8.2 15 hindajat

Blossa Glögg 12
Altia Sweden AB

Blossa aastakäiguglögi tähistab sel aastal 10. sünnipäeva ja on inspireeritud idamaadest. Tulemuseks on intrigeeriv elamus, kus Kaug-Ida viljad kohtuvad Põhjamaade traditsioonilise glögikultuuriga.

Blossa 12 on valmistatud valge veini baasil ja maitsestatud ingveri ja yuzuga. Yuzu on eksklusiivne idamaade tsitruseline, mis maitselt meenutab greibi, laimi ja mandariini segu. Yuzu mahl on pärit Jaapanist Shikoku saarelt Kochi linnast.

Lisas Priit
PRO
PRO-staatus antakse arvustajatele, kes on oma sisukate kirjutistega Arvustus.com toimetusele silma jäänud.
25.11.2012
Hindamiseks logi sisse.Registreeru kasutajaks

Arvustused

“Ma ei ole hõõgveinide gurmaan, nad tunduvad valdavalt läägemagusad. Blossa kinkis meile poeg jõuludeks. Nautisime seda uusaastaöl. Tõesti väärib see jook oma reklaami! On värske, pehmelt vürtsikas-terava maitsega ja väga tasakaalus suhkrulisandiga. Tunnetasin õrnalt ingverit, nelki ei suurt ( nagu varasemates kommentaarides juttu oli). Kõik kokku väga eripärane ja võimalik, et kuulsa yuzu teenena. Max punkte vääriv värk!”

02.01.2013 13:24 - bergeenia
Hinnang arvustusele:
  +1   -0

“Kõigepealt on naljakas see, et glögi on harilikult ikka punane, see aga on helekollane, tehtud valgest veinist.
Suhkrut on lisatud mõõdukalt s.t. magus ning hapu maitse on hästi tasakaalus. See ei ole mingi suurte sõõmudega kulistamise jook ja täieliku maitseelamuse saamiseks tuleb lonksu enne allaneelamist kindlasti suus ringi loksutada. Tugev nelgi maitse on peaaegu keelt tuimestava toimega. Järelmaitses domineerib mandariin. Päris hea glögi!”

03.12.2012 01:03 - Janutab
Hinnang arvustusele:
  +0   -0

“Blossa on nüüd juba 10 aastat järjest jõulude eel üllitanud spetsiaalse aastanumbriga glögi, mis lisaks kaunile ja omanäolisele pudelile on kaunistatud vastava aastanumbri disainiga. Pudeli on viimased 3 aastat disaininud McCann, aastatel 2003-2009 BVD. Hõõgveinide ja tegelikult üldse alkoholiturul on disain pea sama tähtis kui jook ise, ja Blossa on riiulis teiste omasuguste kõrval võrdlemisi silmatorkav.2012 ei ole esimene valget värvi pudel, ka 2006. aasta pudel oli sama värvi, kuid sel aastal aasiapärasied pintslitõmbeid nähes on kohe selge, et seekord on teemaks Hiina või Jaapan. Pudelilt saabki lugeda, et seekordne glögi on inspireeritud idamaadest ning et 2012. aasta glögi valmistamiseks kulus 7000 liitrit yuzu mahla. Mis yusu? Googeldame. Yusu on väidetavalt eksootiline idamaine tsitruseline, mandariini ja greibi vahepealse maitsega. Ehk et siis jaapani sidrun. Aga kohutavalt kallis, sest nii haruldane. Tore.

Blossa 12 on tõeliselt vürtsikas hõõgvein, mis lööb suu korralikult põlema. Mulle tundub, et maitse poolest on kõige rohkem tunda nelki. Aga maitse on tõesti mõnusalt terav, ma pakun et selles on süüdi ingver. Kurikuulsa haruldase yuzu maitse tuleb küll ise juurde mõelda, ma ei tunne ei mandariini ega greipi ega laimi. Valge vein on küll täitsa olemas. Aga mõnusalt magus on kogu see kompott.

Maitse eest annaks 9 punkti, lisaks annan lisapunkti julguse eest teha jälle glögi valge veini baasil, teise lisapunkti jällegi väga kena pudeli eest, kokku 11. Süsteem rohkem ei võimalda, pean panema 10.”

25.11.2012 23:54 - Priit
PRO
PRO-staatus antakse arvustajatele, kes on oma sisukate kirjutistega Arvustus.com toimetusele silma jäänud.
Hinnang arvustusele:
  +2   -0
Arvustuse lisamiseks logi sisse. Registreeru kasutajaks
Loe Altia Sweden AB Blossa Glögg 12 arvustusi (review)Otsi Google abil: altia sweden ab blossa glögg 12 (review)