7.9 11 hindajat

Hõbekala
http://www.hobekala.ee

Suverestoran (avatud 19. juuni kuni 17. august, iga päev 12-21) Hiiumaal Kalanas. Lisas Tuleroog
PRO
PRO-staatus antakse arvustajatele, kes on oma sisukate kirjutistega Arvustus.com toimetusele silma jäänud.
19.07.2015
Hindamiseks logi sisse.Registreeru kasutajaks

Arvustused

“Kena koht päikselise ilmaga, see on ka kõik.”

03.09.2015 16:53 - Nimetu
Hinnang arvustusele:
  +0   -0

“Läksime kiidetud Hõbekalasse oma Hiiumaa retkel einestama. Peale ülipositiivseid arvustusi saime tõsise pettumuse osaliseks. Saabusime kella 16 paiku, mis ju ei tohiks ola kelllaaeg, kui koht nö "tühjaks söödud". Probleemid algasid juba tellimisel, kui selgus, et seinal olnud menüüst oli ca 1/5 maha kriipsutatud ning tellimisel selgus, et lisaks polnud saadaval ka iga teine toit soovitust põhjendusega "pole veel jõudnud maha tõmmata"!
Tellitud kalaseljanka oli lihtsalat kohatise kalamaitsega soolane vesi, milles ka kartulit ning porgandit.
Kanasalat oli koosnes taldrikule visatud salatirohelisest ning viinamarjadest, lisaks keskpäraselt maitsestatud praetud kanafileetükid.
Laste suureks pettumuseks puudus ka kogu seinale kirjutet pikk jäätiste valik (eks see ole omajagu üllatav, et suvel jäätist süüakse).
Kogu külastuse juures olid ainukesed positiivsed momendid kiire teenindus ning pakutav Hiiu käsitööõlu ja loodus.
Arvega oli samuti mingi segadus ning pikema veenmise tulemusena õnnestus siiski selgitada, et lauda toodi 4 mitte 5 suppi.”

21.07.2015 18:39 - Nimetu
Hinnang arvustusele:
  +0   -0

“Eelmisel aastal sõitsin Hõbekalast mööda ja otse Kalana teise, kuulsamasse restosse. Seekord oleks täpselt samamoodi läinud, aga Kalana resto oli reserveeritud ja kuna Hõbekala on sealt vaid mõnesaja meetri kaugusel, olles vist oma 30 km raadiuses ainus teine söögikoht, siis suundusin sinna.

Hõbekala restoran Hiiumaal Kalanas, asukoht

Küll mul on hea meel, et suundusin :) Hõbekala on vaimustavalt lahe suveresto, mille asukoht madalate kiviklibus kasvavate mändide keskel, mille vahelt meri hästi ära paistab, on ühe Hiiumaa suveresto jaoks absoluutselt täiuslik. Teenindus on lõputult armas, sõbralik ja humoorikas. Liiatigi, kui selgus, et maksta saab vaid kaardiga, lubati lahkesti arve meiliga järgi saata. Dokumenti selleks ei küsitud, küll aga pidi ise oma andmed paberile kirjutama.

Hõbekala restoran Hiiumaal Kalanas

Hõbekala on täiesti avatud planeeringuga, istuda saab mõnel kohal katuseall ja veel mitmel väljaspool seda, n-ö terrassil. Ka seal on päikesevarjud olemas.

Toitu valmistatakse salapärase ukse taga ning usun, et seda teevad samad inimesed, kes teenindavad, mitte eraldi kokk. See olekski üleliigne.

Lastepraeks toodi vahva näoga kanapasta :)

Hõbekala restoran Hiiumaal Kalanas, lastepraad

Praetud ahvenafilee oli asetatud hästi tavalisele-kodusele kurigikangide, sibularõngaste ja salatilehtede padjale. Filee ise oli aga pigem haudunud kui või praetud, st ilmselt oli pannil kuumus väga väike ning kala kahjuks praadimisele iseloomulikku krõbedust ja kuldset värvi ei saavutanud, vaid jäi kahvatuvalgeks. Mitte just gurmeetoit, aga kindlasti aus söök, mida ilusas kohas pirtsutamata nautida.

Hõbekala restoran Hiiumaal Kalanas, praetud ahvenafilee

Leti ees seisvast kastist sai endale 1.50 eest valida ka suitsutatud lesta.

Hõbekala restoran Hiiumaal Kalanas, suitsulest

Nämm! Ning koogid-küpsetised on Hõbekalas samuti mainimisväärselt maitsvad.

Kokkuvõttes on Hõbekala üks Hiiumaa viiest parimast toidukohast, kus on ausad ja pingutamata maitsed, hingematvalt ilus keskkond ning imearmas teenindus.”

19.07.2015 09:50 - Tuleroog
PRO
PRO-staatus antakse arvustajatele, kes on oma sisukate kirjutistega Arvustus.com toimetusele silma jäänud.

Tuleroog on seda arvustust muutnud: 19.07.2015 09:55
Hinnang arvustusele:
  +0   -0
Arvustuse lisamiseks logi sisse. Registreeru kasutajaks
Loe http://www.hobekala.ee Hõbekala arvustusi (review)Otsi Google abil: hõbekala (review)