Nordtooder
4.6
12 hindajat

7. Nordtooder
http://www.nordtooder.ee

Restoran (ja külalistemaja) Kärdla keskuses, Hiiumaal.


Lisas Piperd 07.08.2011
Pane hinne:
Vaata kõiki arvustusi (1)

“Nordtooder on juba tükk aega suletud”

20.03.2016 23:12 - Nimetu
Hinnang arvustusele:
  +0   -0
Rannapaargu
5.7
13 hindajat

8. Rannapaargu
http://www.rannapaargu.ee

Kohvik Hiiumaal, Lubjaahju 3, Kärdla.


Lisas Piperd 07.08.2011
Pane hinne:
Vaata kõiki arvustusi (1)

“Hiiumaa üks meeldivamaid toitlustusasutusi. Hinnad on paigas, toidud on maitsvad, portsud on suured ja teenindus on viisakas.”

07.08.2011 19:28 - Piperd
Hinnang arvustusele:
  +1   -0
Lest & Lammas Grill
6.0
15 hindajat

9. Lest & Lammas Grill
Kassari küla

Mere- ja maa-andide restoran Hiiumaal, Kassari külas.


Lisas Piperd 07.08.2011
Pane hinne:
Vaata kõiki arvustusi (3)

“Juba mitu aastat on see Lest & Lammas mulle Hiiumaal silmas jäänud ning olen aina mõelnud selle oma keele ja hambaga järele katsuda, aga mingil põhjusel pole selleni jõudnud. Seekord võtsin nõuks asja siiski järele vaadata, seda enam, et nii hotellides kui teede ääres puha suured sildid püsti olid ja sinna sööma kutsusid.

Häid märke oli seejuures juba siltidel kaks. Esiteks nimi. "Lest & Lammas" on piisavalt huvitav ja kerge kiiksuga nimi, et samasugust huvitavust ja kiiksu ka sealsest toidust endast otsida. Teiseks on nende logo piisavalt kvaliteetselt disainitud, et samamoodi kvaliteeti ka pakutavast toidust oodata.

"Lest ja Lammas" on üsna uus hoone (vist menüüs isegi olid arhitektid ära toodud; ei, mitte toiduna) ning on kergesti märgatav, olleks Kassari ühe peamise vaatamisväärsuse, Sääre Tirpi, teel.

Lest ja Lammas Hiiumaa Kassari asukoht

Restoran või grillhouse või kuidas iganes seda nimetada, igatahes "Lest & Lammas" asub otse Kassari Puhkekeskuse küljes, tõtt-öelda on need liigagi integreeritud, sest söögikoha teeninduslett ja hotelli vastuvõtulett on sisuliselt üks ja sama lett ning pole imekspandav, et suurem hulk inimesi sisse- või välja checkides paraja osa söögiruumist enda alla võtavad ning seal olemise ebamugavaks muudavad.

Lest ja Lammas Hiiumaa Kassari majutus

Pean ütlema, et esimene punkt läks Lestalt & Lambalt paraku maha veel enne kui jõudsin lauda istuda. Mulle tuli vastu noor teenindajaneiu, kes mulle ilmselgelt esimesena "tere" ütlema ei hakanud, nii et tervitasin teda hoopis ise.
Mina: "Tere!"
Neiu: "Mhmh."

Päriselt ka. Selliseks kujunes minu esimene mulje "Lestast ja Lambast".
Läksin lauda, kus mind teenindas õnneks üks teine neiu. Samuti väga noor, aga rõõmus, asjalik ja meeldiv. Nii et teenindus loksus õnneks paika (teenindaja vahetusega).

Toodi menüü, mis oli üsna stiilsele ümbertöödeldud paberile üsna viisakalt trükitud ning jättis hea mulje. Vaatasin ruumis ringi. See oli küll paari huvitava detailiga (selgaronitavad mängulambad lastele ja veel paar asja), aga üldiselt jättis kuidagi sellise mulje, mida peeti 90ndatel lahedaks. Ei olnud omapärane ja ei olnud ka ajatu klassika, pigem kuidagi aegunud, ehkki nägi välja uus.

Selleks hetkeks oli mul kahjuks juba eelarvamus tekkinud, seega pean kohe ütlema, et ma ei tihanud kõige kallimaid roogi tellida. Näiteks lambakooti (18 eur), sest ma olen lihtsalt liiga palju kogenud seda, et kui põhiasjadega mööda pannakse, siis on toit ka suure tõenäosusega sutsuke "mööda".

Küll aga proovisin mitmeid võimalikult erinevaid roogi, et kohast pilt ette saada.

Eelroaks "Hiiu viiul", mis pidi endats kujutama suitsutataud lammast. Ma arvasin tõsimeeli, et nad on nimele vastavalt ka serveeringu teinud. Kuidagi huvitavalt mingile leivale või taldrikulegi need suitsutatud lambaviilud sättinud. Aga tegelikult oli see (päris suur!) kuhi lihaviilakaid ning suhteliselt suvaline salat seal kõrval. Selle raha eest oli asi suur küll, seda peab ütlema, samas pean kahjutundega ütlema, et mul jäi ligi pool alles. Ei seganud mind see, et leidsin lihalõikude seast jupi nööri, mis sellel ilmselt suitsutamise/küpsetamise ajal ümber oli olnud, see pole probleem ja mõnes mõttes oli isegi lahe. Just selles mõttes, et.. ma ei tundnud sellel suitsumaitset. Tõesõna, see maitses nagu lihtsalt küpsetatud ja jahtunud praad. Mekutasin hoolega, aga suitsumaitset kätte ei saanud. Ei tea, kas mul oli meres ujumisest nina kinni või milles asi. Igatahes see nöörijupp andis mulle lootust, et äkki oli siiski suitsuahjus käinud ja selle tarbeks see kinni nööritud, samas võis ju lihatükk kokku seotud olla ka niisama seda küpsetades.

Lest ja Lammas Hiiumaa Kassari Hiiu Viiul suitsulammas

Edasi proovisin suppi. Jälle lambaga, sest eeldasin, et lamba- (ja lesta)road on seal eriti peeneks timmitud ning maja au ja uhkus. Supp oli nagu tavaline supp tavalises kohas. Natuke liiga soolane, kõvasti rasvane ja väga väheste väga väikeste lambalihatükikestega.

Lest ja Lammas Hiiumaa Kassari talleliha supp

Edasi läksin lesta juurde. Praetud lest. Klassika. Lestapoisse toodi kaks tükki ning need olid õnneks paksemat sorti poisid. Juurde kartul ja jälle mingi suvaline salat sinna toidu juurde suhteliselt sobimatu balsamico kastmega ülevalatult. Lest ise oli normaalne, sündis kenasti süüa ja sai ka lõpuni söödud.

Lest ja Lammas Hiiumaa Kassari praetud lest

"Lestas ja Lambas" on tegelikult üks huvitav asi, vähemalt suve ajal. Seal hoovi peal on päris suur grillimajake, kes suitsuahi (üldiselt tehtavat suitsutamine siiski suure maja all, suuremas ahjus ja seal grillimajakeses olevat rohkem vaatamisväärsuseks), selle kõrval söegrill, selle kõrval kaudses kuumuse sküpsetamiseks väike ala, kus seisid hõbepaberist karbikestes ja hõbepaberiga kaetult pikemat küpsemist tahtvad road (grillmesiter nimetas küll üsna lühikest aega, 40 min kuni 1h). Ükski minu tellitud roogadest sealt majast minu meelest ei tulnud, seega lootus jääb, et lihtsalt köögiosas ei ole lood gurmaanidele kõige meelepärasemad ja äkki grillmajakeses siiski on.

Lest ja Lammas Hiiumaa Kassari grill grillimajake

Menüüs jäid mulle veel silma "Lesta ja Lamba grillvorstid" ning küsisin nende kohta infot juurde. Oleks need samas majas käsitööna valminud, oleksin kindlasti proovinud, aga neid tehtavad, küll eksklusiivselt ainult neile ning Hiiumaa toorainest, mandril, täpsemalt Adaveres ja tööstuslikult. Lisaks need seal külmutatakse ning saadetakse Hiiumaale restorani külmunud kujul. See jahutas mu entusiasmi nii palju, et ma neid siiski proovima ei hakanud, kuigi väike uudishimu oli küll. Äkki siis teine kord kui näljasena Hiiumaale satun.

Kokkuvõtteks on tegi Hiiumaa väga tagasihoidliku hulga paremate söögikohtade seas siiski ühega, mis sinna otsapidi kuulub ning restoraniga, millel on ambitsiooni. Kõik need sildid, menüüd, toitude nimed... Aga sisu seal veel praeguseks väga palju taga ei ole. Kui kõht Kassaris tühjaks läheks, siis ilmselt võiksin sinna veel minna, aga spetsiaalselt oma teekonda sisse ma "Lest ja Lammas" restorani kahjuks ei planeeriks. Jätan endale siiski lootuse, et kõige paremad asjad tulevad sealsest grillimajakesest, mille kokakuntsi ma ei proovinud ning selle, et järgmiseks aastaks on seal toitude ja teeninduse kvaliteet üles läinud.”

31.07.2014 20:30 - Tuleroog
PRO
PRO-staatus antakse arvustajatele, kes on oma sisukate kirjutistega Arvustus.com toimetusele silma jäänud.

Tuleroog on seda arvustust muutnud: 31.07.2014 20:45
Hinnang arvustusele:
  +0   -0