6.7 6 hindajat

Cha Dao
http://www.chadao.ee/

Hiina teemaja ja restoran Peakokk Zhiqiang Jiang Telefon 842 0003 Aadress Suur-Patarei 2, Tallinn Email info@chadao.ee Avatud iga päev kella 11-23. Lisas helehõbedane 20.01.2014
Hindamiseks logi sisse.Registreeru kasutajaks

Arvustused

“Cha Dao kohta leiab veebist vastuolulisi kommentaare, ja vastuolulisus on alati huvitav. Kuigi mitmesuguste Hiina söögikohtadega Tallinnas omajagu kogemust, võib öelda, et tegemist on igati toreda paigaga, millel on omad erilised plussid. Nimelt märge "teemaja".

Esmalt õhustikust. Esimesel pilgul paistab silma mõningane venelikkus, nii sisustuses, kujunduses, klientuuris kui ka teeninduses, kuid seda ainult parimal moel. Kujundus üllatab väga positiivselt, kordki on osatud suurt investeeringut maitsekalt teoks teha. Kui tavaliselt on restoranis kindlad kohad, kus istuda ei tahaks, sest need on kas keset käiguteed, asuvad WC kõrval või on liiga silma all, siis Cha Daos on mõistetud, mida tähendab intiimsus ja distants. Kõik lauad on väga hästi asetatud, saali keskel olevad piiritletud diskreetsete seinakestega, naaberlaua jutte pealt ei kuule, on just parasjagu õhku ja valgust.

Teenindus on kiire, sõbralik ja asjatundlik. Kui tarvis, ollakse olemas. Ning (küll aktsendiga, aga) eestikeelne. Seega mõningad kommentaarid varasema kohta enam tõele ei vasta.

Nii. Toit. Seekord mekkisime vaid pearoogi ja panime punkti magusaga. Kahetärniroog Sichuani part (Ma La Ya Pu) oli õrn, Sichuani pipra liivane krõbin imehea. Gong Bao lambaliha (Gong Bao Yang Rou) oli intensiivsem ning kuigi ühe tärniga, oli see pardist vürtsikam. Pearoad olid teineteisele heaks täienduseks, kuigi part oli ehk veidi õrnema mekiga, mistõttu lammas seda veidi-veidi lämmatas. Ehk oleks parem pardi kõrvale midagi leebemat võtta? Ning tärne, tundub, selles söögikohas arvestada pole mõtet, sest neid polnud lihtsalt tunda! Pearoad serveeritakse aurutatud riisiga, mis tuuakse kõrvale bambusnõus (nagu Chedis).

Magusast proovisime oapastaga riisipalle (Nuo Mi Zhi) ja piimapulki (Dan Nai Su Bang). Mõlemad väga head, kergelt magusad ning nüansirohked, kui neid lisanditeta süüa. Seega kokteilikirsi võiks parem järele jätta, varjutab liigselt.

Kõrvale soovitaks võtta otse loomulikult teed, sest see pool on selle restorani üks põhiplusse. Teevalik on lihtsalt öeldes vägev. Ning ühele-kahele inimesele mõeldud teest piisab mitmeks tunniks, sest serveerimine käib veidi teisiti kui eestlaslikult suures tassis: tõmmisest lastakse pisemasse klaasanumasse vesi nõrguda, sealt kallatakse see väikestesse teekaussidesse. Proovitud jasmiinitee Bai Yu Tu oli üks paremaid, mida ma Eestis olen saanud. Teed müüakse ka kaasa (hinnad küll kõrged) ning korraldatakse teetseremooniaid, kus teemeister erinevatest teemadest lähemalt räägib. Tundub igatahes põnev.

Võrdluses Dao Huaga, mille väärtust näitab kas või see, et sinna viiakse need vähesed Tallinna saabunud Hiina grupid sööma, on Cha Dao toitude poolest kindlasti erinev (ka köögid on erinevate piirkondade omad), kuid nad täiendavad teineteist kenasti. Tasub mõlemast läbi astuda!”

20.01.2014 13:32 - Nimetu
Hinnang arvustusele:
  +2   -0
Arvustuse lisamiseks logi sisse. Registreeru kasutajaks
Loe http://www.chadao.ee/ Cha Dao arvustusi (review)Otsi Google abil: cha dao (review)