Minu Prantsusmaa. Elu nagu sirelivein
5.3
3 hindajat

13. Minu Prantsusmaa. Elu nagu sirelivein
Eia Uus

Võta üks imekaunis, ent hüsteeriline prantsuse naine, lisa tema sihikindel mees, nende kaks väikelast, maamaja ja vastutustundetu kulutamine, ning raputa abielulahutuseni. Lisa valge part, Ida-Euroopa lapsehoidjad, törts lavendlilikööri ja gramm safranit, sada meetrit saia ja tuhat liitrit veini ning jäta hauduma. Sega hulka lahkunud kirjanikke-kunstnikke, randevuud šarmantse fotograafi ja näitlejaga, võilillemoos, talisuplus endise kihlatuga ja punases kampsunis krahv. Lisa üks palverännak, vanaisa viimased pulmad, ülbed kelnerid, põsesuudlused ja tervistav seks. Klopi hulka meesstripparitega kodukanad, flambeeritud banaan, hõrk hobuseliha ning lase käärida. Viimaks lisa mitu peatäit pisaraid, kaks karmi kõhugrippi, mõned märtrid ja okassiga, vanad gaasiarved ja kaaviar, ning küpseta, kuni koorik on kuldne. Raputa peale perenaise armukesed ja mõni pohmell, tuvide tulistamine ja Riviera sumedad ööd. Kaunista elu armastusega ja, voilà! Eia Uus


Lisas cantabile 20.05.2013
Pane hinne:
Vaata kõiki arvustusi (1)

“"Minu Prantsusmaa" jääb Minu-sarja raamatutes positiivse poole sisse, aga Eia Uuelt oleks -vaatamata ta noorusele - midagi kaalukamat oodanud. Ambitsioonikust selles raamatus nagu on (teadmisi ja vihjeid loetule-nähtule-õpitule puistab autor siiski talutaval määral), aga üldmulje on hõre. Nagu oleks Eia Uus vaadanud, et arveid on vaja maksta ja reisile tahaks ka ning täitnud kiiruga tellimuse, et nende jaoks raha saada.”

03.12.2013 14:34 - Alice
Hinnang arvustusele:
  +1   -0
Minu Jakuutia
8.0
1 hindaja

14. Minu Jakuutia
Aimar Ventsel

Siberi avarustes asuva Jakuutia olemasolu teadvustasin endale pioneerilaagri raamatukogust laenutatud Lennart Meri kõhnukesest raamatust „Laevapoisid rohelises ookeanis”. Sellest hetkest olen alateadlikult soovinud sinna sõita – ja sõitnudki. Algul teadlase ja Siberi-uurijana, üha rohkem aga inimese- ja Siberi-armastajana. Tavakujutluses tähendab Siber lund, põhjapõtru, otsatut tühjust ja karmi pakast. Tegelikult on Siber ka Venemaa olulisim tööstuspiirkond suurte linnade ning huugavate tehastega. Siin raamatus tulebki rohkem juttu minu elust Jakuutia linnades, peamiselt Jakutskis. Võtan lugeja kaasa põhjapolaarjoonetagustesse ööklubidesse ning räägin, kuidas seal muusikat tehakse ja kuidas ma sinna DJ-ks sattusin. Siberi klubidest ja noorte elust teatakse vähe, kuigi enamik inimesi elab seal just linnades ja need on väga huvitavad. Eks lugege ise!


Lisas cantabile 20.05.2013
Pane hinne:
Aja jälg kivis. Kreeka
2.0
1 hindaja

15. Aja jälg kivis. Kreeka
Helgi Erilaid