8.4 13 hindajat

Aerobie Inc. Aeropress

Aeropress on 2005. aastal Aerobie (lendav rõngas) loojate poolt leiutatud manuaalne kohvimasin, mis alles hiljuti on hakanud populaarsust koguma. Üks põhjusi, miks Aeropress nii hilja on "avastatud" võib seisneda selles, et tema loojad reklaamivad seda kohvimasinat ka espressomasinana. (Ja see on puhas rumalus) Lisas ApplePille 20.11.2011
Hindamiseks logi sisse.Registreeru kasutajaks

Arvustused

1. ribo

“Just hiljuti sain külas AeroPressiga valmistatud kohvi juua. Muidu ei pea ma kohvist väga lugu, kuid see maistes tõesti hää - mahe ja mõnus. Tellisin kohe amazonist masina ära ja siis avastasin, et see on Eestis ka juba täitsa saadaval :)
http://terasedterad.eu/kiika-ka/aeropress”

25.05.2012 15:49 - Nimetu
Hinnang arvustusele:
  +0   -0
Kommentaarid:
25.05.2012 15:57 Nimetu
http://aeropress.edicypages.com/et
25.05.2012 21:40 Vize
Kas seda kasutada ei ole keeruline? Ilgelt palju jubinaid tundub...

“Aeropressi tööpõhimõte on sama, mis presskannul. Oluline vahe on selles, et Aeropressi puhul on kasutuses ka paberfilter, mis ei lase peenikesel kohvipurul tassi sattuda. Seega on tulemus puhtam ja mõnusam (pole mõrkjat maitset. P.S. Mõrkjas maitse ei ole kohvi kanguse indikaator). Lisaks valmib Aeropressiga kohv kiiremini. Tavaliselt peab hea tulemuse saamiseks presskannu puhul kohvil laskma seista paarist minutist kuni 4...5 minutini. Aeropressiga saab tassi mõnusat kohvi minutiga. Lisaks on Aeropressi puhastamine lihtne ja kiire, ei mingit kohvipuru kraanikausis.

Mina teen Aeropressiga kohvi nii:

Loputan filtri kuuma veega, asetan korgile ja keeran Aeropressi kambri külge.
Asetan Aeropressi tassile.
Lisan värskelt jahvatatud kohvi. (Aluseks olen võtnud 60 grammi kohvi 1 liitri vee kohta, seega Aeropressi puhul ca 14gr 220ml kohta)
Kallan umbes pool veest (parema tulemuse saab, kui vesi on natuke jahtunud, seega 90°C-91°C on ideaalne) ja segan 8...10 sekundit.
Kallan ülejäänud vee (umbes poolteist sentimeetrit – kaks jääb ääreni ruumi) ja asetan Aeropressi pumba nurga all Aeropressile nii, et tekib vaakum, mis ei lase kohvil tassi tilkuda.
Ootan 50...60 sekundit.
Eemaldan pumba, segan veel paar korda ja asetan pumba uuesti Aeropressile.
Pressin kuni näen kohvipuru ja kuulen õhu sisinat.
Võtan Aeropressi tassilt, keeran korgi maha ja pressin kohivpuru prügikasti.

Ja tass mõnusat kohvi ongi valmis.


P.S. Kuigi tootja ütleb, et Aeropressiga saab valmistada ka espressot, ei ole see õige. Aeropressiga saab valmistada väga head filtrikohvi.”

20.11.2011 20:23 - ApplePille
ApplePille on seda arvustust muutnud: 20.11.2011 20:24
Hinnang arvustusele:
  +4   -0
Kommentaarid:
20.11.2011 21:20 kiks
See teeb jummala head ja hästi mahedat maitsega kohvi, ei ole tunda üldse mõru ega kõrbenud maitset ja tunned puhtalt kohvi enda maitset. Kõige kiirem hommikukohv, kahe minutiga valmis. Eestis seda ei müüda, ma tellisin Amazonist: http://www.amazon.co.uk/Aerobie-AeroPress-80R08-Coffee-Maker/dp/B000GXZ2GS

Aga Aeropress on selline natuke egoistlik - ühe tassi tegemine on kiire, aga kui on külalised, siis neile teen presskannuga.
20.11.2012 07:28 Nimetu
Sellega saab espressot teha, pane vähem vett ning rohkem kohvi ning ära lase tõmmata. Korra segad ja siis kohe vajutad alla. Lisaks saab sellega ülihead lattet, paar senti piima poolelitrise kruusi põhja, piim mikrokas soojaks, vahustajaga vahule ja aeropressist espresso peale. Mmmmm
Arvustuse lisamiseks logi sisse. Registreeru kasutajaks
Loe Aerobie Inc. Aeropress arvustusi (review)Otsi Google abil: aerobie inc. aeropress (review)