ICS ehk Ice Cream Sandwich ehk Android 4.0 + Sense 3.6 uuendus HTC Sensation'ile Eestis allalaetav

1366 XP
reede, 30. märts 2012 11:53
Eile õhtul, 29.03 ilmus ICS uuendus siis telefoni uuenduste alla ja sai ka kiirelt alla tõmmatud. Uuenduse suurus on 296MB ja uuendamine kokku võttis aega umbes 10 min.
Esmapilgul on pilt ikka väga võõras, font on teistsugune ja ikoonid muutusid justkui suuremaks. Avaekraanil saab loobuda alumises reas olnud kaamera, e-posti ja sõnumite ikoonist, sest uuel Sense'l on need juba alumises menüüs olemas.
Hommikul selgus ka, et mitte kõik rakendused ei ole veel ICS kokkusobivad, näiteks Let Me Sleep ei võtnud telefoni hääletut seadet maha ega näita enam korrektset pilti. Peab mingi uue rakenduse leidma.
Kaamera rakenduses on Settings saanud eraldi nupu, mis on vana Sense swipega võrreldes palju mugavam. Samuti on kaamera aknas galerii link.
Ekraanide vahel liikudes jäi silma, et vertikaalselt see virtuaalne kuubik enam ei liigu, võimalik et tänu sellele on liikumine ka veidi sujuvam ja kiirem. Kerimine tundub üldse olevat oluliselt sujuvamaks muutunud.
1366 XP
laupäev, 31. märts 2012 15:57
Kuna päris mitu rakendust käitusid uue Androidiga kummaliselt, siis otsustasin puhtalt lehelt alustada ja mitte vaevelda ICS-iga poolikult või täiesti mittetöötavate rakendustega, seega tegin veel telefonile factory reseti ka.

Võtan kokku uue Sense 3.6 kasulikud muudatused:

1. Vana menüüriba "rakendused - telefon - seaded" asemel on uus menüüriba, kus on 4 "pesa" rakenduste ikoonidega. Algselt on seal telefon, e-post, sõnumid ja fotokas, aga hoides näppu ikooni peal saab neid sealt ära liigutada ja nii saab pesadesse panna ükskõik millise tihedamini vajamineva rakenduse. Mina näiteks vahetasin sõnumite rakenduse Dolphini brauseri vastu.
Mis kõige lahedam - needsamad 4 pesa on näha ka lukustatud ekraanil.2. Widgetite suurust saab näpuga sikutades muuta. Küll mitte pikselhaaval, vaid 4x4 gridi mööda. Asi seegi. Varem suurust muuta ei saanud, vaid pidi installima teistsuguse suurusega widgeti. See suuruse muutmine kahjuks ka kõigi widgetitega ei toimi, aga proovisin näiteks Simple Calendar Widgetiga, samuti töötab telefoniga kaasasolev Android Calendar, aga näiteks ei toimi HTC enda kalender.3. Aku kestvus ei näi kuskilt otsast paranenud olevat, küll aga annab uus Sense aku kasutamise kohta täpmsemat infot. Varem kasutasin selle jaoks Batter Widget-it, enam seda installima ei pea. Täna oli äratus kell 11 ja praeguseks hetkeks (4,5h hiljem) on akut järel armetu 8%.Nagu paistab, on aku tühjuses süüdi ekraan.4. Ka andmemahtude jälgimine on nüüd Sense'i sisse ehitatud ja selleks eraldi rakendust installima ei pea.5. Navi on saanud suuremat sordi uuendusena täiesti pädeva 3D kaardi ja inglisekeelsed hääljuhised. Tegelikult ma ei teagi kas need varem olid või mitte, pole kunagi kasutanud.
Kohe hakkas silma, et ühesuunalistest tänavatest ei tea Google navi siiski midagi, nii et väga julgelt selle navi õpetuste järgi sõita ei soovitaks.

Mis värvi on see sinine ruut?