8.2 5 hindajat

Monsters University (2013)
Dan Scanlon

Teie ees on maailma võibolla parima animastuudio Pixar uusim seiklus ning selles lustilises loos näidatakse meile, kuidas "Kollide kompaniist" tuttavad parimad sõbrad Mike ja Sulley omal ajal tuttavaks said ning kui okkaline oli nende rada sõpruse leidmise juurde. Alates ajast, mil Mike Wazowski oli väike koll, on ta unistanud hirmutajaks saamisest ning teab, et parimad hirmutajad tulevad just Kollide ülikoolist. Aga esimesel semestril kipuvad Mike'i plaanid kokku varisema, kui ta tee ristub sündinud hirmutaja James P. Sullivaniga. Paari omavaheline vägikaikavedu, kus kumbki iga hinna eest võita soovib, viib selleni, et mõlemad visatakse hirmutajate programmist välja. Asi muutub veel hullemaks, sest nad peavad tegema koostööd, nii teineteisega, kui ka kõigi poolt põlatud veidrikest kollidega. Taas kord annavad lahutamatule tandemile (kes selles filmis polegi teab mis lahutamatud) Mike Wazowskile ja James P. Sullivanile eestikeelsed hääled sellised tuntud tegijad nagu Tiit Sukk ja Indrek Ojari. Nendele sekundeerivad Kollide ülikooli tudengite, õppejõudude ning teiste tegelaste rollides Indrek Taalmaa, Ülle Kaljuste, Uku Uusberg, Kaspar Velberg, Andres Raag, Jaan Rekkor, Priit Pius, Sandra Uusberg, Kristjan Üksküla, Karin Rask, Margus Tabor, Juhan Ulfsak, Anne Reemann, Piret Kalda, Andero Ermel, Priit Võigemast, Anne Paluver, Karl-Andreas Kalmet, Henrik Kalmet ja paljud teised. Eestikeelne dublaaž valmis stuudios Orbital Vox Priit Võigemasti lavastajakäe all. Eestikeelne pealkiri: Kollide ülikool Lisas cantabile 29.07.2013
Hindamiseks logi sisse.Registreeru kasutajaks

Arvustused

“Mulle meeldis. Olen näinud ka kronoloogiliselt eelmist, aga tegevuse suhtes järgmist osa (kus nad juba tööl käivad, Kollide Kompaniis) ja ma ei oskaks isegi öelda, kumb parem on. Mõlemad meeldisid. Selles ülikooli osas oli nii palju erinevaid kolle välja mõeldud, see oli päris hea. Mitmed nii nutikad ja naljakad, et ma ei tea, kuidas nad nende peale tulid üldse. Selline fantaasia annab võimaluse päris palju nalja teha nende kollide kujudega.

Kena värviline maailm, hea huumor ja täitsa korralik lugu. Täitsa üheksa punkti vääriline IMHO.”

09.08.2013 11:52 - hippo
Hinnang arvustusele:
  +0   -0

“Nii nagu enamus Pixari loomingut, sobib ka see animafilm vaatamiseks kõigile, aga suunatud on ta eelkõige muidugi lastele. Kunagine Monsters Inc oli nagu vingem, aga see on ka ikka väga hea ja naerda saab päris palju.”

07.08.2013 10:56 - Nimetu
Hinnang arvustusele:
  +0   -0
Arvustuse lisamiseks logi sisse. Registreeru kasutajaks
Loe Dan Scanlon Monsters University (2013) arvustusi (review)Otsi Google abil: dan scanlon monsters university (2013) (review)