Kindle 2
6.6
8 hindajat

31. Amazon Kindle 2

E-luger, e-ink ekraaniga, mustvalge.


Lisas zoidberg 30.03.2010
Pane hinne:
Vaata kõiki arvustusi (1)

“Võrreldes eelmise Kindle'i versiooniga oluliselt ilusama disainiga. Ma ei saanud sugugi aru, miks eelmisel pidid need nupud sellised kummalised olema, miks üks seadme nurk oli justkui maha lõigatud ja miks kõik nägi välja nii... ütleme otse -- kole.
Ekraan on ka paremaks läinud. Eelmine mudel suutis näidata vaid nelja halltooni, Kindel 2 oma aga juba 16. Värvid jäävad endiselt unistuseks, aga vähemalt on tegemist sama hea e-ink ekraaniga, mis on end tõestanud silmasõbralikkusega.
Kindle 2 on mõnusalt õhuke, nii et pole probleemi see kotti pista, et siis kuskil oodates, näiteks bussis lugeda. Eestis pole need e-lugerid veel levinud, nii et bussis jäävad inimesed küll suu ammuli vahtima.
Tarkvaras väga suuri muudatusi tehtud ei ole, aga paistab, et menüüd on veidi parema ülesehitusega.
Kindle saab mitte suurepäraselt, aga siiski rahuldavalt hakkama ka (ingliskeelse) teksti ettelugemisega. Saab valida nais- ja meeshääle vahel. Robotlik see kõnesüntesaator on, nagu ikka, aga mõnel puhul abiks. Rääkimata sellest, et hea kurtidele.
Tegemist ei ole kindlasti seadmega, mida igaühele käsi südamel osta soovitada julgeksin, aga kui sa tead, mis on e-luger ja oled otsustanud endale selle nagunii muretseda, siis Kindle 2 on Kindel :)”

30.03.2010 20:48 - zoidberg
Hinnang arvustusele:
  +0   -0
Nook
6.5
4 hindajat

32. Barnes & Noble Nook

E Ink ekraan + 3,5" värviline puutetundlik LCD. Wi-Fi ( 802.11 b/g). MP3 mängija. Sisseehitatud kõlar. Kaal -- 343 g.


Lisas hyper 29.03.2010
Pane hinne:
Vaata kõiki arvustusi (1)

“Tänu E Ink ekraanile on kiri selge ja hästi loetav. Täpselt sama moodi, nagu Nooki peamistel rivaalidel. Muidu näeb Nook välja kõigist e-lugejatest kõige parem. Umbes sellist ootaks tegelikult Apple'ilt.
Tegelikult ei ole Nooki aga kuigi mugav kasutada. Esiteks on vorm selleks liiga moodne ja ebamugav, teiseks on tarkvara kuidagi äbarik. Ilmselt esimese versiooni häda.
Huvitavaid omadusi on Nookil küll. Näiteks LendMe, mis võimaldab e-raamatut 14 päevaks sõbrale laenutada. Huvitav on ka peaekraani all asuv värviline puutetundlik ekraan, mis lisab võimalusi, ka tuleviku mõttes.”

29.03.2010 19:32 - hyper
Hinnang arvustusele:
  +0   -0