Taibaan
8.0
1 hindaja

1. Taibaan
taibaan.ee

Tai toidu restoran söögikoht Tallinnas, Kopli 2a. Info ja broneerimine telefonil 5981 7093. Ettevõtte nimi: Taibaan On Wheels OÜ.


Lisas valdorf 10.05.2019
Pane hinne:
Spice Wagon
5.0
1 hindaja

2. Spice Wagon
www.facebook.com/Spice-Wagon-Restoran-259505334446024/

India tänavatoit. Telliskivi 62, Tallinn.


Lisas sonic
PRO
PRO-staatus antakse arvustajatele, kes on oma sisukate kirjutistega Arvustus.com toimetusele silma jäänud.
20.02.2017
Pane hinne:
Vaata kõiki arvustusi (1)

“Kuna tegemist on tänavatoiduga, siis ilmselt mingit väga peent toiduelamust oodata olnuks liig, aga arvasin, et kui see india resto on alles avatud, siis peaks kõigil veel hästi meeles olema, et toitu tuleb teha selle esmase ilusa hoolega. Aga Fish Tikka (10,50 eur), mis koosnes punase kala tükkidest ja sibulast ning oli ilmselgelt kenasti vardas ja tulekohal küpsenud, oli sama selgelt ka üle küpsetatud. Nii et kalaliha oli kõva ja tuim, mitte mahlane. Kevadrullid (5 eur) olid ka väga tavaliste aasia kiirtoidukate matsega ja naan, ehkki mitte kõige halvem, mida Eestist saab, kahjuks mitte ka parim.
Kõlbab süüa, aga pigem siis kui midagi paremat pähe ei turgata.”

20.02.2017 17:11 - sonic
PRO
PRO-staatus antakse arvustajatele, kes on oma sisukate kirjutistega Arvustus.com toimetusele silma jäänud.
Hinnang arvustusele:
  +0   -0
Taste Of Asia
7.0
1 hindaja

3. Taste Of Asia
http://www.toa.ee

Taste Of Asia pakub hõrgutavaid Aasia roogi ja suurepärast kokteilivalikut.


Lisas pliks
PRO
PRO-staatus antakse arvustajatele, kes on oma sisukate kirjutistega Arvustus.com toimetusele silma jäänud.
04.01.2017
Pane hinne:
Vaata kõiki arvustusi (1)

“Paistab, et Rotermanni on uus Kalamaja, aga hoopis vastupidises võtmes: mitte niivõrd hipster kuivõrd hip. In pole kõik vana ja nostalgialõhnaline, vaid uus, omanäoline, võõrapärane. Telliskividest seinad Rotermannis (haa!) tekitavad hubase olemise ning nõukaaegsete sööklatoolide ja -nõude asemel on korralik mööbel ja eritellimusel tehtud savinõud. Huvitav on see, et toolid on kõvad ja üsna ebamugavad, aga ooteajad see-eest pikad..:)

Külastasin TOAd kaks korda ja just seetõttu, et anda talle teine võimalus. Esimesel korral oli segadus telefoni teel tehtud reserveeringuga, mis oli tehtud valele kuupäevale. Põhjendus: "kokk vastas telefonile ja köögis oli tramm". Siiski leiti meile laud, kuigi I korrus oli üsna täis. Arusaamatuks jäi, miks meid tühjale ja märksa vaiksemale II korrusele ei tahetud paigutada.

Teisel korral olime juba targemad ja broneerisime kodulehe kaudu. Reserveering oli jõus ja laud olemas..kuid sellest hoolimata pandi meid ootele baari äärde ja tehti meelehärmi rahustuseks jook maja kulul. Ootasime 30 min, et oma varasemalt broneeritud lauda saada! Küsisime taas II korruse kohta, kuid ei tahetud ka seekord meid sinna lasta. Lõpuks õnnestus siiski natuke vaiksem lauanurgake saada. Olime jõudnud juba menüü edas- ja tagurpidi läbi lugeda ja pärast seda kui menüüsid ei toodud ega toodud lauda, tellisime oma käigud mälu järgi. Tund aega hiljem need ka saabusid.

Kui nüüd kõrvale jätta pikad ooteajad ja napp organiseeritus, siis menüü on TOAs huvitav. Üritasin aru saada, mida tähendab "aasia köök" ja põgus järeldus oli, et see kaldub rohkem Tai poole -- supid, värsked salatid, karrid ja vokiroad. Samas on sisse toodud ka näpuotsatäis Jaapanit, mis on alati tervitatav ja minu meelest võiks seda julgemalt teha, sest Jaapan on lihtsalt nii palju enamat kui sushi ja ramen :)

Üldiselt kõik toidud, mida TOAs proovisin, on olnud väga maitsvad. Rohelise mango salat (6€) on mõnus kausitäis chillipipraga värskust, Tai karri kookospiima, maguskartuli ja seentega (7€) + pardiliha (3.50€) viis otsejoones keele alla oma mõnusa tekstuuri, pehme liha ja hea maitsekomboga. Ainuke miinus oli see, et toit oli jäetud liiga kauaks soojenduslambi alla ja peale oli jõudnud juba tekkida kile. Soe salat köögiviljade ja röstitud pähklitega (6€) oli natuke igav ja ilmselt mõeldud neile, kes ei armasta maitsemeelega eksperimenteerida?
Taste of Asia TOA Tallinn Rotermanni
Taste of Asia TOA Tallinn Rotermanni


Magustoitude nimekiri on sama huvitav nagu nende mekk: kookose panna cotta granadillipüreega (4.50€) on mõnusalt kreemjas, Gyoza taskud Matcha tee ja pistaatsiapähkli täidisega (4.50€) krõmpsuvad ampsud, mis sobivad hästi kõrvale serveeritud hapuka kastmega.
Taste of Asia TOA Tallinn Rotermanni
Taste of Asia TOA Tallinn Rotermanni

Magustoidu juurde oleks huvitav võtta näiteks Vietnami kohvi, mis pidavat olema väga-väga kange ja serveeritakse seetõttu kondenspiimaga. Endal kogemus puudub sellega, kuid ettekandja rõhutas murelikult, et see on ikka väga kange.

Üldiselt toitude poolest soovitaksin TOAs ära käia. Küll aga jätab kõvasti soovida laudkondade organiseerimine ja ettekandjate vähene kohalolek. Esmase deidi kohaks seda ei soovitaks, sest kui on vaja ruttu ära minna, siis võib olla "kinni" päris pikaks ajaks! Ent heade sõprade seltskonnas pole 3h sugugi ebameeldiv mööda saata ;) Kui saaks hinnata eraldi toite, siis annaksin maksimumi, sellevõrra jääb üldhinnang nõrgemaks.”

04.01.2017 10:35 - pliks
PRO
PRO-staatus antakse arvustajatele, kes on oma sisukate kirjutistega Arvustus.com toimetusele silma jäänud.

pliks on seda arvustust muutnud: 04.01.2017 10:39
Hinnang arvustusele:
  +2   -0
Edo Sushi
9.7
3 hindajat

4. Edo Sushi
www.edo.ee

Sushikohvik Tallinnas, Rävala pst 2  

Toit kaasa või kulleriga koju: +372 5558 5757

LÕUNAPAKKUMISED: E-R 11:00-16:00


Lisas Edo Sushi 20.12.2016
Pane hinne:
Dao Hua
7.8
8 hindajat

5. Dao Hua
http://daohua.ee

Hiina toidu restoran Tallinnas, Mardi 1, 10145.
Telefon +372 660 6017,
e-post info@daohua.ee


Lisas Tuleroog
PRO
PRO-staatus antakse arvustajatele, kes on oma sisukate kirjutistega Arvustus.com toimetusele silma jäänud.
21.10.2016
Pane hinne:
Vaata kõiki arvustusi (1)

“Käisin kevadel ühel konverentsil, kus sattusin juttu puhuma juba mõned kuud Eestis elava vietnamlasega. Küsisin talt, kus ta söömas käib, ehk et kus on parim aasia toidu restoran Tallinnas ja ta vastas, et Dao Hua, millest ma kuulnudki polnud. Mina, kes ma üldiselt olen ikka kõigi heade toidukohtadega hästi kursis!

Seega huvi oli kohe suur ning varsti läksingi Mardi tänavale asja uurima. Sisse kahjuks ei saanud, sest juba uksel teatas teenindaja, et restoran on hiina delegatsioonile reserveeritud ja mingit lootust pole.

Täna meenus see resto jälle ning helistasin igaks juhuks ette, et kas kohti ikka on. Oli. Reserveerisin laua ja läksin kohale.

Dao Hua restoranis on 3 söögisaali, kokku u 70 inimesele. Istusime esimeses ja silmitsesin sisekujundust; see oli väga sarnane tüüpilise vanalinna hiinakaga ja tegelikult üsna usutavalt hiinapärane. Et mitte päris eesti maitse, aga tore ikka. Lauad olid istmetele nii lähedal, et laua jalast oma jalga enne mööda ei saanud kui tuli laua vahepeal teise asendisse lükata.
Dao Hua hiina restoran

Kui menüü toodi, siis seegi veel esimese hooga usaldust ei sisendanud, sest menüü disain oli jälle see sama vanalinna hiinaka maiguga. Mitte piisavalt kodukootud ja teisalt mitte piisavalt ilusasti disainitud, vaid seal keskel kusagil, hästi tavaline ja eimidagiütlev. Samas roogadest mõnedki panid kulmu kergitama. Kontideta pardifilee 50 eurot, tellida üks päev ette. Seakõrvad... Ehk huvitavaid asju oli. Lisaks lihtsalt maitsva kirjeldusega roogadele.

Proovitud said "praetud pelmeenid krevettidega", mis olid umbes sada korda ilusamad ja sada korda maitsvamad kui kirjeldus ütleb.
Dao Hua hiina restoran Tallinnas, pelmeenid

Ahjaa, need toodi asenduseks muudele pelmeenidele, mida siiski saadaval polnud ja need "praetud pelmeenid" puudusid menüüs sootuks, neid teadis vaid teenindaja soovitada, et tegelikult eksisteerivad.
Kui need lauda saabusid, kustusid pooled kahtlused Dao Hua restorani osas ja kui hambad sisse lõin, kustusid ülejäänud. Kahtlusest sai vaimustus, sest need maitsesid oivaliselt. Ja kuigi järgmist käiku andis oodata terve tund (sest korraga meenus teenindajale, et hiina delegatsioon on jälle ruumi reserveerinud ja toidud ette tellinud), siis vähemalt teadsin nüüd, et ON, mida oodata.

Teenindaja oli väga abivalmis ja tore. Ning harva näeb seda, et oskab ja lausa tahab menüüst midagi soovitada! Soovitas "Kanafilee India pähklite ja rohelise paprikaga säriseval raudpannil", mis maitses suurepäraselt ja taastas üleüldse mu vahepeal kõikumalöönud usu hiina toitu (Chopsticksi süü!).
Hiina kanalihatoit, Dao Hua restoran Tallinn

Ma ei tea, kuidas nad seda kana valmistasid, aga kanatükid ei tundunudki nagu kana, vaid... Ei oskagi millegagi võrrelda. Nagu kanalihakuubik, aga murenes nagu pähkel, aga oli pehme ja mahlane nagu tomat :) Ma tean, sellist asja ei saa olemas olla. Serveeritud efektselt säriseval raudpannil ja natuke veel lauas küpsedes.

Teiseks roaks võtsin "Praetud kuningkrevetid paprikaga austrikastmes", 15 Eur. Ja ehkki alguses arvasin, et ühest pearoast piisab kahele, nagu aasia restoides tavaks ning sama kinnitas ka teenindaja, siis tegelikult sai kõik otsa. Võimalik, et seepärast, et maitses nii hästi. Igatahes oli ka krevetiroog suurte tervete mahlaste krevettidega ja rohke rohelisega (nagu kanagi) väga maitsev ja vastupidiselt sageli pakutavale hiinakale ei rõhunud kõhtu, ei tununud liiga soolane, rasvane ega maitsetugevdajane. Tundus, ausalt öeldes, täiesti tervislik JA maitsev.
Krevetiroog hiina restoranis Dao Hua

Väga põnev koht ning selgelt minu lemmik koduse tundega aasiarestoran Eestis.”

21.10.2016 21:47 - Tuleroog
PRO
PRO-staatus antakse arvustajatele, kes on oma sisukate kirjutistega Arvustus.com toimetusele silma jäänud.

Tuleroog on seda arvustust muutnud: 24.10.2016 12:33
Hinnang arvustusele:
  +2   -0
Järve Resto & Grill
7.5
6 hindajat

6. Järve Resto & Grill
www.facebook.com/jarveresto

Restoran Nõmmel, Viljandi mnt 3

Telefon: 671 4163


Lisas Elis Singh Sunar 13.06.2016
Pane hinne:
Vaata kõiki arvustusi (1)

“Super hea söögikoht! Väga maitsvad toidud ja hea teenindus! Soovitan!”

13.06.2016 20:37 - Elis Singh Sunar
Elis Singh Sunar on seda arvustust muutnud: 13.06.2016 20:38
Hinnang arvustusele:
  +0   -0