Partner:
8.3 4 hindajat

Škoda Octavia

Mootor:R-4, otto, 1197 cm³ Võimsus:77 kW (105 hj) 4500–5500 p/min Pöördemoment: 175 Nm 1400–4000 p/min Käigukast: 6käiguline manuaalkäigukast Tippkiirus: 196 km/h Aeg 0-100km/h: 10,3 s Hooldevälp: 15 000 km Kütusekulu(l/m/k): 4,9 l / 100 km Garantii: 4 aastat või 120 000 km Lisas Autoleht 27.02.2016
Hindamiseks logi sisse.Registreeru kasutajaks

Arvustused

“Volkswageni grupi väikekeskautode uuendamise jadale pani punkti Škoda Octavia. Õigem oleks siiski öelda, et mitte punkti, vaid hüüumärgi.

Octavia disain rõhub lihtsusele, niisuguse kujustusstiili pluss on pikk iga, näiteks ka eelmine Octavia näeb praegugi täiesti tänapäevane välja, kuid miinuseks peavad need, kes vaimustuvad näiteks Leónist, igavust.

Omadus, mille üle lihtsalt ei saa vaielda, on aga uue Octavia keskklassi trügivad nii sise- kui ka välismõõtmed ja sõiduomadused, viimast just võimsama mootori ja keerukama tagavedrustuse puhul, eeldatavalt vägagi rikkalik põhivarustus ning lai lisavõimaluste loetelu väikekeskklassile tüüpilise hinna foonil.

Ruumi jagub Octavias tõesti palju, seda saavad nentida nii esi- kui ka tagaistmel sõitjad; üldmulje sõitjateruumist on äärmiselt kvaliteetne ja läbimõeldud. Näiteks uue info- ja meelelahutuskeskuse kasutamine sujub tänu puutetundlikule ekraanile ning nutitelefonide ja tahvelarvutitele sarnasele funktsionaalsusele eriti lihtsalt, telefoni sidumine auto helisüsteemiga on mõne hetke küsimus.

Sõltuvalt varustustasemest saab uue Octavia juht kasutada hulka abistavat elektroonikat: olgu nimetatud näiteks adaptiivne kiirushoidik koos avariihoiatussüsteemi ja automaatpidurdusega, automaatne lähi- ja kaugtulede ümberlülitus, parimisassistent, liiklusmärkide tuvasti, juhi erksuskontroll ja sõidurajakorrektor.

Esmakordselt kuulub Škoda varustusse avariijärgne automaatpidurdus, mille eesmärk on ära hoida juba löögi saanud sõiduki paiskumine järgmisesse kokkupõrkesse. Pärast õnnetuse juhtumist pidurdab süsteem Octaviat automaatselt ja hoiab ära või vähemalt vähendab võimalust vallandada kokkupõrgete jada.

KOKKUVÕTE
Ruumikas ja praktiline pereauto, mis suudab pakkuda ka sõidurõõmu. Detailselt varustus- ja hinnainfot veel ei ole, kuid eelinfo järgi peaks seegi tulema klassi paremikku kuuluv.”

27.02.2016 03:38 - Autoleht
Hinnang arvustusele:
  +0   -0
Arvustuse lisamiseks logi sisse. Registreeru kasutajaks
Loe Škoda Octavia arvustusi (review)Otsi Google abil: Škoda octavia (review)