7.7 12 hindajat

Woodster LH-52

Hüdrauliline press pakkude lõhustamiseks. Survejõud 5t. Võimsus 2,2kW. Max paku pikkus: 52 cm Max paku jämedus: 32 cm

Lisas Priit
PRO
PRO-staatus antakse arvustajatele, kes on oma sisukate kirjutistega Arvustus.com toimetusele silma jäänud.
27.09.2011
Hindamiseks logi sisse.Registreeru kasutajaks

Arvustused

“Olen ikka puulõhkumist võtnud kui mõnusat kõigiti kasulikku trenni, hea koormus + värske õhk + muskel kasvab + talvepuud saavad tehtud. Win-win-win. Win.
Aga see rõõm kestab ainult seni, kuni vastaseks satub mingi vastik oksklik kuusepakk. Isegi kui abiks on toodud vanad head sõbrad kiilud ja pakk on pilbasteks pekstud, on vahepeal kätte jõudnud õhtu ja jääb tunne, et lõhkuja sai oluliselt rohkem sooja, kui vastikust jändrikust ahjus kätte õnnestub saada.
Kas oleks targem visata see rõve kuusepakk prügikasti? Ei, õnneks on olemas masinad, mis vihkavaid neid pakke samapalju kui sinagi. No tegelikult ei vihka masinad muidugi kedagi ega midagi. Tegelikult tõttavad appi sakslased/hiinlased, kes on leiutanud/kopeerinud ägeda puude lõhkumise massinavärgi.
See Woodster on muidu üks väheseid müügilolevaid puulõhkujaid, millel on jalad all ehk siis alusraam, mis tõstab tööprotsessi inimese jaoks normaalsesse kõrgusesse. Enamus pakulõhestajaid on maast vast 20-30cm kõrgusel ja no kaua sa ikka küürutades vastu pead - kahjuks või õnneks ei ole need masinad veel täisautomaatsed ja see tähendab, et keegi peab ikkagi pakku peale tõstma, kinni hoidma ja lahti kangutama. Olen üsna kindel, et maas küürutamine võtab selja kiiremini läbi kui sama hulga puude kirvega raiumine.
Masin ise on päris raske, üle 50kg, aga mootoripoolse otsa all on rattad ja mõlemas otsas korralikud käepidemed, nii et ühest kohast teise veeretamine ei tohiks kellelegi raskusi valmistada.
Pliidipuude jm lühemate pakkute lõhkujatele on silindri tagasikäigu tõkestamiseks spetsiaalne 5mm plekist tehtud ülespööratud nurgaga klibakas, mida sa saab asetada kahele eri kaugusele. Miks see vajalik on? Ilma tõkestajata peab surveplaadi saabumist päris pikalt ootama, sest ta liigub üsnagi aeglaselt, 3,33 cm/sek. Kiirem liikumine oleks ilmselt turvarisk, aga ikkagi on see ainus asi miks 1 punkt hindest maha läheb.
Samamoodi on ilmselt turvalisuse mõttes tehtud keeruliseks masina käivitamine: üks inimene peab kahe käega hoidma kahte lülitit, teine saab siis toetada pakku. Üksinda on ilmselt veidi kehv suuremat lõhkumist ette võtta.
Aga plusspunktid tulevad jõu eest. Kuskilt kuulsin et 4 tonni pidi olema koduseks kasutamiseks piisav. Noh see pill jaksab lükata 5 tonni jõuga. Proovisime kohe ka oksaga pakku - oksakohta ta katki ei jaksanud suruda, see-eest kasutas oksa kiiluna ja surus oksa abil terve puu lõhki. See on ikka üsna jõhker :)

Viilutamine juba, seda võiks kirvega ka teha:


Jäme oksaga pakk, tegelikult jämedam kui lubatud:

27.09.2011 00:47 - Priit
PRO
PRO-staatus antakse arvustajatele, kes on oma sisukate kirjutistega Arvustus.com toimetusele silma jäänud.
Hinnang arvustusele:
  +1   -0
Arvustuse lisamiseks logi sisse. Registreeru kasutajaks
Loe Woodster LH-52 arvustusi (review)Otsi Google abil: woodster lh-52 (review)