, elav dr. Erik Linnolt on 21. sajandi esimese kümnendi lõpus saatnud peamiselt kirjastusele SE&JS, Rutt Hinrikusele või iseendale. Siit leiame peene naljaga vürtsitatud filosoofilisi mõtisklusi tänapäeva maailmast, inimestest, lapsepõlvekodust Pärnus. Arutlusi lindude ja loomade üle, naljakaid episoode iseenda elust. Tema maailm on põnev ja üllatusterohke. Igaüks leiab siit midagi enesele, kuna dr. Linnolt valdab hämmastavat kunsti rääkida korraga iseendast ja meist kõigist. Stiilinäide: Asta ja mina elasime koos kolmel maal ja kasutasime kolme keelt. Elu Rootsis oli nagu sissejuhatus, Kanadas nagu peaproov ja Connecticutis nagu etendus.


Lisas Marge-Elin Roose 06.12.2012
Pane hinne:
Üleõlapilguheit
9.0
1 hindaja

166. Üleõlapilguheit
Enn Vetemaa

Vanameister meenutab oma lapse- ja nooruspõlve kuni 1965. aastani, kui ilmus "Monument", mis tõi talle ainsa hetkega kirjanikuna suure tuntuse. Raamatus on palju juttu kirjaniku kohtumistest maa-naabrimeestega Raikkülast, Uku Masingu ja Evald Saagiga, seiku ja pildikesi keemia- ja kompositsiooniõpingutest, aga ka meenutusi oma perest, koolikaaslastest, sõpradest ning Eesti elu-olust üldse. Mõistagi ei püsi Vetemaa rangelt kuiva eluloo formaadis, vaid elustab aeg-ajalt värvikaid juhtumisi ja vestlusi talle omases vaimukas ilukirjanduslikus, kohati lüüriliseski vormis.


Lisas sipsik 27.03.2014
Pane hinne:
Üllar Jörberg. Armastuse laul

167. Üllar Jörberg. Armastuse laul
Evelin Kivimaa

Elulooraamat armastatud lauljast Üllar Jörbergist.


Lisas Marge-Elin Roose 14.12.2012
Pane hinne:
Ütle, tsensor, milleks sulle käärid
1.0
2 hindajat

168. Ütle, tsensor, milleks sulle käärid
Aksel Tamm

Kirjastuse Eesti Raamat ja ajakirja Keel ja Kirjandus kauaaegse peatoimetaja, arvukate raadio ja TV kirjandussaadete autori Aksel Tamme vaimukate ja faktiderikaste kirjanduslooliste esseede kolmanda köite sisuks on põnevad lood kirjanike ja kirjastajate võitlustest nõmeda kommunistliku tsensuuriga.


Lisas Marge-Elin Roose 12.09.2012
Pane hinne: