Korvpalli EM (Eurobasket 2015)
9.7
3 hindajat

1. Korvpalli EM (Eurobasket 2015)
FIBA


Lisas Raido Tamar 20.09.2015
Pane hinne:
Vaata kõiki arvustusi (1)

“Loetud minuti on jäänud Eurobasket 2015 ehk korvpalli EM-i lõppvaatluseni ehk finaalini. Üritus, mis kujunes eestlastele eriti meeldejäävaks. Peaaegu aasta tagasi, 8 september valiti EM-i D alagruppi toimumispaigaks Riia. Sündmus, millega pandi seeme idanema Baltikumi korvpallipeoks. Järgnes teade, et Läti valib alagrupikaaslaseks Eesti ja kaks kuud hiljem loositi D alagruppi ka Leedu.

Korvpallifännid ei osanud alguses seisukohta võtta, kas olla rahul lisaks teistele Baltimaadele alagruppi loositud Tšehhi, Ukraina ja Belgiaga. Alagrupist edasi pääsemiseks tundus, see olevat suurepärane võimalus. EM toodi aga nii lähedale ja sees jäi kripeldama siiski lootus näha Riias suuri korvpalliriike nagu Hispaania või Prantsusmaa. Olla osaks Saksamaa legendi Dirk Nowitzki viimasele turniirile koondise eest. Läti ja Leeduga mängimine ei tundunud erinevat mõnest kohalikust Baltimaade sõpruskohtumise turniirist. Teistes meeskondades puudus atraktiivsus. Tegelikkus oli aga hoopis midagi muud.

Päev varem enne turniiri algus 04.09 oli Riia vaikne. Eesti fännitelki pandi alles üles ja ainukene Eesti fänn, keda linna peal näha õnnestus oli õhtust jooksu tegev Jüri Ratas. Mees, kes vääriks kohe alguses kiitust, et Riias kujunes Eesti korvpallifännidele kordumatu spordipidu, mis jääb meelde kauaks. Turniir Eesti koondise jaoks kujunes sõiduks Ameerika mägedel. Langused ja tõusud olid kiired tulema. Kas suured ootused andsid endast tunda esimestes mängudes ja puudu jäi õnnest või oskustes. See vajab eraldi arutelu. Eesti fännide jaoks oli aga Riia linn kodustatud. Numbriliselt oleks pidanud olema Riia linnas rohkem Leedu fänne kui Eesti aga seda tunnet ei tekkinud. Riia vanalinna olid kõikidel päevadel vallutanud eestlased. Olgu selleks karaokepaarid või kohalikud tantsupõrandad. Eestlasi jätkus kõikjale.

Eestlaste korvpallipidu ei jätkunud küll erinevalt teistest Baltikumi riikides Prantsusmaal aga on mida veel oodata. Kohe algamas finaalis osaleb Leedu koondis. Meeskond, kellele küll jäi Eesti napilt alla aga kes peaks olema meile suureks eeskujuks. Suured on Leedu võimalused? Seda on raske hinnaga. Leedu enda spordipanustega tegelev TonyBet pakub Leedu võidukoefitsendiks küll ainult 2,80 (eile oli see 3,15 ja hommikul 2,85) aga Leedut kui meeskonda ei saa kunagi alahinnata. Finaalturniiri ajal on ka nende staarid Jonas Mačiulis ja Jonas Valančiūnas tõestanud, et võivad meeskonda vedada ükskõik mis meeskonna vastu. Jääme ootama parimat.”

20.09.2015 19:13 - Raido Tamar
Hinnang arvustusele:
  +0   -0
Joogafestival
8.9
16 hindajat

2. Joogafestival
MTÜ Joogafestival

Jooga töötoad, loengud, kontserdid ja bazaar. Toimub juulikuus Haapsalus.
2013. a festivali peaesineja David Lurey.


Lisas sonic
PRO
PRO-staatus antakse arvustajatele, kes on oma sisukate kirjutistega Arvustus.com toimetusele silma jäänud.
05.05.2013
Pane hinne:
Vaata kõiki arvustusi (2)

“oli lõõgastav, rahulik, mitmekesine ja intelligentne üritus. ”

14.08.2013 15:34 - Nimetu
Hinnang arvustusele:
  +3   -0
Viljandi Folk Music Festival
8.7
31 hindajat

3. Viljandi Folk Music Festival
MTÜ Eesti Pärimusmuusika Keskus

Iga-aastane folkmuusika festival, mis toimub Viljandi südalinnas ja lossimägedes. Palju kontserte, õpitubasid, filmiprogramm, turud ja käsitöö.


Lisas chupacabra 06.05.2013
Pane hinne:
Vaata kõiki arvustusi (1)

“Suvi ei oleks suvi kui ei saa Viljandi Folgile. On tulnud ette aastaid, kus peaaegu ühelegi kontserdile ei jõuagi, aga kuna kogu linn on sellises festivalimeeleolus ja kõiksuguseid karvaseid aj sulelisi täis, siis sellest üksi juba piisab, et folgi tunne oleks. Seal kohtab alati palju sõpru ja tuttavaid, nii et võibki juhtuda, et kontserdid kipuvad ära ununema, kui kellegagi puude vilus lossi vallikraavi pervel õlut libistama jääd.
Muusika on ka ikka hea, igal aastal on mingi teema, mille järgi asi kokku pannakse ja nii eesti- kui väljamaa esinejad on kõik tasemel tegijad. Folk forever!”

06.05.2013 10:00 - chupacabra
Hinnang arvustusele:
  +4   -0
Birgitta Festival
8.1
8 hindajat

4. Birgitta Festival
Tallinna Filharmoonia

Birgitta Festival ühendab keskaegse kloostri hämara võlu tänapäeva muusikateatri viimase sõnaga. Toome publiku ette maailma muusikateatri erinevad ilmingud, näitame selle žanri rikkust ja mitmekesisust.
Etendused toimuvad Pirita kloostri iidsete müüride vahel, mis festivali ajaks saavad peale katuse.

www.birgitta.ee


Lisas Toomas Zupping 16.04.2013
Pane hinne:
Vaata kõiki arvustusi (1)

“Seekord on festival oma haaret laiendanud nii žanriliselt kui ka geograafiliselt. Külalisi on nii ida kui ka lääne poolt, kavas on oopereid, ballette, uue vormina on lisandunud muusikal, paljud etendused on sobilikud kogu perele.

Inglise ooperimaja Opera North toob festivalile kaks teost: Charles Gunod’ Goethe draamal põhineva romantilise ooperi „Faust“ (enne võiks Estonia versiooni ära vaadata) ja Benjamin Britteni „Albert Herringu“. Esimese seab lavale Ran Arthur Brown, meie ooperisõpradele tuttav „Boheemi“ lavastajana Estonias ja eelmisel aastal Birgitta Festivalil olnud „Don Giovanni“ kaaslavastajana. Ta on öelnud, et avab Fausti hinge tagamaid multimeedia kaudu, olulised on kolm märksõna: tõde, teatraalus ja tehnoloogia. Seega võib arvata, et tegemist on kaasaegse ja ehk ka ootamatute vahenditega lavastatud teosega.

Charles Gunod’ Goethe draamal põhinev romantiline ooper „Faust“
Faust

„Albert Herring“ on Guy de Maupassant’i novellil põhinev koomiline ooper, mis on üks helilooja populaarsemaid teoseid. Britteni muusikaline ja teatraalne komöödia parodeerib läbi eredate karakterite väikelinna inimtüüpe.

Komiche Oper Berlin, mis on Euroopa üks innovaatilisemaid ooperimaju, toob meile Kurt Weilli muusikal ja Bertold Brechti tekstidel põhineva teose „Seitse surmapattu“, kus on kasutatud palju ka 1930. aastate saksa šlaagrite töötlusi. Lavastus kujunes eelmisel hooajal Berliinis tippsündmuseks, lavastuse muusikajuhiks ja dirigendiks on Komiche Oper’is töötav noor Eesti dirigent Kristina Poska.

Promfesti ja Kaunase Ooperi- ja Balletiteatri koostöös uleb lavale Nikolai Rimski-Korsakovi ooper „Tsaari mõrsja“. See on kahtlemata üks väljapaistvamaid vene oopereid, mida Eestis sai näha viimati 1959. aastal. Rimski-Korsakovi muusika on on eluline, kergesti jälgitav ja emotsionaalne. Kauneid ja meeldejäävaid aariaid esitavad teiste hulgas Klauda Taevi noorte ooperilauljate konkursi võitjad.
Dirigent Erki Pehk, lavastab Teet Kask.

Kremli Ballett Moskvast toob Piritale kaks balletti, mis sobivad nautimiseks kogu perele.
Esimene neist, „Figaro“ põhineb samuti kui ooperidki Beaumarchais’ komöödial, tuginedes klaasikalisele koreograafiale. Elujaatav, naljaks, lüüriline.
Tšaikovski „Uinuv kaunitar“ – tõeline balletiklassika šedööver, mis vaimustab väsimatult publikut juba teist sajandit järjest. Kaunid printsessid, mehised kavalerid, haldjad, kuri nõid, kevad – ideaalne etendus ka päris väikestele.

Tšaikovski „Uinuv kaunitar“
Tšaikovski „Uinuv kaunitar“

Ehk kõige põnevam ja ootusärevust tekitav on Olav Ehala – Leelo Tungla koguperemuusikal „Arabella“, muidugi Aino Perviku unustamatu raamatu ainetel. Igivanad küsimused rikkuse ja õnne vahekordadest on saanud positiivse ja optimistliku versiooni. Laval asutuvad üles publiku lemmikud Maria Soomets, Hannes Kaljujärv jpt.

Olav Ehala ja Leelo Tungla koguperemuusikal „Arabella“
Olav Ehala ja Leelo Tungla koguperemuusikal „Arabella“, Triin Soomets ja Hannes Kaljujärv.

Piletid kuni 15. maini soodushindadega! Nii et - kiirustage!
Birgitta Festival 2013, 9.–16. augustini Pirita kloostri varemetes.”

16.04.2013 23:40 - Toomas Zupping
Toomas Zupping on seda arvustust muutnud: 16.04.2013 23:53
Hinnang arvustusele:
  +0   -0
Euroliiga superfinaal
8.0
5 hindajat

5. Euroliiga superfinaal
Beach Soccer Worldwide (BSWW) ja Eesti Jalgpalli Liit (EJL)


Lisas Raido Tamar 23.08.2015
Pane hinne:
Vaata kõiki arvustusi (1)

“20.–23. august toimus Pärnus maailma rannajalgpalli hooaja üks suursündmusi - Euroliiga superfinaal. Vastamisi läksid eliitdivisjoni A tipud ja samas toimus B-divisjoni finaalturniir. Just viimases võistles ka Eesti edasipääsu nimel A divisjoni. Ilmaga oli üritust õnnistatud. Päikseline ilm igal päeval ja ilm oli täpselt parajalt soe. Liigne kuumus oli Pärnus juba selleks ajaks seljatatud ning ilma on rohkem eestlastele vastuvõetav. Täpselt selline, et juba hommikul kell 10 algavaks esimeseks mänguks kohale minna ja viibida kuni viimase mängu lõpuvileni kella kaheksa ajal.

Kokku mahtus mängu vaatama 2 000 pealtvaatajat aga kuuldavasti külastas võistlust rohkem kui 10 000 pealtvaatajat. Pealtvaatajate huvi oli tunda. Mitmed korrad suleti järjekorra nina all väravad ja enam inimesi sisse ei lastud. Korraldajate range turvareegel oli, et rohkem pealtvaatajaid sisse ei lasta kui istuma mahub. Mõistlik. Eesti fännidel oli samuti raske mitmetele mängudele jõuda põhjusel, et kaks korda mängis vahetult enne meid Venemaa meeskond. Meeskond, kellele oli kaasa elama tulnud spetsiaalselt selleks arvestatav hulk fänne. Kindlasti tuli kohale ka siin eelkõige puhkamas ja samuti kohalikke venelasi. Fännide õnneks kanti Eesti mänge üle TV6 vahendusel ja Beach Soccer Worldwide ametlikul stream'il.

Eesti koondis mängis üle ootuste hästi. Üks pingeline mäng võideti teise järel ja pühapäeva õhtul oli vaja veel teha viimane ponnistus. Alistada tugev Rumeenia meeskond. Mäng algas üle ootuste hästi. Eesti pressist kõrgelt ja edukalt. Mingi 2:0 ette ja enesekindlus paistis igast nurgast. Siis aga algas Rumeenia püüded seisu tagasi mängida. Vastaste number 14, nende staarmängija Maci vedas meeskonda. Esiteks, viigistati 2:2. Seejärel suutis Eesti alati ühe väravaga ette minna aga varsti viigistas jälle Rumeenia. Mängida oli veel loetud minutid, seisuks 6:6 ja siis tabas Eesti meeskonda draama.

Eesti turniiri parimat mängijat, meie väravavaht Markus Lukk, saadeti väljakult minema punase kaardiga. Mees, kes eelmises mängus lõi kolm väravat. Rõhutan uuesti, väravavaht, kes lõi ise kolm väravat. Kas ära saatmine vastase tõukamise eest, kes oli mängu jooksul talle ebasportlikult korduvalt jalgadega sisse sõitnud, oli õigustatud või mitte. Seda on raske kindlalt öelda. Lõpuks eksis Eesti penaltitel ja võit oli läinud.

Kaotus võis küll olla mõru aga turniiri korraldamisega sai Eesti hästi hakkama. Väljakuäärest kommenteeris DJ Kozy, kes oli kogu turniiri ainukene must lammas. Rahvast ei suutnud kaasata ja kommentaarid ei kannata kriitikat. Kahjuks oli kõige rohkem häält tegev must lammas. Õnneks aga mitte piisavalt häiriv, et varjutada suurepärast turniiri.”

23.08.2015 20:11 - Raido Tamar
Hinnang arvustusele:
  +0   -0
Võru Folkloorifestival
7.9
15 hindajat

6. Võru Folkloorifestival
MTÜ Võru Folkloorifestival

Folkloorifestival mis toimub igal aastal alates 1994. a. Sajad tantsijad, lauljad ja pillimehed tulevad üle Eesti ja maailma Võrru.


Lisas chupacabra 06.05.2013
Pane hinne:
Vaata kõiki arvustusi (1)

“Selle folkfestivali rõhk on rohkem rahvatantsul, aga igal juhul ka pillimängul. Näiteks toimuvad just seal kõige vingemad lõõtspilli võistumängimised. See on selline hitt, et ruum on alati paksult rahvast täis, see vist ongi Võru folgi kõige popim üritus.”

06.05.2013 10:11 - chupacabra
Hinnang arvustusele:
  +1   -0