8.2 22 hindajat

Piparmünt kohvik-restoran
www.facebook.com/restoran.piparmunt

Kaasaegse euroopa köögiga restoran Pärnus, Papli 13. Telefon 442 5736. Lisas Tuleroog
PRO
PRO-staatus antakse arvustajatele, kes on oma sisukate kirjutistega Arvustus.com toimetusele silma jäänud.
25.10.2015
Hindamiseks logi sisse.Registreeru kasutajaks

Arvustused

“Ööbisin Kurgo Villas, mille osa on restoran Piparmünt, mis mulle juba mõnda aega oli huvi pakkunud. Tegelikult valisin ma ööbimiskoha just nimelt selle restoran Piparmündi pärast, sest hea toit on mulle kodust väljas ööbimise juures alati oluline osa.

Sisekujundus midagi meeldejäävat ja fantastilist ei ole, hästi casual koht. Pole liiga pidulik ega liiga hipster. Mingit erilist tunnet ei tekitanud ja eriti meelde ei jäänud. Kui, siis hakkas silma leti taga asuv A Le Coq-i külmik, mis veidi kogemust odavdas ja kui joogid toodi, siis sellega haakuvalt ei meeldinud mulle ka see, et kõik klaasid olid bränditud. Mahlaklaasid Aura ja pokaalid A Le Coq. Ka see pole kvaliteetse restorani juures just see, mida väga näha tahaks. Tundub kokkuhoid vales kohas.

Restoran kohvik Piparmünt Pärnus

Eelroaks valisin "Flambeeritud kammkarbid kerge porru- ja küüslaugukastmega", 11 eur, mille serveering oli väga efektne -- see toodi lauale kuivjää aurus, taldriku põhjas oli vesi, seal kkuivjää, mis auru tekitas ja sinna peale oli asetatud teokarbipool, kus sees kastmes kammkarbid ise olid. Tõesti efektne ja huvitav ning nii kammkarbid kui kaste olid ka tõesti suurepärased. Kui järgnevad toidud olid ka head, siis see kammkarbiroog oli kindlasti Piparmündi restorani pärl.

Restoran kohvik Piparmünt Pärnus kammkarbid eelroog

Menüüs seisis "Kalaroog peakoka hommikusest valikust" (14 eur), konkreetse kala nime seal ei olnud. Valisin selle prae ja pisut üllatusin, et teenindaja ka toitu serveerides ei tutvustanud, mis kalaga tegu on. Tundsin selles aga ise angersäga ära. Ma eeldasin tegelikult, et hommikune valik tähendab seda, et on hommikul Pärnu lahest püütud kohalik kala, pole hullu. Kala ise oli hästi valmistatud ja nägi garneeringuga mustal taldrikul efektne välja. Ning maitses väga hea!

Restoran kohvik Piparmünt Pärnus kalaroog hommikusest valikust

Teine roog, millest osa sain, oli sea sisefilee, täpsemalt "500 kraadi juures küpsetatud seafilee ja seakõrva pot-a-feu", 12 eur, mis oli samuti kenasti mahlaseks ja suussulavaks küpsetatud ning maitses suurepäraselt. Pisut ebahuvitav oli, et garneeringutes oli kasutatud mitmeid sarnaseid elemente ja kui ühte oli kogetud, siis teine enam nii huvitavana ei mõjunud.

Restoran kohvik Piparmünt Pärnus seafilee menüü

Lastepraeks oli valge kala filee, aga paraku väga luuderikas. Sellised peenikesed vastikud luud, mis lapsele vägagi kurku tahavad jääda ning mida siis lapsevanem pidi enamus söömaajaks varutud aega fileetükist eemaldama, oma toidule selle võrra vähem keskenduda saades. Teenindaja küll ka ise õnneks hoiatas, et on luurohke, aga alles serveerides ning tegelikult ei ole päris sobiv lastemenüüsse sellist tähelepanu nõudvat elementi lisada.

Restoran kohvik Piparmünt Pärnus perega lastele lastepraad

Magustoiduks proovisin desserti nimega "Kohustuslik lavendli kreembrülee", 5 eur, mis oli maitsev ja huvitava serveeringuga -- moosi ja piimavahuga kõrval.

Restoran kohvik Piparmünt Pärnus magustoit dessert kreembrülee

Teenindus oli viisakas, aga natuke liiga pealiskaudne ja kergelt tähelepanematu. Nt ei õnnestunud väiksel lapsel kõrgest klaasist toodud pika kõrrega kuidagi juua ja pidin ise soovitama kõrs lühikeseks lõigata, nagu harjumuspäraselt heas restoranis ise, väikest last nähes, tehakse. Paar nüanssi olid veel, mis enam ei meenu.

Aga kokkuvõttes on tegemist siiski Mahediku kõrval minu lemmik Pärnu restoraniga ning soovitan see järele proovida kõigil, kel isu hea toidu järele!”

25.10.2015 14:46 - Tuleroog
PRO
PRO-staatus antakse arvustajatele, kes on oma sisukate kirjutistega Arvustus.com toimetusele silma jäänud.

Tuleroog on seda arvustust muutnud: 25.10.2015 14:56
Hinnang arvustusele:
  +3   -0
Arvustuse lisamiseks logi sisse. Registreeru kasutajaks
Loe https://www.facebook.com/restoran.piparmunt Piparmünt kohvik-restoran arvustusi (review)Otsi Google abil: piparmünt kohvik-restoran (review)