- Tahan!
- Lisa nimekirja
- Tasuta soovinimekirjade kasutamiseks tuleb sisse logida.
- Soovinimekirjad
1. Panasonic Lumix DMC-GH2
Digitaalne vahetatavate objektiividega Micro 4/3 hübridkaamera, Live MOS sensor, 16 MP.
Lisas Ernie 25.12.2010
“Rafineeritud välimusega Micro 4/3 kaamera, mis on tugev kõiges, mida see teeb -- nii fotos kui videos on tunda kõigutamatut kvaliteeti. Autofookus toimib täpselt ja uskumatult kiiresti. Isegi puutetundlik ekraan on enamat kui lihtsalt iluvidin, seda on mugav kasutada.
Tegemist tundub olevat praegu täiuslikema hübriidkaameraga, mida võib julgelt soovitada.”
- Tahan!
- Lisa nimekirja
- Tasuta soovinimekirjade kasutamiseks tuleb sisse logida.
- Soovinimekirjad
2. Samsung NX10
Hübriikaamera Micro 4/3. 14,6 megapikslit. 720p videosalvestus. 3" AMOLED ekraan. Kitobjektiiv: 18-55mm OIS.
Lisas argoon 10.09.2010
“Poolprofessionaalseks kasutuseks mõeldud peegelkaamera ja kompaktkaamera vahepealne elukas. Nagu praegusel ajal moodne on.
Võimaluste poolest on see tõesti rohkem peegelkaamera -- RAW-pildistamise võimalus, vahetatavad objektiivid. Kahjuks on objektiivide valik väiksem kui Canoni, Nikoni, Sony või Olympuse ehk nö päris peegelkaamerate valmistajate puhul. Ometi on see päris tõsine samm tõestamaks, et ka Samsung suudab küll kui tahab. Näiteks komplektis olev objektiiv on nii hea, et selle vahetamist optiliste omaduste pärist ei ole väga ette võtta. Ka HD-video režiim on kasutatav ja sedasorti kaamera kohta arvestatav. Ekraan kaamera taga on kõrge kontrastiga ja väga ilus, tavalise LCD asemel on kasutusel oluliselt parem AMOLED ekraan, mille nähtavus ka päevavalguses on hea.”
- Tahan!
- Lisa nimekirja
- Tasuta soovinimekirjade kasutamiseks tuleb sisse logida.
- Soovinimekirjad
3. Panasonic Lumix G2
12,1 megapikslit, 720p HD video salvestamine, sensor: Micro Four Thirds.
Lisas tulvo 02.01.2011
“Peegelkaamerast tunduvalt väiksem, aga sama võimalusterohke kaamera. Väga head pildid, korralik 720p videokvaliteet ja palju muud head. Hind on muidugi kõrbe.”
- Tahan!
- Lisa nimekirja
- Tasuta soovinimekirjade kasutamiseks tuleb sisse logida.
- Soovinimekirjad
4. Panasonic Lumix DMC-GF1
12,1 Mpx Live MOS sensor, Venus Engine HD protsessor, HD videovõte AVCHD Lite režiimil, näotuvastus, 3" LCD ekraan, 285 g.
Lisas kallerdaja 02.07.2010
“Kõlgub kuskil digipeegelkaamera ja kompaktkaamera piirimail, jääb pigem siiski kompaktiks. Sensor on sama suur kui DSLR kaameratel, ka objektiiv on vahetatav. Pildid on ilusad, isegi kui ISO sättida 800 kanti, pole veel pildile mingeid etteheiteid, üle 1600 läheb asi juba päris käest ära.
Ka HD video tuleb ilus, valida saab lausa kahe videofailide kodeeringu vahel.
Võrreldes Olympuse EP-1 kaameraga on see minu meelest parem, eelkõige tänu kiiremale autofookusele ja eriti hästi õnnestunud näotuvastusele.”
- Tahan!
- Lisa nimekirja
- Tasuta soovinimekirjade kasutamiseks tuleb sisse logida.
- Soovinimekirjad
5. Panasonic GH3
Peeglivaba Micro Four Thirds kaamera, 16.05MP Digital Live MOS Sensor. 4-CPU Venus Engine. Pööratav 3.0" 614k punktiga puutetundlik OLED ekraan. 1744k punktiga OLED pildiotsija. Full HD 1080p Video 60 kaadrit/sekundis. Sisseehitatud WiFi. Magneesiumsulamist korpus, ilmastikukindel. Salvestab videosid MPEG-4 AVC/H.264, MPEG-4 AVCHD, MOV formaadis. Kasutab SD, SDHC, SDXC mälukaarte.
Lisas WentPro 16.01.2014
“Tegemist ei ole kõige parema fotokaameraga, mida nähtud, aga üks uskumatult hea videokaamera on see küll. Kui Panasonic oma GH2-ga välja tuli ja seda ilmselt neilegi ootamatult videohuvilised kasutama hakkasid, siis uues versioonis GH3 on nad rõhuasetuse juba konkreetselt video peale pannud. Jah, Panasonic GH3 teeb fotosid. Jah, need on normaalsed. Aga seda ei osteta siiski selle pärast.
Kui muidu on ikka nii, et videorežiim on kaameratel küll olemas, aga see on nö lisafunktsiooniks, ehk kaamera "teeb ka videot", siis Panasonic GH3 on ikkagi eelkõige omapärane videokaamera.
Kuigi GH3 sensor ei ole väga suur, teeb see (tõsi, valguse olemasolul!) paremat videopilti kui kuulus Canon 5D Mark III. Mis on naeruväärne, arvestades hinnavahet.
Samas Blackmagicu vastu see muidugi ei saa, sest nii nagu kõik teised dSLRid, salvestab ka GH3 ikka 8 bit 4-2-0 videona, aga kasutab seejuures kompressiooniks nii häid videokoodekeid, et ka see kvaliteet on lihtsalt parem kui teistel peegelkaameratel.
Bitrate on sel kaameral kõrge, näiteks 1080p 60 k/sek bitrate on 50 Mbps. All-I kompressiooniga on aga 1080p30/25 ja 24 k/sek režiimis bitrate lausa 72 Mbps. Koodekitest saab valida MOV, MP4 ja AVCHD vahel.
Kaameral on olemas muidugi kõrvaklapiväljund ja mikrofonisisend, suur eraldi REC nupp ja menüüdes hulk erinevaid videoentusiastide meelt rõõmustavaid seadeid. Kui veel jääb kahtlus, kas Panasonic mõtles GH3-st videokaamerat teha, siis kuula seda -- see salvestab soovi korral isegi klippide ajakoodi! Nii et kui sul on mitme kaameraga võtted, ehk et oled ikka päris proff, ka siis ei jäta GH3 sind hätta. Muide, sellega oli helikopterilt filmitud üks TopGeari lõik, nii et ongi profitööriist.
Suurimateks miinusteks pean ma GH3 puhul focus-peakingu puudumist, mis on olemas näiteks konkurendil Sony NEX-7, ning sisse ehitatud ND-filtri puudumist.
Aga kokkuvõttes, kui tahad praegu osta peegelkaamerat, mis teeb parimat videopilti ja ei maksa seejuures kohutavalt palju, siis on see, mida otsid Panasonic GH3.”
- Tahan!
- Lisa nimekirja
- Tasuta soovinimekirjade kasutamiseks tuleb sisse logida.
- Soovinimekirjad
6. Samsung NX30
20 megapiksline APS-C CMOS sensoriga süsteemkaamera. Kallutatav elektrooniline pildiotsija. Integreeritud WiFi ja NFC.
Lisas Koll 12.06.2014
“NX30 teeb väga viisakaid fotosid ja sed aon lihtne kasutada. Nuppude asetus korpusel on väga hea, kahjuks ei leia sealt ise seadistatavaid nuppe.
Tehtud pildid saab otse üle WiFi kohe kaamerast Facebooki vms laadida, samuti saab tahvelarvutit või nutitelefoni kaamera juhtimiseks kasutada. Ekraan on puutetundlik ja teeb mõnegi operatsiooni, näiteks autofookuspunkti seadistamise megalihtsaks. Kaamera saab üldiselt müraga üsna hästi hakkama, aga kui ise kõrgemale läheb, tekib seda siiski omajagu pilti, samas on seda näha vaid siis kui tõesti 100% peal vaatad.
Objektiivide valik pole Samsungil kahjuks veel eriti hea.”