8.0 3 hindajat

Blossa glögg 16
Altia Sweden AB

Varesemarja- (kukemarja-), kasemahla ja kergelt suitsumaitseline hõõgvein Alkoholi 15% Lisas Priit
PRO
PRO-staatus antakse arvustajatele, kes on oma sisukate kirjutistega Arvustus.com toimetusele silma jäänud.
28.10.2016
Hindamiseks logi sisse.Registreeru kasutajaks

Arvustused

“Ma tõesti ei tea, kuidas maitseb varesemari, kuid osundan siinkohal teemakohast toidutare.ee artiklit:
"Harilik kukemari
Sellest raba- ja palumetsades kasvavast läikivmustast, juulis-augustis valmivast marjast minnakse meil ükskõikselt mööda. Söögiks pruugivad teda vaid rabakanad ja muud kanalised, millest on arvatavasti ka mari oma nimetuse on saanud. Enamus inimesi peab kukemarja kas mittesöödavaks või koguni mürgiseks. Mürgine ta küll pole, kuigi marja maitse hapete puudumise tõttu on tõesti läägevõitu. Siiski võiks ka seda marja korjata, kasvõi tema suure C vitamiini sisalduse pärast.
Valmistada võib temast mahla kas koos teiste, hapumate marjadega või siis proovida talle lisamaitset anda samuti kui arooniale ? sidrunhappe ja kirsilehtede abil. Kukemari säilib hästi ka lihtsalt vesihoidisena, peale selle võib teda korjata jõhvikaga sarnaselt ka talvel ja isegi kevadel. Kukemarja nimi on soomlastel varesemari e variksenmarja, sedasama tähendab maakeeles ka inglaste crowberry ja rootsikeelne (kråkbär; hääld. krookbäär)."

Kommentaarid on liigsed.
Kasemahl on mulle tuttavam, väiksena vanaema kaudu, viimasel ajal Nopri talu külmutatud kasemahla kaudu, kuid käesolevast tootest ma seda ei tunne. Ega ka suitsu.
Üsna tavaline hõõgvein, parajalt hapu, parajalt vürtsine, kuid ei midagi erilist ega meeldejäävat. 9€ pudeli eest võiks aga mingi trikk olla, sest muidu ma tarbin edasi soodsamaid samaväärseid alternatiive.”

28.10.2016 01:10 - Priit
PRO
PRO-staatus antakse arvustajatele, kes on oma sisukate kirjutistega Arvustus.com toimetusele silma jäänud.
Hinnang arvustusele:
  +0   -0
Arvustuse lisamiseks logi sisse. Registreeru kasutajaks
Loe Altia Sweden AB Blossa glögg 16 arvustusi (review)Otsi Google abil: altia sweden ab blossa glögg 16 (review)