8.2 9 hindajat

Electrolux Oxygen Z9124

HEPA ja aktiivsöefiltriga toaõhupuhastaja. Automaatne lõhnasensor, Müratase 27/31/44/63 dB(A), automaatsed puhastusprogrammid, CADR max. 349 m3/h, kuni 60 m2 ruumile, toitejuhtme pikkus 2m. Kaugjuhtimispult. Lisas sonic
PRO
PRO-staatus antakse arvustajatele, kes on oma sisukate kirjutistega Arvustus.com toimetusele silma jäänud.
17.05.2011
Hindamiseks logi sisse.Registreeru kasutajaks

Arvustused

“On kõige vaiksemas modes tõesti hästi vaikne, kuuleb öövaikuses vaid õhkõrnalt, samuti puhastab õhtu toidulõhnadest jms hästi. Ainult et filtrid on jube kallid. Kui nii söefilter kui HEPA välja vahetada läheb rahulikult mingi 100 euri ära.”

03.03.2012 10:16 - Null
Hinnang arvustusele:
  +0   -0

“Kevadise õietolmuga käib mul võitlus igal aastal. Õigemini õietolm võitleb ninas ja mina olen sellega seni leppinud ja muudkui nuusanud. Nüüd mõtlesin, et on aeg peened osakesed toaõhust kinni püüda ning hakkasin otsima sobivaimat õhupuhastajat.
Selgus, et Eesti turul neid palju ei olegi, eriti kui on sellised nõudmised nagu minul. Ma ei tahtnud, et sel oleks 7 erinevat filtrit, millest üks kahtlemata osooni tekitab, teised on aga kulumaterjalina lihtsalt kallid ja mõttetud. Mulle piisanukski ainult HEPA-filtriga seadmest, aga sellist ma kusagilt ei leidnud. Lihtsaim variant oli Hepa + aktiivsöefilter. Viimane on mõeldud eelkõige lõhnade eemaldamiseks/neutraliseerimiseks, ehk kasutamiseks näiteks suitsuhaisust lahti saamiseks või köögis toidulõhnadega võitlemiseks. Et minu seade asub magamistoas, mul selliseid probleeme tema jaoks ette valmistatud polnud. Aga küllap teeb see aktiivsüsi õhku ikkagi paremaks, nii et miks mitte.

Valik langes konkreetselt selle Oxygen Z9124 õhupuhastaja peale seepärast, et see oli oma vaikseimas režiimis kõige vaiksem, vaid 27 dB, mis on sisuliselt kuuldamatu. Lisaks oli see ainus usaldusväärse brändiga seade, teised olid mingid hiina või vene imed.
Õhk on tõesti puhtam, allergiaprobleemi veidi vähem ja öösel selle töötamine und ei häiri.
Mul on vaid kolm halba asja selle kohta öelda. Esiteks on seade päris suur, teiseks on see musta värvi (Eesti turule valget ei pakutagi, ehkki on olemas), mis muudab selle suuruse optiliselt veelgi pirakamaks. Teiseks on see must läikiv pind tõeline sõrmejäljemagnet ning kolmandaks põlevad sinised LED-tuled ka öösel piisavalt heledalt, et kogu toanurk siniselt helendaks. Nii peangi seadme ööseks tuledega seina poole pöörama.”

17.05.2011 09:35 - sonic
PRO
PRO-staatus antakse arvustajatele, kes on oma sisukate kirjutistega Arvustus.com toimetusele silma jäänud.

sonic on seda arvustust muutnud: 17.05.2011 09:36
Hinnang arvustusele:
  +3   -0
Arvustuse lisamiseks logi sisse. Registreeru kasutajaks
Loe Electrolux Oxygen Z9124 arvustusi (review)Otsi Google abil: electrolux oxygen z9124 (review)