Partner:
C5 (2008-)
7.8
10 hindajat

7. Citroën C5 (2008-)

R-4, otto, 1997 cm3 mootor, võimsus 103 kW (143 hj) 6000 p/min.


Lisas Autoleht 26.01.2011
Pane hinne:
Vaata kõiki arvustusi (1)

“Talendikate konkurentide taustal ei saanudki Citroën oma senist C5 asendada millegi muuga kui nii väliselt kui ka sisemiselt totaalselt muutunud uudismudeliga.

Totaalne muutumine on näha juba esimesest pilgust uuele C5-le. Senise üsna näotu kujustuse on asendanud dünaamilisem, paremate proportsioonidega ja lausa silmipaitav disain. Nähtavad on positiivsed mõjutused nii Audilt kui ka Lexuselt, üdini citroënlikud on üksnes esi- ja tagaülendi proportsioonid – esimene venitatult pikk ja tagumine võimalikult lühike nagu Citroënidel muiste.

Mõned citroënlikud vigurid, kuigi hoopis vähem kui vanasti, avalduvad ka sõitjateruumis. Roolikese on pöördumatult paigas nagu Citroën C4-l, et tagada juhi turvapadja optimaalne asend igas sõidusituatsioonis. Vähem tervitatav on seejuures nuppude laviin, mis rooli katab, kandudes ühtlasi ka keskkonsoolile, mis on tillukesi nuppe täispikitud nagu eelkäijalgi.

Käsitsetavus ei ole seega Citroëni plusse, küll aga mugavus. Neli täiskasvanut reisivad uue C5-ga meeleldi, viies aga mitte, sest tema pea riivab taga keskmisel istmekohal lage. Kasvanud välismõõtmeid silmas pidades oodanuks uuelt C5-lt rohkem ruumikust, seda eriti võrreldes sama suurte konkurentide Ford Mondeo või Volkswagen Passatiga.

Täiesti ainulaadne ükskõik millise rivaaliga võrreldes on aga Citroëni vedrustuse valik – nimelt pakutakse sellele nii terasest vedrustust kui ka hüdropneumaatiliselt toimivat. Viimane on saadaval koos võimsamate mootoritega, samas kui bensiini- ja diiselmootoriga baasmudelid peavad läbi ajama terasvedrustusega. Prantslaslikult mugav on C5 mõlema vedrustusega, kuid terasvedrustuse puhul iseloomustab juhitavust mõningane raskepärasus. Hüdrovedrustus võimaldab valikut mugavuse ja sportlikkuse vahel ning kõige sportlikumas seades pakub terasvedrustusest tunduvalt sportlikumat juhitavust. Kes aga keskklassi sedaanilt sportlikkust ei oota, saab kenasti hakkama ka terasvedrustusega.

Sõidukogemuse põhjal tundub, et mootorit on siiski lihtsam valida. Proovisõidul Portugalis oli ajakirjanike kasutada terasvedrustusega bensiinimootoriga (143 hj) mudel ja hüdrovedrustusega diiselauto (173 hj).

Kuigi bensiinimudel tuleb hinnalt kindlasti palju odavam, on seda raske soovitada. Esiteks on ta muidu vaikses autos suurim müratekitaja ning teiseks ülimalt uimane, eriti kolmandast käigust alates. Kiirteel rida vahetades ja kiirendades tekkis lausa hirm, et auto ei kogugi kiirust ning tagant tulija sõidab otsa.

PLUSSID:
Välimus, mugavus, diiselmootor

MIINUSED:
Mitte kõige ruumikam, segane keskkonsool ja roolinupustik, bensiinimootor

KOKKUVÕTE:
Uue C5-ga on Citroën keskklassis tagasi konkurentsis. Kahjuks rikub nõrk bensiinimootor muidu positiivse üldpildi.”

26.01.2011 16:59 - Autoleht
Hinnang arvustusele:
  +0   -0
V8
8.9
15 hindajat

8. Audi V8

1989-1994


Lisas Autoleht 13.07.2010
Pane hinne:
Vaata kõiki arvustusi (1)

“Kitsastes kohtades manööverdamine on veidi vähem kui viiemeetrise pikkuse V8ga veidi raskendatud, seda ei tee kergemaks ka raskevõitu rool, vaatamata sellele, et on võimendiga.
Kui välimus võib V8 puhul igav tunduda, siis sees ununeb see kiiresti. Seda vaatamata taas disaini sarnasusele 100/200-ga. Tegu on ruumika ja luksusliku interjööriga, kus kasutatud materjalid ja koostekvaliteet on omaaegsele hinnale vastavad. Ka mugavusvarustusega pole koonerdatud ja V8 puhul on naturaalnahast istmed, puitliistud, kliimaseade, kiirusehoidja ja kõikvõimalikud elektrilised abimehed tavapärased. Parim asja juures on see, et praegu, 20 aastat hiljem need abimehed enamasti ka töötavad.
V8 roostekindlus on tippklassist, seda tänu täielikult galvaniseeritud kerele. Kuid üleslöömised stiilis „kuvaldaga plekk sirgeks ja relakaga haljaks” tähendavad tsingikihile (ja seetõttu lähitulevikus ka detailile) roostetamise tõttu kindlat surma. keredetaile pole väga saada ja nad on kallid.
Mootorid on üldiselt vastupidavad, kuid ostes on just mootor see, kuhu põhitähelepanu suunata tuleb. Ostes tuleb veenduda mootori heas tervises, sest remontida saab edukalt vaid plokikaasi (klappide vahetus jne). Kõige mõistlikum on autoga kuhugi tehnokontrolli sõita, kus saadakse hakkama mootori olukorra hindamisega. Täpsemalt puudutab see silindreid, kuna need on Nikasil-töötlusega seinakattega ja liiga rikka küttesegu korral peseb bensiin õli sealt maha ja tulemus on kulunud ja mitteremonditav mootor. Kõigele lisaks ei pakuta remontmõõdus mootoridetaile ja kasutatud mootoreid peab tikutulega taga otsima. Kõik see ei puuduta mõistagi korras jõuallikaid ja õigesti hooldatuna on nendel mootoritel ressurssi piisavalt.
V8 on luksusauto kohta suhteliselt jäik, kuid veidi harjumatu raskevõitu rooliga. Lisaks kipub V8 pikivagudes teed otsima. Oma osa on selles kahtlemata esiteljest eespool asuval mootoril, mis muudab auto nina raskeks. Raske nina tähendab ka esitelje puksidele raskemat elu, eriti kehvadel teedel.

PLUSSID
ruumikas, kvaliteetne, luksuslik

MIINUSED
janused mootorid, kallid kere- ja mootoridetailid, kütusekulu

KOKKUVÕTE
anonüümne, kiire ja luksuslik auto, mida saab väga soodsa hinna eest osta. Pidamine nõuab see-eest juba palju paksemat rahakotti.”

13.07.2010 09:41 - Autoleht
Autoleht on seda arvustust muutnud: 13.07.2010 09:42
Hinnang arvustusele:
  +0   -0
A4
7.7
19 hindajat

9. Audi A4

2001-2004


Lisas Autoleht 12.07.2010
Pane hinne:
Vaata kõiki arvustusi (1)

“Audide sõitjateruumi kvaliteeti – nii materjale, koostetööd kui ka terviklikku disaini – on vähemalt viimased kümme aastat teistele eeskujuks toodud. Kiidulaul käib ka A4 kohta, kuid erinevalt varasemast Saksa moest on sellel mudelil ka standardvarustus igati tasemel. Kummaline vaid, et tagumised elektriaknad tuli ikka lisaraha eest muretseda.

Elektrisüsteemi vigadest A4 päris prii ei ole: foorumites on kurdetud muresid akende, stereosüsteemi ja kiirusehoidjaga. Rohkem teeb kasutajatele meelehärmi siiski sage laternapirnide läbipõlemine: mõnel autol tuleb pirni-paari suisa iga paari kuu tagant vahetada.

Turvalisuselt esindab A4 oma aja tipptaset – EuroNCAPil teenis see julgelt välja neli tärni, palju ei jäänud puudu viiendast. Küll kritiseeriti ohtlikkust jalakäijale ja selle eest anti vaid üks tärn neljast.

Autolehe testitiim kiitis 2001. aastal A4 juhitavust turvaliseks, samas ette heites kehva tee jaoks veidi jäigavõitu vedrustust. Sportlikkuse ja mugavuse vahel pakub A4 siiski enam kui rahuldavat kompromissi. Pidurid on väga efektiivsed, kuid nendegi seisukord tuleks ostusoovil järele uurida.

Ülalpidamiskulud sõltuvad suuresti omanike hoolikusest, auto seisukorrast, läbisõidust ja ka mootori-käigukasti tüübist. Kui läheneb näiteks hammasrihma vahetuse hooldus, tähendab see keerukamate mootorite korral üle 15 000 krooni suurust väljaminekut, lihtsamatel saab hakkama ka poole vähemaga.

PLUSSID
Esinduslik ja kvaliteetne, turul lai valik, nelikveo ja diisli võimalus

MIINUSED
Tagaistmel kitsas, 2,5TDI ja Multitronic-käigukastid rikkealtid”

12.07.2010 10:00 - Autoleht
Hinnang arvustusele:
  +0   -0
Impreza (2007)
8.3
13 hindajat

10. Subaru Impreza (2007)

Mootor: B-4, turbo, 2457 cm3
Võimsus: 221 kW (300 hj) 6000 p/min
Pöördemoment: 407 Nm 4000 p/min
Käigukast: 6käiguline manuaalkäigukast
Tippkiirus: 250 km/h
Aeg 0 - 100km/h: 5,2 s
Kütusekulu(l/m/k): 13,8/8,2/10,3 l / 100 km


Lisas Autoleht 14.05.2010
Pane hinne:
Vaata kõiki arvustusi (1)

“Uue põlvkonna Imprezal põhineva ralliauto arendamine on Subaru testsõitja Markko Märtini peaülesanne. Lähim asi Märtini “tööautole”, mida ka poest osta saab, on just uus Impreza WRX STI, mudelipõlvkonna kõige kangem 300hobujõuline versioon.
Sinine värvkate ja kuldsed kergveljed on selle auto juures traditsioonilised, kerekuju aga endiselt harjumatu. Tavamudeli välimust on rohkelt sarjanud isegi Subaru fännid, STI puhul annavad tiivalaiendid, õhukogurid, tiivad ja õhuavad endast parima, maskeerimaks baasmudeli magedat väljanägemist. Lõpptulemuseks on Mazda3 steroididel, ei enamat.
Kui disain on pigem subjektiivne kategooria, siis raske on vaielda uue STI kiirusega. Uus STI on nii subjektiivselt kui ka objektiivselt väga kiire. Ulatuslikult täiustatud 2,5liitrine turbobokser arendab 300 hobujõudu senise 280 asemel, pöördemoment suurenes 392-lt 407 Nm-le. Jõud kandub asfaldile kuuekäigulise käigukasti ja pideva nelikveo abil ning kiirendus on ülivõimas.
Tänu nelikveole ei ole ohtu, et rattad kuival asfaldil tühja lööksid, ning kõik 300 hobujõudu rakenduvad auto kiirendamiseks ühest kurvist teiseni. Paigalt sajani 5,2 sekundiga on muljetavaldav näitaja, veel enamat tahtes peaks vaatama juba kaheksasilindriliste Saksa premium-autode poole. Siis saaks ilmselt ka minekule vastava hääle, sest Subaru boksermootor ei ole kõige inspireerivama kõlaga.
STI vedrustus on arusaadavalt jäik ning raputab, kuid ei põruta sõitjaid. Sestap on tegu õnnestunud kompromissiga sportlikkuse ja mugavuse vahel. Tõsi, rool nõuab keskasendis pidevat korrigeerimist, mis on pikal maanteesõidul väsitav.

Miinused: välimus, hääl, hind
Plussid: kiirendus, juhitavus, varustus
Kokkuvõte: väga kiire auto, kuid emotsionaalsel pinnal väheinspireeriv.”

14.05.2010 21:29 - Autoleht
Hinnang arvustusele:
  +0   -0
406 (1999-2002)
7.6
12 hindajat

11. Peugeot 406 (1999-2002)


Lisas Autoleht 06.05.2010
Pane hinne:
Vaata kõiki arvustusi (1)

“406 esitlemisel 1996. aastal oli tegu igas mõttes oma klassi liidriga, mis võitis võrdlusteste ja teenis kiidusõnu õnnestunud tervikuna. Vastupidavuselt on tegu keskmisest Prantsuse autost parema, üldiselt aga üsna keskpärase sõidukiga.

Miinused: veermiku- ja pidurihädad, janused ottomootorid
Plussid: diiselmootorid, sõiduomadused, välimus (eriti kupeel)

Kokkuvõte
Töökindluselt keskpärnae, kuid kui leida väga heas korras 406, on tegu mugava, mahuka ja asjaliku pereautoga.”

06.05.2010 12:45 - Autoleht
Hinnang arvustusele:
  +0   -0
Insignia (2008)
8.2
17 hindajat

12. Opel Insignia (2008)

Mootor: R-4, diisel, 1956cm3, Võimsus: 118 kW 160 hj 4000 p/min, Pöördemoment: 380 Nm 1750 - 2500 p/min, Käigukast: kuuekäiguline manuaalkäigukast, Tippkiirus: 218 km/h, Aeg 0 - 100km/h: 9,5 s, Kütusekulu(l/m/k): 7,6/4,8/5,8 l/100 km.


Lisas Autoleht 05.05.2010
Pane hinne:
Vaata kõiki arvustusi (1)

“Miskipärast arvavad mõned, et hea välimus tähendab tühja sisu. Opel Insignia tõestab. et vähemalt autode kohta see väide ei kehti.
Opeli uue keskauto Insignia disain ei raputa muidugi kujustuskunsti alustalasid, kuid oma klassis võib see missi tiitlile kandideerida küll. Vigurdamist, disaini disaini pärast Insigniast ei leia, küll aga detaile, ennekõike mängu tiivamotiiviga, mis koos põhijoontega loovad hoogsa terviku. Hoogsusele saab anda ka veel palju otsesema sisu, kui valida kapoti alla 260hobujõuline V-6 ning liita sellega nelikvedu.
Hajameelsetele pakub abi Opeli silma (Opel Eye) süsteem, mis tuvastab keelavaid ja piiranguid kehtestavaid ja tühistavaid liiklusmärke. Tuuleklaasi taga asuv kaamera jälgib teeservi, leides märgi, mis klapib auto mälus olevaga, kuvab selle ekraanile. Kõige enam abi saab sellelt süsteemilt olukorras, kui on meelest läinud, milline piirang parasjagu kehtib või äkki on see juba tühistatud. Sama kaamera jälgib ka tee piirdejooni ning hoiatab juhti helisignaaliga, kui auto neid ületab.

Miinused: pikematele tagaistmel vähe pearuumi
Plussid: disain, sõiduomadused, varustusvõimalused

Kokkuvõte: kena välimuse, heade sõiduomaduste ja mõistliku hinnaga pereauto”

05.05.2010 11:13 - Autoleht
Hinnang arvustusele:
  +0   -0