8.4 5 hindajat

Big Green Egg 100% Organic Lump Charcoal

100% orgaaniline tammepuusüsi hikkoripuidu tükikestega. Lisas Tuleroog
PRO
PRO-staatus antakse arvustajatele, kes on oma sisukate kirjutistega Arvustus.com toimetusele silma jäänud.
05.06.2016
Hindamiseks logi sisse.Registreeru kasutajaks

Arvustused

“Big Green Egg on tuntud oma erilise kujuga ja kvaliteetsete grillide ja grilltoodete poolest. Mõistagi pakuvad nad oma kuulsa brändi alt ka grillsütt, mille testimise mõte mind juba ette rõõmustas. Ootused kõrgel!

Testimiseks sain 4,5 kg paki, mille letihind päris tõsiseltvõetavad 25 EURi. Saadaval on ka suurem pakk, 9 kg, mille hinnaks 40 EUR.

Pakile on peale kirjutatud "Ultra premium oak & hickory", ehk peaks see koosnema tammest ja hikkorist. Hikkoripuu on mujal maailmas tuntuim suitsutuspuit, ehk nagu meie lepp, aga intensiivsema ja samas ka magusama maitse ja lõhnaga. Mõtlesin seda sealt pakilt lugedes, et huvitav, kui see hikkoripuu on ka ära söestatud, siis.. kuidas süsi teab, et ta hikkori oli ja mis kasu sellest võiks tõusta.

Avasin koti ja esimene asi, mis silma jäi oli asjaolu, et pakk koosnes vaid papist, ilma kilest vahekihita, mis üldiselt premium-söe puhul tavapärane. Teine üllatus oli, et söetükid olid väiksemad kui ma eeldasin. Olen kvaliteetse söe üheks märgiks pidanud söetükkide suurust, ja ehkki on paha ka liiga suuretükiline, siis veidi suuremat eelistaksin ma küll kui Big Green Egg pakkus. Ega midagi, testima!

Valasin grillsöepaki mahalaotatud kilele ja sorteerisin söetükid suuruse kaupa kuhjadesse, nagu alati esimese asjana testin.

Selle käigus sai selgeks, eks:
1. BGE süsi on väiksema fraktsiooniga kui tavaliselt kvaliteetsöed, millega olen harjunud
2. Samas on see väiksem suurus suhteliselt ühtlane, seega sellist suurust eelistades on BGE grillsügi hea valik
3. Ometi sai kuhjakese ka suurematest söetükkidest, nii et ei saa öelda, et Big Green Eggi söe puhul oleks tegemist täielikult uniformse keskmiselt väiksema faktsiooniga söega
4. Päris peenikest, ehk päriselt ebakvaliteetset puru oli kotis väga vähe
5. Söe hulgas leidsin paraja peotäie põletamata hikkoripuutükikesi, mis vastas küsimusele, mis kujul see hikkoripuu seal söe sees on. Reaalse suitsu tekitamiseks seega.
6. Lisaks ledsin pakist 2 kivitükikest, üks tundus betoon, kumbi u tikutopsisuurune. SEE on küll asi, mida ma söest pole kunagi leidnud, ega leida taha ja mis on ilmselge kehva kvaliteedi indikaator.
7. Tammesöetükid olid väga poorsed, mitte ilusasti siledad, nagu tõeliselt kvaliteetse söe puhul näha võib

Põlemistestis, mille puhul võtsin ühe BGE tammesöetüki ja ühe sama suurusega tavalise kvaliteetse lehtpuusöetükikese, näitas BGE muidugi selgelt kätte, et tamm on kauahõõguv, suurema kütteenergiaga materjal. Nii et sel ajal kui tavaline süsi juba otsi hakkas andma, polnud tamm veel veeranditki ära põlenud. Punkt BGE-le või tammele üldiselt.

Kokkuvõttes olin testi tulemusest üllatunud. Ma arvasin, et kvaliteeti on selles hulga rohkem ja pean kahjuks tõdema, et oma hinda see toode ei vääri. Tema eeliseks on kaua hõõgumine ja mõnele ehk hikkoripuidusisaldus suitsumeki jaoks. Ometi soovitan ma sobivat suitsutuspuitu ise juurde panna nii palju ja just sellisest sordist, nagu ise eelistad ning kasutada soodsamat kvaliteetsütt. Pealegi pole pikaajalisem hõõgumine mitte niivõrd Big Green Eggi söe eelis kuivõrd tammesöe kui sellise eelis.

Nii kalli toote kohta kaugelt liiga palju probleeme, seega ostusoovitust kahjuks ja minu endagi üllatuseks ei saa.”

05.06.2016 21:21 - Tuleroog
PRO
PRO-staatus antakse arvustajatele, kes on oma sisukate kirjutistega Arvustus.com toimetusele silma jäänud.

Tuleroog on seda arvustust muutnud: 05.06.2016 21:50
Hinnang arvustusele:
  +0   -0
Arvustuse lisamiseks logi sisse. Registreeru kasutajaks
Loe Big Green Egg 100% Organic Lump Charcoal arvustusi (review)Otsi Google abil: big green egg 100% organic lump charcoal (review)