4.8 8 hindajat

Café Enflammé
http://enflamme.ee

Prantsusepärane kohvik-crêperie Tallinna vanalinnas Pühavaimu 7, telefon 644 3019, aadress info@enflamme.ee.

Lisas helehõbedane 11.05.2015
Hindamiseks logi sisse.Registreeru kasutajaks

Arvustused

“Avastasin paar nädalat tagasi, et vanalinnas on värskelt avatud kohvik. Keskeltläbi saab paigaga rahule jääda, kuid on mõningat, mida saab kindlasti parandada.

Café Enflammé asub vanalinnas Müürivahe tänavas ehk siis otse Raekoja platsi nurga taga. Suvisel ajal on avatud õdusa ilmega väliterrass, mis on mõõtmetelt on veidi liialdades sama suur kui siseruumid. Piltidelt ei tule see ehk välja, aga koht on tõesti hästi-hästi pisike: paar kahest lauda, kaks diivaniga neljast-viiest lauda, üks suurem ringjas laud ning teises omaette ruumis suurem laud, kuhu ümber saab veidi kopsakama seltskonna mahutada. Samas on ruumi mõnusalt, naaberlaua dialoogi ei kuule ning möödujate pärast tooli nihutama ei pea.

Paiga omanikel on plaan arendada sellest paigast tuntud ja tunnustatud crêperie. Arvestades seda, et omal ajal on vanalinnas tegutsenud vapustavalt hea crêperie ning Köleri 8 kohvik on samuti seda suunda arendanud, jagub neil märkimisväärselt julgust. Menüü võiks sellest ideest lähtudes olla märksa mitmekesisem (kreppide valiku poolest) ja konkreetsem – kui crêperie, siis crêperie, lisaks väikesed muud ampsud, miks lisada siia juurde eraldi pearoogi?

Mekkisime menüüst magusaid ja soolaseid kreppe-galette. Kõik oli väga hea, kuigi veidike üllatav: mee, Kreeka jogurti ja röstitud pähklitega krepp (5,5 €) oligi serveeritud nii, et taldrikul laius veidi üle küpsetatud rulli keeratud krepp, kõrval potsakas pähkleid ja topsis jogurt. Kogu see asi ise kokku segatud, oli maitse hea, aga … kuidagi poolik oli see serveerimine. Krepid olid ka veidike liiga kuivaks kuumutatud ning noa ja kahvliga andis neid tükeldada.

Mis Enflammés kindlasti parandamist vajab, on köögi reaktsioonikiirus. Sel päeval, kui meie seal olime, oli saalis umbes 5 laudkonda, enamik neist kahesed, ning köök ei tulnud toitude lauale läkitamisega absoluutselt toime. Kreppe-galette pidime meie ja meie lähem kõrvallaud ootama umbes 45 minutit. Krepid ja galetid ei ole toit, mida peaks ootama 45 minutit. Teenindaja palus küll pärast roogade saabumist meie tehtud märkuse peale vabandust, kuid see ei vabanda köögi aeglust. Kui turismihooaeg täie hooga käivitub ja selline olukord jätkub, hakkavad kliendid lihtsalt lahkuma.

Teine pool, mida saaks kindlasti parandada, on kuumade jookide hinnad. Tavaline kohv 2,9 € ja latte 3,5 € on ikka väga krehvtine hind, eriti kui seda ei ole ka vähemasti kvantiteedi poolest palju. Kui arvestada, et roogade hinnad on mõistlikud (alla 7 euroga saab korraliku krepi/galeti), siis tundub koogikõrvase joogi hind küll paras röövimine.

Eraldi tasub mainida teenindust. Teenindaja oli sooja suhtumisega, arvestas erisoove ja oli vajadusel kogu aeg olemas, olemata samas kuidagi pealetükkiv. Ainult rõõm! :)

Kokkuvõttes – tuleb sinna kindlasti tagasi minna, aga ehk alles paari kuu pärast. Loodetavasti on omanikud selleks ajaks köögi tööd veidi parandanud ning paik end mõnusalt sisse töötanud.”

11.05.2015 17:34 - Nimetu
Hinnang arvustusele:
  +0   -0
Arvustuse lisamiseks logi sisse. Registreeru kasutajaks
Loe http://enflamme.ee Café Enflammé arvustusi (review)Otsi Google abil: café enflammé (review)