FIFA Confederations Cup
7.8
5 hindajat

1. FIFA Confederations Cup
FIFA


Lisas TanelG 27.06.2017
Pane hinne:
Vaata kõiki arvustusi (1)

“Kes veel ei ole tähelepanu pööranud, siis 17. juunist kuni 2. juulini toimub Venemaal Fifa Confederations Cup ning juba mõne päeva pärast on võimalik näha, kuidas jalgpalliväljakul võtavad omavahel mõõtu Venemaa ja Mehhiko. Mis turniir see aga siia juunikuuse niimoodi mahutatud on? Tuleb tunnistada, et kuigi Fifa Confederations Cup on ühtlasi ka jalgpalli MM-i peaprooviks, mille võõrustajaks Venemaa järgmisel aastal on, siis ei ole vast iga jalgpallihuviline sellega kursis.
Maailmajagude mõõduvõtt
Kes kuulebki Fifa Confederations Cup võistlusest esimest korda, siis tegu on Konföderatsioonide karikavõistlusega, kus astuvad vastamisi erinevate maailmajagude valitsevad meistrid, maailmameister ja muidugi ka võõrustajariik. See aasta on osalejateks ja esindajateks:
Võõrustajariik – Venemaa
Maailmameister – Saksamaa
Euroopa parim – Portugal
Põhja- ja Kesk-Ameerika parim – Mehhiko
Lõuna-Ameerika parim – Tšiili
Okeaania parim – Uus-Meremaa
Aafrika parim – Kamerun
Aasia parim – Austraalia
Võistlevad kaheksa riiki on jagatud kahte alagruppi: A (Venemaa, Portugal, Mehhiko ja Uus-Meremaa) ning B (Saksamaa, Tšiili, Kamerun ja Austraalia). Turniiri jooksul toimub kokku kuusteist matši. Finaal ja kolmanda koha matš toimuvad mõlemad 2. juulil - finaal St. Peterburis ja kolmanda koha matš Moskvas Spartaki staadionil.
Need jalkafännid, kes tahavad just oma lemmikriiki võistlemas näha, on vast juba Venemaale kohale läinud. Koju jäänud jalkafännide heameeleks kannab kõiki mänge üle ka ERR. Samas, kui tahad mängudega veidi rohkem seotud olla, kui telekaekraani kaudu, siis üks variant selleks on üritada ennustada, mis sa arvad, mis 90 minuti jooksul juhtuda võib. Betsafe kasiino lubab sul kõikide variantide peale panustada - kes millise mängu võidab, millise tulemusega ning mida muud huvitavat mängu jooksul juhtuda võib – alates kohtuniku jagatud kaartidest kuni nurgalöökide arvuni.
Kumb siis parem on?
Selleks, et mitte täiesti umbropsu pakkuda, võiks muidugi asjast veidi rohkem teada. 24. juunil on vastamisi Venemaa ja Mehhiko. Venemaa jaoks on tegu esimese konföderatsioonide karika turniiriga,. Mehhiko on aga korra juba võitjaks kroonitud, kui 1999. aasta Mehhikos peetud turniiril 4:3 Brasiiliat võideti. Samas ei ole mõtet Venemaa debüüti alahinnata, sest käimasolevale turniiri algus on hea olnud - nad võitsid turniiri avamatšil 17. juunil Uus-Meremaa meeskonda 2:0. Esimene värav tekitas seejuures ka üksjagu poleemikat, sest pikaks ajaks jäi selgusetuks, kas värava autoriks on Venemaa ründaja Deniss Glušakovi või hoopis Uus-Meremaa meeskonna kaitsja Michael Boxell. Lõpuks hinnati see aga siiski Boxelli omaväravaks. 18. juunil näitas Portugal ülimalt head mängu Mehhiko vastu ning mäng lõppes 2:2 viigiga. Samal päeval Kameruni ja Tšiili vahel peetud matšis võitis Tšiili 2:0 ning 19. juuni Saksamaa ja Austraalia mängus valitses küllaltki noorest koosseisust hoolimata Saksamaa, võites Austraaliat 3:2.
Teist korda astus võõrustajariik võistlustulle 21. juunil, kui Moskvas Spartaki staadionil võeti mõõtu Portugaliga. Sel korral pidi Venemaa siiski alla vanduma ja võitjaks osutus Portugal Samal päeval pidasid Sotšis omavahel lahingu maha Mehhiko ja Uus-Meremaa. Mõnevõrra oodatud võitjana väljus sealt Mehhiko, lõpptulemusega 2:1.
Seega saab olema huvitav näha, milliseks laupäevane lahing kujuneb, sest mõlemad riigid on näidanud head mängu. Mehhiko ühe võidu ja ühe viigiga, Venemaa ühe võidu ja ühe kaotusega, kuid samas on neil koduväljaku eelis. Nii et jalkafännid, sättige end laupäeval mängule kaasa elama ja vaadake, kas teie ennustused lähevad täppi või mitte!”

27.06.2017 13:46 - TanelG
TanelG on seda arvustust muutnud: 27.06.2017 14:26
Hinnang arvustusele:
  +0   -0
Korvpalli EM (Eurobasket 2015)
8.4
8 hindajat

2. Korvpalli EM (Eurobasket 2015)
FIBA


Lisas Raido Tamar 20.09.2015
Pane hinne:
Vaata kõiki arvustusi (1)

“Loetud minuti on jäänud Eurobasket 2015 ehk korvpalli EM-i lõppvaatluseni ehk finaalini. Üritus, mis kujunes eestlastele eriti meeldejäävaks. Peaaegu aasta tagasi, 8 september valiti EM-i D alagruppi toimumispaigaks Riia. Sündmus, millega pandi seeme idanema Baltikumi korvpallipeoks. Järgnes teade, et Läti valib alagrupikaaslaseks Eesti ja kaks kuud hiljem loositi D alagruppi ka Leedu.

Korvpallifännid ei osanud alguses seisukohta võtta, kas olla rahul lisaks teistele Baltimaadele alagruppi loositud Tšehhi, Ukraina ja Belgiaga. Alagrupist edasi pääsemiseks tundus, see olevat suurepärane võimalus. EM toodi aga nii lähedale ja sees jäi kripeldama siiski lootus näha Riias suuri korvpalliriike nagu Hispaania või Prantsusmaa. Olla osaks Saksamaa legendi Dirk Nowitzki viimasele turniirile koondise eest. Läti ja Leeduga mängimine ei tundunud erinevat mõnest kohalikust Baltimaade sõpruskohtumise turniirist. Teistes meeskondades puudus atraktiivsus. Tegelikkus oli aga hoopis midagi muud.

Päev varem enne turniiri algus 04.09 oli Riia vaikne. Eesti fännitelki pandi alles üles ja ainukene Eesti fänn, keda linna peal näha õnnestus oli õhtust jooksu tegev Jüri Ratas. Mees, kes vääriks kohe alguses kiitust, et Riias kujunes Eesti korvpallifännidele kordumatu spordipidu, mis jääb meelde kauaks. Turniir Eesti koondise jaoks kujunes sõiduks Ameerika mägedel. Langused ja tõusud olid kiired tulema. Kas suured ootused andsid endast tunda esimestes mängudes ja puudu jäi õnnest või oskustes. See vajab eraldi arutelu. Eesti fännide jaoks oli aga Riia linn kodustatud. Numbriliselt oleks pidanud olema Riia linnas rohkem Leedu fänne kui Eesti aga seda tunnet ei tekkinud. Riia vanalinna olid kõikidel päevadel vallutanud eestlased. Olgu selleks karaokepaarid või kohalikud tantsupõrandad. Eestlasi jätkus kõikjale.

Eestlaste korvpallipidu ei jätkunud küll erinevalt teistest Baltikumi riikides Prantsusmaal aga on mida veel oodata. Kohe algamas finaalis osaleb Leedu koondis. Meeskond, kellele küll jäi Eesti napilt alla aga kes peaks olema meile suureks eeskujuks. Suured on Leedu võimalused? Seda on raske hinnaga. Leedu enda spordipanustega tegelev TonyBet pakub Leedu võidukoefitsendiks küll ainult 2,80 (eile oli see 3,15 ja hommikul 2,85) aga Leedut kui meeskonda ei saa kunagi alahinnata. Finaalturniiri ajal on ka nende staarid Jonas Mačiulis ja Jonas Valančiūnas tõestanud, et võivad meeskonda vedada ükskõik mis meeskonna vastu. Jääme ootama parimat.”

20.09.2015 19:13 - Raido Tamar
Hinnang arvustusele:
  +0   -0
Euroliiga superfinaal
8.1
9 hindajat

3. Euroliiga superfinaal
Beach Soccer Worldwide (BSWW) ja Eesti Jalgpalli Liit (EJL)


Lisas Raido Tamar 23.08.2015
Pane hinne:
Vaata kõiki arvustusi (1)

“20.–23. august toimus Pärnus maailma rannajalgpalli hooaja üks suursündmusi - Euroliiga superfinaal. Vastamisi läksid eliitdivisjoni A tipud ja samas toimus B-divisjoni finaalturniir. Just viimases võistles ka Eesti edasipääsu nimel A divisjoni. Ilmaga oli üritust õnnistatud. Päikseline ilm igal päeval ja ilm oli täpselt parajalt soe. Liigne kuumus oli Pärnus juba selleks ajaks seljatatud ning ilma on rohkem eestlastele vastuvõetav. Täpselt selline, et juba hommikul kell 10 algavaks esimeseks mänguks kohale minna ja viibida kuni viimase mängu lõpuvileni kella kaheksa ajal.

Kokku mahtus mängu vaatama 2 000 pealtvaatajat aga kuuldavasti külastas võistlust rohkem kui 10 000 pealtvaatajat. Pealtvaatajate huvi oli tunda. Mitmed korrad suleti järjekorra nina all väravad ja enam inimesi sisse ei lastud. Korraldajate range turvareegel oli, et rohkem pealtvaatajaid sisse ei lasta kui istuma mahub. Mõistlik. Eesti fännidel oli samuti raske mitmetele mängudele jõuda põhjusel, et kaks korda mängis vahetult enne meid Venemaa meeskond. Meeskond, kellele oli kaasa elama tulnud spetsiaalselt selleks arvestatav hulk fänne. Kindlasti tuli kohale ka siin eelkõige puhkamas ja samuti kohalikke venelasi. Fännide õnneks kanti Eesti mänge üle TV6 vahendusel ja Beach Soccer Worldwide ametlikul stream'il.

Eesti koondis mängis üle ootuste hästi. Üks pingeline mäng võideti teise järel ja pühapäeva õhtul oli vaja veel teha viimane ponnistus. Alistada tugev Rumeenia meeskond. Mäng algas üle ootuste hästi. Eesti pressist kõrgelt ja edukalt. Mingi 2:0 ette ja enesekindlus paistis igast nurgast. Siis aga algas Rumeenia püüded seisu tagasi mängida. Vastaste number 14, nende staarmängija Maci vedas meeskonda. Esiteks, viigistati 2:2. Seejärel suutis Eesti alati ühe väravaga ette minna aga varsti viigistas jälle Rumeenia. Mängida oli veel loetud minutid, seisuks 6:6 ja siis tabas Eesti meeskonda draama.

Eesti turniiri parimat mängijat, meie väravavaht Markus Lukk, saadeti väljakult minema punase kaardiga. Mees, kes eelmises mängus lõi kolm väravat. Rõhutan uuesti, väravavaht, kes lõi ise kolm väravat. Kas ära saatmine vastase tõukamise eest, kes oli mängu jooksul talle ebasportlikult korduvalt jalgadega sisse sõitnud, oli õigustatud või mitte. Seda on raske kindlalt öelda. Lõpuks eksis Eesti penaltitel ja võit oli läinud.

Kaotus võis küll olla mõru aga turniiri korraldamisega sai Eesti hästi hakkama. Väljakuäärest kommenteeris DJ Kozy, kes oli kogu turniiri ainukene must lammas. Rahvast ei suutnud kaasata ja kommentaarid ei kannata kriitikat. Kahjuks oli kõige rohkem häält tegev must lammas. Õnneks aga mitte piisavalt häiriv, et varjutada suurepärast turniiri.”

23.08.2015 20:11 - Raido Tamar
Hinnang arvustusele:
  +0   -0
Võru Folkloorifestival
8.0
19 hindajat

4. Võru Folkloorifestival
MTÜ Võru Folkloorifestival

Folkloorifestival mis toimub igal aastal alates 1994. a. Sajad tantsijad, lauljad ja pillimehed tulevad üle Eesti ja maailma Võrru.


Lisas chupacabra 06.05.2013
Pane hinne:
Vaata kõiki arvustusi (1)

“Selle folkfestivali rõhk on rohkem rahvatantsul, aga igal juhul ka pillimängul. Näiteks toimuvad just seal kõige vingemad lõõtspilli võistumängimised. See on selline hitt, et ruum on alati paksult rahvast täis, see vist ongi Võru folgi kõige popim üritus.”

06.05.2013 10:11 - chupacabra
Hinnang arvustusele:
  +1   -0
Viru Folk
6.6
12 hindajat

5. Viru Folk
MTÜ Viru Folk

Folkfestival Käsmus.


Lisas chupacabra 06.05.2013
Pane hinne:
Viljandi Folk Music Festival
8.6
37 hindajat

6. Viljandi Folk Music Festival
MTÜ Eesti Pärimusmuusika Keskus

Iga-aastane folkmuusika festival, mis toimub Viljandi südalinnas ja lossimägedes. Palju kontserte, õpitubasid, filmiprogramm, turud ja käsitöö.


Lisas chupacabra 06.05.2013
Pane hinne:
Vaata kõiki arvustusi (1)

“Suvi ei oleks suvi kui ei saa Viljandi Folgile. On tulnud ette aastaid, kus peaaegu ühelegi kontserdile ei jõuagi, aga kuna kogu linn on sellises festivalimeeleolus ja kõiksuguseid karvaseid aj sulelisi täis, siis sellest üksi juba piisab, et folgi tunne oleks. Seal kohtab alati palju sõpru ja tuttavaid, nii et võibki juhtuda, et kontserdid kipuvad ära ununema, kui kellegagi puude vilus lossi vallikraavi pervel õlut libistama jääd.
Muusika on ka ikka hea, igal aastal on mingi teema, mille järgi asi kokku pannakse ja nii eesti- kui väljamaa esinejad on kõik tasemel tegijad. Folk forever!”

06.05.2013 10:00 - chupacabra
Hinnang arvustusele:
  +4   -0