7.5 6 hindajat

Blossa Glögg 13
Altia Sweden AB

Blossa aastakäigu glögi on sellel aastal inspireeritud Dalarna maakonnast, mis on Rootsi omapärase rahvakultuuri juured ja süda. 61°0′17″N 14°32′21″E on ajalooline koht Siljani järve kaldal, kus maastik on imeline ning käsitöömeisterlikkus on õitsenud sajandeid. Hoolikalt valitud veinile on lisatud Rootsile omaseid maitseid. Me usume, et isegi Gustav Vasa, kellel oli juba kuueteistkümnenda sajandi alguses oma glögisegu, oleks selle üle uhke olnud. Maitseomadused ja aroom Aroomis on tunda punaseid marju ning kergeid vaarika- ja kibuvitsanüansse. Maitset iseloomustab värskus, esile kerkib tasakaalustatud maitse punastest marjadest, vaarikatest ja kibuvitsast. Pikk järelmaitse. Alkoholisisaldus: 15% Pudel: 75cl Lisas Priit
PRO
PRO-staatus antakse arvustajatele, kes on oma sisukate kirjutistega Arvustus.com toimetusele silma jäänud.
23.11.2013
Hindamiseks logi sisse.Registreeru kasutajaks

Arvustused

“Alkoholimaitse on liialt esiletungiv, muidu pole väga vigagi, aga erilist emotsiooni ei tekkinud.”

22.12.2013 23:31 - Janutab
Hinnang arvustusele:
  +0   -0

“Blossa aastakäigu glögi on üks asi, mida ma ootan nagu laps jõule. See ei ole mingi suvaline "tuline helbeke" või "hõõguv talleke" (no offence), vaid peaks oma 10+ aastaga olema tõestanud, et tegemist tõesti imelise aroomi, maitse ja järelmaitsega joogiga.

Heleda värvi ja läbipaistvuse poolest meenutab Blossa 13 klaasis pigem teed. Maitse tundub isegi veidi liiga hapu, aga järelmaitse on magus, vürtsine ja kestab väga, väga kaua. Ühte klaasi võib niimoodi päris kaua nautida, sest vajadust järgmise lonksu järele niipea ei tekigi. Isegi jahtumist ei ole vaja karta, sest siis pääsevad maitses esile hoopis teistsugused nüansid. Mis ma oskan öelda - rootslased ikka oskavad.

Oma 8.89€ hinnaga (Peetri Selver) ei ole Blossa 2013 kindlasti väga konkurentsivõimeline kõrval vedelevate 3..4-euroste kodu- ja saksamaiste hõõgveinide seas, aga võibolla sobibki Blossa 13 pigem pidulikumaks puhuks kui igaõhtuseks teraapiaks.

Kuigi olen Borlänges kunagi elanud ja võibolla seetõttu natuke kallutatud, ei saa ma siiski 10 punkti anda, veidi liiga ehmatavalt hapu on see esimene mulje. Aga sellegipoolest tõesti hea, võibolla et parim glögi 2013. aastal, mida meil siin osta on võimalik.”

23.11.2013 21:57 - Priit
PRO
PRO-staatus antakse arvustajatele, kes on oma sisukate kirjutistega Arvustus.com toimetusele silma jäänud.
Hinnang arvustusele:
  +0   -0
Arvustuse lisamiseks logi sisse. Registreeru kasutajaks
Loe Altia Sweden AB Blossa Glögg 13 arvustusi (review)Otsi Google abil: altia sweden ab blossa glögg 13 (review)