Vanglas
8.3
3 hindajat

157. Vanglas
Mihhail Hodorkovski

Kümne vanglas veedetud aasta jooksul kohtus Mihhail Hodorkovski paljude inimestega. Mõned neist ühiskonna jaoks justkui „kadunudˮ inimestest ei olnud isiksustena kaugeltki mitte „kadunudˮ ning demonstreerisid mehisust ka äärmiselt rasketes vanglatingimustes. Vaatamata sellele, kas neid ähvardas uus vanglakaristus, kartser või nuga, leidsid nad endas jõudu seista oma moraalsete väärtuste eest, oma tõe eest, selle eest, mis oli nende kujutlustes õiglane. Nende inimeste väärtustesse võib suhtuda erinevalt, ent kui inimene on valmis oma põhimõtete eest kannatama, tõeliselt kannatama, on see austusväärne. Vangla on ekstreemne koht ning selgitab näitlikult välja, mida üks või teine inimene väärt on. Mihhail Hodorkovski jutustused ei ole lihtsalt raske saatusega inimeste lood. See raamat räägib vene ühiskonnast ning selle väärtustest, inimeste nõrkusest ja vastupidavusest, alatusest ja aususest.


Lisas Raamat24 06.07.2015
Pane hinne:
Vastu tahtmist võõral maal

158. Vastu tahtmist võõral maal
Toots Normann

Maailma ajaloos on olnud hetki, kus meie kõigi eksistents on kõikunud noateral. Üks nendest oli Kuuba kriis 1962 aastal. Sellest on päris palju kirjutatud, üldiselt poliitikute ja ajakirjanike sulega. 2012 aasta oktoobris möödus 50 aastat Kuuba kriisi rahumeelsest lahendusest. Meie tänane eesti põlvkond ja veel üks põlv tagasi aga ei tea midagi sellest, et selles Kuuba kriisis ja veel aastaid hiljemgi osales n-ö sotsialismi kaitsel Vabaduse saarel eesti poisse, seda vene soldatina. Need poisid on täna 65-70 aastased isad ja vanaisad, paljusid pole enam kahjuks meie seas. Need mehed ei ole kangelased, neil ei olnud valikut! Nad toimetati Kuubale kriisi alul 1962. aastal salaja kaubalaevade trümmides koos sõjatehnikaga ja hiljem „ turistidena“ reisilaevadega. Eestlaste osakaal kogu armeest seal oli küll väike, aga ikkagi! Olin üks nendest. 1 osa raamatus on ehe soldatipäevik koos piltidega mis on kirjutatud sõdurielust Kuubas kahe aasta jooksul 1965-1967. 2 osas on 11 eesti poisi tänased meenutused Kuubas oldud aastatest nõukogude armee ridades, koos piltidega nendest kaugetest aegadest. 3 osa Kummaline Kuuba 45 aastat hiljem. Reisikiri koos piltidega aastast 2012. Raamatus on üle 200 pildi. Soovin, et ajalugu oleks teada ja kirjas, see on veel praegu tume laik, üks keeruline aeg nõukogude perioodil ja nende eesti poiste elus. Toots Normann


Lisas Marge-Elin Roose 23.11.2012
Pane hinne:
Vene kroonus ehk Äratus ku(u)bis

159. Vene kroonus ehk Äratus ku(u)bis
Tõnis Asson

Tõnis Asson: „ Nõukogude armees käimata poleks nii sürrealistlikku materjali suutnud sulest välja imeda ka parima fantaasiaga inimene. Sain väikese ja tähtsusetu sõdurina jahmunult vahtida suure riigi suurt sõjaväge, mille abil partei ja selle juhtide suurele asjale lisandväärtust kuvati.” Taasloodud Eesti kaitseväes eduka karjääri teinud kolonelleitnant Tõnis Asson töötab praegu Eesti kaitseväe esindajana Brüsselis NATO peakorteris.


Lisas Marge-Elin Roose 08.08.2012
Pane hinne:
Võitlus ellujäämise eest
8.8
4 hindajat

160. Võitlus ellujäämise eest
Juli Klaar

Julia Klaar oli üks neist, kes 1944. aasta septembris Eestist põgenes. Tema otsuse ja teekonna erakordsus seisnes selles, et võitlust ellujäämise eest pidi ta pidama mitte ainult enda, vaid ka oma viie lapse nimel, kellest vanim oli kolmteist ja noorim kolm aastat vana. Nälg ja haigused saatmas, mindi läbi Saksamaa, Tšehhi põrgu ja Poola ning jõuti Rootsi. Julia Klaari mälestusi täiendavad oma tähelepanekutega pojad Enno ja Mati Klaar.


Lisas Hekaru 15.01.2011
Pane hinne:
Warren Buffeti edulugu
7.7
3 hindajat

161. Warren Buffeti edulugu
Robert G. Hagstrom

Raamat selgitab Buffetti lähenemise psühholoogilisi aluseid, olles seega parim olemas olev juhiste kogumik, mille abil omandada need põhimõtted ja käitumisviisid, mis on teinud Buffettist meie põlvkonna suurima investori. Raamatus käsitletakse järgnevaid teemasid: - kuidas mõelda nagu pikaajaline investor, st kuidas mõelda nagu Buffett? - miks on „vastumeelsus kaotuse ees“ ehk enamikule investoritele omane tendents tähtsustada üle rahalist kaotust üks suurimaid lahendamist vajavaid probleeme? - miks on turu tõusude ja mõõnade puhul just ratsionaalne käitumine olnud Buffetti investeeringute edukuse võtmetegur? - analüüs, mis puudutab Buffetti hiljutist ettevõtte H. J. Heinz omandamist ning investeeringut IBMi aktsiatesse. Hagstrom kirjutab, et kõige raskem ülesanne neile, kes püüavad jäljendada Buffetti edukust, ei ole mitte õigete aktsiate valik, vaid see, kuidas ebakindla majanduse ja kõikuva turu tingimus - tes jääda truuks mõistliku investeerimise põhimõttele.


Lisas Raamat24 05.05.2015
Pane hinne:
Wiies olympiada Stockholmis 1912. Karl Luki päevaraamat
8.0
1 hindaja

162. Wiies olympiada Stockholmis 1912. Karl Luki päevaraamat
Kalle Voolaid

1912. aastal Stockholmi olümpiamängudel võistelnud eestlase Karl Luki päevaraamat annab lugejale aimu, missugustes tingimustes omal ajal sporti tehti ja suurvõistlustel osaleti. Meeleolukalt ja muheda huumoriga kirja pandud lood merereisist Stockholmi, laeval ööbimisest, võistluspaikadest, olümpiavõistlustest ja -melust ning Stockholmi linnast on ühtaegu nii lihtsalt mõnus lugemine kui ka ajaloolise väärtusega kirjatöö. Raamat on valminud koostöös Eesti Spordimuuseumiga.


Lisas Marge-Elin Roose 29.08.2012
Pane hinne: