- Tahan!
- Lisa nimekirja
- Tasuta soovinimekirjade kasutamiseks tuleb sisse logida.
- Soovinimekirjad
223.
The Sessions (2012)
Ben Lewin
Lastehalvatuse üle elanud, kaelast allapoole halvatud mees Mark O’Brien pidi suurema osa elust kasutama hingamisaparaati ja sooritama elementaarseid toiminguid pulgaga hambus. Kuid invaliidsusest hoolimata sai temast professionaalne luuletaja ja ajakirjanik. Ta ei kavatsenud sellel lasta segada ka oma seksuaalelu. Lastehalvatuse üle elanud režissöör Ben Lewini film räägib ajast, mil O’Brien otsustas, et on aeg kaotada süütus ja palgata professionaalne seks-surrogaat. Eestikeelne pealkiri: Armastuse õppetunnid.
Lisas Kinoguru 08.02.2013
“Raske, aga kohati ka koomiline film, mis paneb mõnel hetkel haigutama, enamus aega aga hämmastusest pärani silmadega vaatama, kuidas on võimalik elada. Ära elada. Ja teha rohkem kui paljud meist, kellel meil käed-jalad toimivad.
Liigutav ja naljakas ühtaegu.”
- Tahan!
- Lisa nimekirja
- Tasuta soovinimekirjade kasutamiseks tuleb sisse logida.
- Soovinimekirjad
224.
The Shape of Water (2017)
Guillermo del Toro
1962 aasta düstoopses USA riiklikus laboratooriumis töötab tumm Elisa, kes armub sinna uurimiseks toodud inimese moodi veeelukasse. Eestikeelne pealkiri: Vee puudutus.
Lisas sonic
“Väga huvitav film, kindlasti neid auhindu väärt, mille ta saanud on. Pilt on ilus, stseenid on ilusad.. ja koledad korraga. Kõik on pigem kulunud, must, roostes ja katki. Aga selles on mingi omamoodi ilu ja kunstilisus.
Film tundub nii prantslaslik, et esimeste kaadrite juures on tunne, et algab Amelie teine osa. Ning see tunne on mingis mõttes lõpuni. Et see Elisa on Amelie. Ja kõiks ee toimub Bioshocki arvutimängu visuaalses maailmas.
Filmi käigud mingeid üllatusi ei paku. Kõik lähebki nii, nagu on kõige ootuspärasem ja olles harjunud, et kindlasti püütakse mind ainult selliselt mõtlema panna, et siis järgmisel hetkel jalad alt lüüa ja üllatada, siis tegelikult lõpuks üllataski lihtsalt see, et mingit üllatust polnud. Mis pole tingimata isegi kriitika.
Tore film, mida soovitan vaadata.”
- Tahan!
- Lisa nimekirja
- Tasuta soovinimekirjade kasutamiseks tuleb sisse logida.
- Soovinimekirjad
225.
The Shawshank Redemption (1994)
Frank Darabont
Edukat pankurit Andy Dufresnei (Tim Robbins) süüdistatakse oma naise ja selle armukese tapmises. Kaksikmõrva ei suudeta küll tõestada, kuid mehele mõistetakse siiski kaks eluaegset vanglakaristust. 40-ndate aastate lõpu vanglamiljööga, mille eriti drastiliseks näiteks ongi Shawshanki vangla, pole noorel mehel kerge harjuda, kuid ta ei murdu, vaid hakkab endale otsima äraelamisvõimalusi. Vanglaülem Norton (Bob Gunton) leiabki Andyle rakenduse, alguses tulumaksudeklaratsioonide täitmisel, hiljem juba palju hämaramate raamatupidamisülesannete kallal. Kõige selle kõrval sõbruneb Andy mustanahalise saatusekaaslase Rediga (Morgan Freeman), kes oskab talle vanema ja elukogenud olijana õpetada kannatlikkust, lojaalsust ja aja kulutamist. Draamat läbiv motiiv ongi kahe väga erineva - nii nahavärvilt, sotsiaalselt staatuselt kui ka vanuselt - mehe omavaheliste suhete kujunemise lugu. Eestikeelne pealkiri: Shawshanki lunastus.
Lisas Hekaru 19.03.2012
“Film, mida võib liialdamata erakordseks nimetada. Morgan Freeman on lihtsalt briljantne.”
- Tahan!
- Lisa nimekirja
- Tasuta soovinimekirjade kasutamiseks tuleb sisse logida.
- Soovinimekirjad
226.
The Theory of Everything (2014)
James Marsh
See on erakordne lugu tänapäeva tõenäoliselt tuntuimast ja tunnustatuimast teadlasest Stephen Hawkingist, kes armub jäägitult Cambridge’i ülikooli kaastudengisse Jane Wilde’i. 21-aastaselt pannakse talle hirmuäratav diagnoos. Hawkingil avastatud motoorne närvihaigus viib noorelt teadlaselt peagi nii liikumis- kui kõnevõime ning seab lähiperspektiivis küsimärgi alla ka elu. Abikaasa Jane’i vankumatul toel ja julgustusel paneb Hawking aga just nüüd aluse oma kõige ambitsioonikamale teadustööle, uurides seda, mida tal endal kõige enam napib - aega. Koos saatust trotsides on nad teerajajaiks uutes teaduse ja meditsiini valdkondades, saavutades rohkem, kui nad eales oleksid osanud unistada. Eestikeelne pealkiri: Kõiksuse teooria.
Lisas AnnL 09.02.2015
“See film pani nutma õige mitmel korral ja pani mõtlema. Minu suur austus härra Hawkingu vastu kasvas veelgi ning eriti suur austus tekkis mul tema naise Jane vastu, kellele ma ise polnud varem tähelepanu pööranud. Tõesti väga kaunis lugu, mis paneb sind hindama väikeseid rõõme oma elus.
Muidugi suur kiitus ka näitlejatele, kes suutsid väga siiralt ning usutavalt kõiki emotsioone edasi anda. Tasub kindlasti vaadata. ”
- Tahan!
- Lisa nimekirja
- Tasuta soovinimekirjade kasutamiseks tuleb sisse logida.
- Soovinimekirjad
227.
The Twilight Saga: Breaking Dawn Part 2 (2012)
Bill Condon
Ülemaailmse fenomeni viimane peatükk jõuab kinoekraanidele! Pärast oma tütre Renesmee sündi naudib Bella elu ja oma uusi võimeid, kuid sellel pereidüllil ei ole määratud igavesti kestma jääda. Nimelt saavad Voltuurid Renesmeest haisu ninna ning arvavad, et tüdruk võib hakata ohustama nende võimu. Seetõttu otsustavad nad hävitada nii Renesmee, kui ka terve Cullenite suguvõsa. Nüüd on Bellal ja Edwardil vaja lühikese ajaga koguda enda selja taha nii palju liitlasi, kui vähegi võimalik, et kaitsta oma perekonda viimases, kõike otsustavas lahingus. Eestikeelne pealkiri: Videviku saaga: Koidukuma - Osa 2
Lisas Marge-Elin Roose 12.11.2012
- Tahan!
- Lisa nimekirja
- Tasuta soovinimekirjade kasutamiseks tuleb sisse logida.
- Soovinimekirjad
228.
The Vow (2012)
Michael Sucsy
Vastabiellunud paar elab üle autoõnnetuse, mis viib naise koomasse. Ärgates on tal aga tõsine mälukaotus. Tema abikaasa teeb kõik, et naise südant uuesti võita. Eestikeelne pealkiri: Vanne.
Lisas illekas 30.01.2012
“I'm a sucker for romantic dramas.
Päriselt ka, kui lugu tundub usutav ja on liigutav ning näitlemine hea, siis pole muu oluline. Draamade puhul on rõhk eelklõige näitlejatel ning nende oskusel emotsioone edasi anda/välja mängida. Ja sellega saadi väga hästi hakkama. Rachel McAdams on hea näitleja.
Filmist puudusid need tobedad stseenid, mida tavaliselt igas naistekas leidub (aga samas on nood filmid ka romantilised "komöödiad"), kus üritatakse mittemillestki nalja välja pigistada.
Mulle meeldis see, et Paige pöördus peale õnnetust tagasi oma "eelmise" elu juurde, kuna ei saanud aru, miks ta oli sellelt "rajalt" kõrvale kaldunud. Kuid nagu pidi minema, ka teisel korral jättis ta juuraõpingud ja esimese kihlatu.
Film ise põhineb tõsielusündmustel ja päriselus ka ei saanud naine oma mälu tagasi.”