5.0 2 hindajat

Bluedio H+

Lisas Sala 27.11.2016
Hindamiseks logi sisse.Registreeru kasutajaks

Arvustused

“Bluedio H+ puhul on tegu odavate (Umbes ~22€) bluetooth klappidega. Vaatame siis millega täpsemalt tegemist on.

Tehnilised andmed:
Connectivity : Bluetooth, 3.5mm
Memory Card: Yes (MicroSD)
Driver unit: 57mm
Frequency response : 20~20000KHz
Impedance : 16ohms
Sensitivity : 110 dB
THD: <0.1%
Power supply: USB port DC 5V
Working time: Talk time: 45 hours; Bluetooth Music playing time: 40 hours, FM Radio: 15 hours, MicroSD music play: 15 hours
Standby time: Up to 1625 hours
Charging time: About 2 hours
Bluetooth version: V4.1
Bluetooth distance: W/O obstacles 10m
Bluetooth band: 2.4GHz-2.48GHz
Bluetooth protocol: AVRCP, HFP, A2DP, HSP
Package weight: 0.483 kg


Pakendi sisu:
Minu müüja saatis klapid ilma pakendita, kuid sellegipoolest pakitult paksult mullikilesse mis omakorda pistetud õhubatoonikeste vahele (või kuidas neid täpselt nimetatakse, ei oska öelda).
Pakis siis olid klapid, 3.5mm juhe, usb juhe ja väike manuaal (olemas kenasti ka ingliskeel). Manuaali küljes on ka väike kleeps security koodiga mille järgi saab bluedio lehel klappide originaalsust kontrollida. Sait on muidugi puhtas hiina keeles ja kus seda täpsemalt teha, ei hakanud uurima.


Klappidest:
Ega ~20€ eest teab mis kvaliteeti väga oodata ei ole. Klapid on valmistatud puhtalt plastikust ning mõned detailid lihtsalt üle kroomitud, et anda klappidele veidi "kallim" välimus. Samas midagi ka ei logise ega krigise ning küljest kukkuma ei hakka. Klappide ülemine osa on pehmendatud svammiga ning kaetud mõlemalt poolt kunstnahaga. Kuid svammi paksus on võrreldes sennheiser hd201-ga hea 2x õhem. Peas olles aga miskit hõõruma ei hakanud.
Kõrvadele suruvad klapid piisava tugevusega ning 2 tunnise peasoleku jooksul kõrvad valusaks ei jäänud.


Parema klapi peal on siis kogu nupurivi.

On/Off nupp - Hoides nuppu all lülitab klapid sisse ja välja, lisaks kostub klappidest teade, et need lülitatakse kas sisse või siis välja.
Mode - Saab valida FM raadio ning MicroSD kaardi vahel.
Scan - FM jaamade skännimiseks.
Play/stop - võimaldab samuti ka kõne vastu võtta ja lõpetada
next/previous - saab vahetada lugusi, fm jaamasi ning hoides nuppu next või previous asendis läheb helitugevus vastavalt kas tugevamaks või vaiksemaks
Paremal klapil all USB pesa klappide laadimiseks
Vasakul klapil 3.5mm pesa, mis võimaldab klappe kasutada tavaliste klappidena.
Mikrofon asub samuti parema klapi küljes USB pesa kõrval.


MicroSD karti toetavad antud klapid kirjade järgi kuni 32gb suuruseid. Kahjuks endal suuremat võtta polnud, et järgi proovida kas toimiks ka suuremad või mitte. Muusikat suudavad klapid mälukaardilt esitada kas MP3 või WAV vormingus. Eelmise ja järgmise loo vahel skippimine käib kiirelt ja ega ei oskagi miskit ette heita.

FM Raadio oli aga suhteliselt suureks üllatuseks. Kuna klappidel väline antenn puudub siis ega miskit erilist sellest ei oodanud. Reaalsuses aga vaata, et teeb ka mõnele kehvemale raadiole silmad ette, rääkimata mobiilidest mis kasutavad kõrvaklapi juhtmeid antennina. Umbes 45km kaugusel saatjast suutis kenasti leida üles näiteks retroFM, sky+, myhits, starfm jne jaamad. Muidugi on aga nad seetõttu ka suhteliselt tundlikud igasugustele häiretele mida korteris elektrilised seadmed tekitavad.
Jaamade otsing võtab umbes 2 minutit ning jaamu tuleb muidugi vahetada pimedast peast next/previous nupuga. Salvestab ta muidugi kenasti sageduste järgi järjekorras, seega põhimõtteliselt kui tead umbes mis järjekorras jaamad levivad, leiab õige üles küll. RDS tugi puudub, seega ühe saatja mõjust teise minnes tuleb teha uus jaamaotsing. Manuaalselt MHz kaupa otsida ei saa, olemas vaid automaatotsing.

Bluetoothiga ühendus sujus hõlpsasti ning ühendust suudab telefoniga korteri piires kenasti hoida ka läbi kahe betoonseina. Proovides telefon ühes korteri otsas ja ise teises korteri otsas esineb siiski juba mõningast katkemist kui ringi liikuda. Lähema distantsiga aga probleeme ei teki ning otsenähtavusega peaks saama ilmselt pikema vahemaa kui 10m kätte.

Üks huvitav võimalus on ka selline, et kui on 2 paari klappe, ning üks paar ühendada bluetoothiga näiteks telefoniga siis teise paari klappe saab 3.5mm kaabliga ühendada esimeste külge ja kuulata sama asja. Iseasi kui kasulik selline võimalus on, aga olemas ta igaljuhul on neil.

Helikvaliteedist rääkides on ilmselt maitsed erinevad ning miskid melomaanid kiruks ilmselt kvaliteedi maapõhja. Bassisõbrad peaks olema aga rõõmsad, seda on ikka küllaga ja mängib madalale. By default on aga vähemalt minu jaoks kõrgeid natukene puudu kuid seda saab equalizeriga järgi aidata. Vaiksed nad ka pole. Suudab nii klappide enda võim bluetooth puhul ikka valju heli teha (mina max tugevusega klappe pähe panna ei soovinud) ning samuti 3.5mm juhtmega arvuti küljes winampis helitugevus 100% ja helikaardil 20% oli juba vägagi valju heliga.
Kuulates pool tunnikest muusikat nende klappidega ja vahetades sennheiser hd 201 peale, tundub, nagu sennheiseri puhul oleks tegu miskise kellraadioga, millel alumine ots totaalselt puudub

Mikrofoni kahjuks õieti pole testida saanud kuna bluetooth adapter windowsi all keeldub koostööst ja selle osa uuendan kui uus adapter saabub. Läbi discordi natukene proovisin ja kuulda oli igal juhul suhteliselt kenasti, arvestades, et mikrofon asub reaalselt kõrva juures ning tundus olevat ka miskisugune taustamüra eemaldus kuna kõrval mängiva teleka heli kuulda polnud.

Aku peab standby-s hea 2 kuud umbes ning üle bluetoothi muusikat kuulates saab hakkama umbes 40 tunniga. Seega kui kuulata kuskil 5-6 tundi päevas muusikat siis tuleb klappe laadida vaid korra nädalas. Ka kasutajad erinevatel saitidel on kiitnud just antud klappide aku vastupidavust.

Plussid/Miinused

+ Kena bass
+ Hind
+ Suhteliselt hästi toimiv FM raadio
+ ülimalt hea aku vastupidavus

- Kõrgemat otsa veidi vähe

Sellise hinna juures tugev 9/10 hinnang”

27.11.2016 20:51 - Sala
Hinnang arvustusele:
  +1   -0
Arvustuse lisamiseks logi sisse. Registreeru kasutajaks
Loe Bluedio H+ arvustusi (review)Otsi Google abil: bluedio h+ (review)