American Beauty Car Show
7.9
24 hindajat

7. American Beauty Car Show
OÜ Montenero

American Beauty Car Show on Baltimaade suurim ameerika autode üritus, mille raames toimuvad näitus, kokkutulek ja kiirendusvõistlus ning saab kuulata parimat live muusikat. Lossihoovis sees saab näha suurt hulka erinevaid näituseautosid. Väljaspool lossimüüre on kokkutulekuala, kuhu kogunevad kõik ameerika päritolu kahe- ja neljarattalised sõiduvahendid, tähtis ei ole välimus ega mootorimaht. Ürituse viimasel päeval toimub läbi linna Eesti autoderohkeim rongkäik. Traditsiooniliselt toimub viimasel päeval ka kiirendusvõistlus.


Lisas Priit
PRO
PRO-staatus antakse arvustajatele, kes on oma sisukate kirjutistega Arvustus.com toimetusele silma jäänud.
06.05.2013
Pane hinne:
Vaata kõiki arvustusi (2)

“Suve vingemaid üritusi üldse, kogu linn on mootorimüra täis ja ameerika iludused kruiisivad läbi (vana)linna. Rahvast ka muidugi murdu, aga tasub trügimist.”

06.05.2013 09:52 - Gabor
Hinnang arvustusele:
  +0   -0
Joogafestival
8.9
16 hindajat

8. Joogafestival
MTÜ Joogafestival

Jooga töötoad, loengud, kontserdid ja bazaar. Toimub juulikuus Haapsalus.
2013. a festivali peaesineja David Lurey.


Lisas sonic
PRO
PRO-staatus antakse arvustajatele, kes on oma sisukate kirjutistega Arvustus.com toimetusele silma jäänud.
05.05.2013
Pane hinne:
Vaata kõiki arvustusi (2)

“oli lõõgastav, rahulik, mitmekesine ja intelligentne üritus. ”

14.08.2013 15:34 - Nimetu
Hinnang arvustusele:
  +3   -0
Birgitta Festival
8.1
8 hindajat

9. Birgitta Festival
Tallinna Filharmoonia

Birgitta Festival ühendab keskaegse kloostri hämara võlu tänapäeva muusikateatri viimase sõnaga. Toome publiku ette maailma muusikateatri erinevad ilmingud, näitame selle žanri rikkust ja mitmekesisust.
Etendused toimuvad Pirita kloostri iidsete müüride vahel, mis festivali ajaks saavad peale katuse.

www.birgitta.ee


Lisas Toomas Zupping 16.04.2013
Pane hinne:
Vaata kõiki arvustusi (1)

“Seekord on festival oma haaret laiendanud nii žanriliselt kui ka geograafiliselt. Külalisi on nii ida kui ka lääne poolt, kavas on oopereid, ballette, uue vormina on lisandunud muusikal, paljud etendused on sobilikud kogu perele.

Inglise ooperimaja Opera North toob festivalile kaks teost: Charles Gunod’ Goethe draamal põhineva romantilise ooperi „Faust“ (enne võiks Estonia versiooni ära vaadata) ja Benjamin Britteni „Albert Herringu“. Esimese seab lavale Ran Arthur Brown, meie ooperisõpradele tuttav „Boheemi“ lavastajana Estonias ja eelmisel aastal Birgitta Festivalil olnud „Don Giovanni“ kaaslavastajana. Ta on öelnud, et avab Fausti hinge tagamaid multimeedia kaudu, olulised on kolm märksõna: tõde, teatraalus ja tehnoloogia. Seega võib arvata, et tegemist on kaasaegse ja ehk ka ootamatute vahenditega lavastatud teosega.

Charles Gunod’ Goethe draamal põhinev romantiline ooper „Faust“
Faust

„Albert Herring“ on Guy de Maupassant’i novellil põhinev koomiline ooper, mis on üks helilooja populaarsemaid teoseid. Britteni muusikaline ja teatraalne komöödia parodeerib läbi eredate karakterite väikelinna inimtüüpe.

Komiche Oper Berlin, mis on Euroopa üks innovaatilisemaid ooperimaju, toob meile Kurt Weilli muusikal ja Bertold Brechti tekstidel põhineva teose „Seitse surmapattu“, kus on kasutatud palju ka 1930. aastate saksa šlaagrite töötlusi. Lavastus kujunes eelmisel hooajal Berliinis tippsündmuseks, lavastuse muusikajuhiks ja dirigendiks on Komiche Oper’is töötav noor Eesti dirigent Kristina Poska.

Promfesti ja Kaunase Ooperi- ja Balletiteatri koostöös uleb lavale Nikolai Rimski-Korsakovi ooper „Tsaari mõrsja“. See on kahtlemata üks väljapaistvamaid vene oopereid, mida Eestis sai näha viimati 1959. aastal. Rimski-Korsakovi muusika on on eluline, kergesti jälgitav ja emotsionaalne. Kauneid ja meeldejäävaid aariaid esitavad teiste hulgas Klauda Taevi noorte ooperilauljate konkursi võitjad.
Dirigent Erki Pehk, lavastab Teet Kask.

Kremli Ballett Moskvast toob Piritale kaks balletti, mis sobivad nautimiseks kogu perele.
Esimene neist, „Figaro“ põhineb samuti kui ooperidki Beaumarchais’ komöödial, tuginedes klaasikalisele koreograafiale. Elujaatav, naljaks, lüüriline.
Tšaikovski „Uinuv kaunitar“ – tõeline balletiklassika šedööver, mis vaimustab väsimatult publikut juba teist sajandit järjest. Kaunid printsessid, mehised kavalerid, haldjad, kuri nõid, kevad – ideaalne etendus ka päris väikestele.

Tšaikovski „Uinuv kaunitar“
Tšaikovski „Uinuv kaunitar“

Ehk kõige põnevam ja ootusärevust tekitav on Olav Ehala – Leelo Tungla koguperemuusikal „Arabella“, muidugi Aino Perviku unustamatu raamatu ainetel. Igivanad küsimused rikkuse ja õnne vahekordadest on saanud positiivse ja optimistliku versiooni. Laval asutuvad üles publiku lemmikud Maria Soomets, Hannes Kaljujärv jpt.

Olav Ehala ja Leelo Tungla koguperemuusikal „Arabella“
Olav Ehala ja Leelo Tungla koguperemuusikal „Arabella“, Triin Soomets ja Hannes Kaljujärv.

Piletid kuni 15. maini soodushindadega! Nii et - kiirustage!
Birgitta Festival 2013, 9.–16. augustini Pirita kloostri varemetes.”

16.04.2013 23:40 - Toomas Zupping
Toomas Zupping on seda arvustust muutnud: 16.04.2013 23:53
Hinnang arvustusele:
  +0   -0