iPad Air
9.7
9 hindajat

1. Apple iPad Air

9.7-tollise diagonaaliga LED-taustavalgustusega IPS MultiTouch ekraan. Resulutsioon 2048x1536. PPI 264. 64-bitine A7 protsessor ja M7 kaasprotsessor. Saadaval 16 GB, 32 GB, 64 GB ja 128 GB mudelid halli (Space Gray) ja hõbedasena (Silver). Olemas Wifi ja Wifi+LTE mudelid. Wi-Fi (802.11a/b/g/n); kahekanaline (2.4GHz ja 5GHz) ning MIMO. Bluetooth 4.0. Esikaamera 720p (1,2 MP sensor), tagakaamera 1080p (5 MP sensor), ava ƒ/2.4. Sisseehitatud stereokõlarid ja stereomikrofonid. Kolmesuunaline güroskoop. Aktseleromeeter. Valgussensor. Lightning pesa laadimiseks ja andmevahetuseks.


Lisas Halgur
PRO
PRO-staatus antakse arvustajatele, kes on oma sisukate kirjutistega Arvustus.com toimetusele silma jäänud.
08.11.2013
Pane hinne:
Vaata kõiki arvustusi (1)

“Kõike, mida saab võrrelda, saab võrrelda vaid muuga, mida turul pakutakse ja antud ajahetkel ei ole minu meelest paremat tahvelarvutit kui iPad Air. Mõnigi võib öelda, et parim on iPad Mini ja see ei oleks vale, sest siin loeb puhtalt see, kuidas ja milleks iPadi kasutada. Muidugi võib öelda ka, et parim on Nexus 7 või Kindle Fire HD ja ka nemad ei eksiks, sest igasugune hindamine on mingil määral ka subjektiivne. Aga iPad Air on minu jaoks mitmetel põhjustel just see õige.
Mulle sobib iPad Airi suurus, sest kasutan seda ka mängimiseks, samuti filmide vaatamiseks ja iPad Mini või Nexus 7 jääb selleks lihtsalt väikseks. Tõsi, ehkki iPad Air on õhem ja kergem kui iPad iial varem, seda ühe käega siiski ei hoia, vähemalt mitte pikalt, et näiteks lugeda. Aga kuna mina ei armastagi ei raamatut ega tahvelarvutit käes püsti hoida, vaid panen selle kas lauale, põlvedele või padjale ning kasutan siis, seega pole minu jaoks raskusel tegelikult erilist vahet. Pigem tuleb see erinevus kasuks siis kui iPad on vaja kuhugi kaasa võtta.

iPad Air on väga palju laenanud eelmisel aastal välja tulnud iPad Minilt, kõik, peale suuruse ja ekraani. Kui mõõtkava kõrval pole, võibki iPad Airi pildil rahuliku südamega iPad Miniks pidada, ehkki see on mitu tolli suurem. See on muide hea asi, sest iPad Mini disain oli ja on tõesti tasemel. Et suudeti sama õhuke aga suurema ja seega energiajanusema ekraaniga iPad teha, on hea uudis.

Võrreldes varasemate iPadidega on ta niisiis kergem, õhem ja samuti väiksemate servadega enne ekraani. iPad Airi püsti hoides on servad õhemad, ekraan algab varem

Huvitav, et ka selles on olemas M7 liikumisprotsessor. Kui telefonis saan ma selle potentsiaalist spordi osas aru, siis iPadi ei võeta minu meelest sportima kaasa..? Samas autosõitudele küll ja M7 polegi ju mitte sportimise vaid liikumise protsessor, seega mingeid teekonnaarvutusi ja jälgimisi teeb see kahtlemata mistahes olukorras tõhusamalt.

iPadist on 64-bitise A7 protsessori ja 128 GB mahuga kujunemas tõsine alternatiiv arvutitele ka päris tööks näiteks disaini, muusika ja filmi vallas. Saame näha, missuguseid huvitavaid rakendusi veel sellist riistvara silmas pidades välja mõeldakse.”

08.11.2013 16:01 - Halgur
PRO
PRO-staatus antakse arvustajatele, kes on oma sisukate kirjutistega Arvustus.com toimetusele silma jäänud.
Hinnang arvustusele:
  +2   -0
MPDC110
9.5
4 hindajat

2. MpMan MPDC110

10,1" (1280x800) mahutundlikku IPS ekraaniga Android tahvelarvuti. DualCore Cortex A9 (1,6 GHz), 8 GB välkmälu, 0,3 ja 2 Mpx kaamerad, USB 2.0.


Lisas krissu18 28.06.2013
Pane hinne:
Vaata kõiki arvustusi (1)

“Minu meelest on päris vahva tahvlike. Loen sellega põhiliselt igasugu blogisid ja foorumeid, meilid sain ka sinna peale tulema. Tekst ei ole nii terav kui mu telefonis, aga samas on ekraan hea suur. Muud ei oskagi öelda.”

28.06.2013 20:36 - krissu18
Hinnang arvustusele:
  +0   -0
Nexus 7 (2012)
8.9
34 hindajat

3. Google Nexus 7 (2012)

Ekraan: 7-tolline 1280x800 pikslit (216 ppi) IPS ekraan, 10 sõrme tugi, kriimustuskindel Corning klaaspaneel.
1.2MP esikaamera.
Neljatuumaline Cortex A9, 1,2 GHz protsessor.
8,16 GB mälumahuga. 1 GB operatiivmälu.
WiFi 802.11 b/g/n, Bluetooth. Mikrofon, NFC, GPS.
Aku: sisseehitatud, kuni 9,5 tundi (4325 mAh).
Android 4.2 (Jelly Bean) operatsioonisüsteem.
Mõõdud 198.5 x 120 x 10.45 mm
Kaal: 340 g


Lisas tegelane 06.08.2012
Pane hinne:
Vaata kõiki arvustusi (2)

Kuigi Asuse tehtud ja Google´i tellitud 7-tolline tahvel on veel visalt müügiedetabelites tahvlite esiviisikusse rühkimas, on see oma hinna ja kvaliteedi suhtelt kindlasti üks parimatest tahvelarvutitest üldse.

Enne aga, kui uut tahvlit ostma tormata, maksab Asus Google Nexus 7 puhul järgi proovida, kas see formaat üldse sobib. Lihtsalt öeldes – Nexus 7 on nagu väike mugav raamat kaasaskandmiseks. Suuremate piltide, tabelite ja veebilehtede vaatamiseks võib selline peaaegu A5 formaadis tahvel aga väikseks jääda. Siis võib olla hoopis mugavam kas Nexus 10 või mõni muu kümnetollise ekraaniga tahvel, mis on suuruselt nagu ajakiri.

Google Nexus 7 on kätte võttes aga ootamatult mugav, ehkki esialgu võib tunduda, et tahvel on liiga paks. Aga tegelikult on see just parajalt paks ja tagakülg on kaetud kergelt kummise, mittelibiseva kattega.Ekraan ise on tahvli mõõtmetest kõvasti väiksem, laiade äärtega. Kas asjatu raiskamine? Siingi on kahetisi arvamusi. Mõnede arvates võiks ekraan olla rohkem äärest ääreni kasuliku pildipinnaga. Aga tegelikult, kui tahvlit näiteks ühe käega servadest hoida, on laiem äär just mugavam – sõrmed ei satu kogemata puutetundlikul ekraanil midagi vajutama.

Tahvlil pole kahjuks mälukaardipesa ega eemaldatavat akut, kõik on ühes korpuses ja kinni. Allservast leiab 3,5 mm kõrvaklapipesa ja microUSB pesa. See viimane toimib nii laadimisel kui arvutiga ühendamisel, kuid ühena vähestest toetab see tahvel ka USB Hosti. See tähendab, et vastava adapteri (USB on-the-go, saab veebipoodidest mõne dollariga) abil võib tahvlile külge ühendada tavalisi USB-seadmeid, millest Android aru saab. Proovitud on USB-klaviatuurid ja hiired, need enamuses töötavad tõrgeteta. Vastava rakenduse abil saab lugeda ka USB-sse ühendatud mälupulki ja mälukaarte, kuid selleks on vaja kas tasulist rakendust või vähemate võimalustega, aga tasuta Nexus Photo Viewer. Odaval tahvlil on USB Host kindlasti suur pluss selle miinuse kõrval, et muidu mälukaarte see seade ei toeta.

Enne, kui sisemusse vaadata, maksab veel ära mainida, et Google´i esimesel bränditud tahvlil on sees ka NFC. Mida sellega teha? Kui sul on NFC-ga uksepääse või muusikakeskus või mõni teine telefon, siis neid saab juhtida ja infot vahetada. Kui oled Tallinna ühiskaardi omanik, pane see kaart Nexuse vastu ja vaata, mis juhtub.Sisemust uurides leiab tehnilistest näitajatest 239-eurose tahvli juures nii mõndagi meeldivat. Näiteks on sellel Nvidia Tegra 3 kiibistkuga neljatuumaline protsessor – võimas tuum võimsaimate tahvlite arsenalist. Ning lisaks eraldi graafikakaart, jällegi boonus mänguritele. Vaid mälu vähesuse üle võib nuriseda – 8 GB mahuga mudeleid enam ei müüda ja USAs vahetasid poed need tasuta ümber 16 GB mudelite vastu, kuid ka 16 GB võib nii hea masina puhul teinekord väheks jääda.
Kui mälunappuse kõrval veel puudusi otsida, siis kehv kaamera on üks neist. Taga asuvat kaamerat tahvlil polegi, on vaid eesolev, mis „vaid“ 1,2 megapikslit ja millegi erilisega ei hiilga. See polegi pildidtegemiseks mõeldud, pigem Hangout- ja Skype-videokõnede jaoks. Nexus 7 ei paku ka 3G andmesidet, läbi tuleb ajada WiFiga. Kuid enamusel kasutajatel on niikuinii hotspotina internetti jagav telefon taskus, nii et 3G puudumise elab üle.

Nexus 7 sisaldab GPS-i ja on seega heaks täienduseks näiteks autos autonavigaatorina.
Ekraan aga väljas päikese käes kõige kirkam pole – see-eest aga on ekraani eraldusvõime üsna korralik ja kannatab ka näiteks e-raamatut lugeda (küll mitte nii kaua, kui e-tindiga spetsiaalsete e-lugeritega).

Google Now, mis tuli kaasa Android 4.1-ga (praeguseks on Nexus 7-le juba 4.2 uuendus olemas), pakub aga tarka abimeest vastavalt kasutaja harjumustele. Ilmub see rakendus välja, kui hoida Home-nuppu pikemalt all ja siis sõrmega üles libistada. Eesti oludes pakub see näiteks kodust töölejõudmise aega, arvestades ummikutega ning hoiatab kehva ilma eest. Lõuna ajal võib see ka söögikohti Tallinna piires soovitada.

Kindlasti hakkab nii käepärase tahvli puhul vaevama küsimus, kuidas sellega helistada oleks. USAs saaks Google Voice´i kasutada, meie siin Eestis peame leppima Skype´i kõnedega mobiili- ja tavavõrkudesse või Viberi/Tango rakendustega. Saab helistada küll. Tahvel toetab mõnesid testitud mikrofon-kõrvaklappe (näiteks a-Jays One+) ja ka tagumisest kõlarist saab kõnet kuulata.

Tahvlil on peaaegu täisväärtuslik Chrome´i brauser, mitte enam Androidi enda sisseehitatud veebilehitseja. Sellest on aga välja jäetud Flash – kes tahab, pusib ise selle XDA foorumi kaudu kuidagi tööle, ametlikult seda kaasa ei tule ei Google´i ega Adobe´i poolt.

Kokkuvõtteks võib öelda, et Google Nexus 7 on üsna ideaalne tahvel neile, kes tahavadki kompaktset, kerget ja võimast tahvelarvutit. Kui aga vaja suuremat ekraani, siis Nexus 7 ei sobi. Ka pildistajatele peaks soovitama mõnda muud mudelit. Ülejäänutele aga võib anda julgelt ostusoovituse – käepärasele odavale tahvlile leiab uskumatult palju rakendusvõimalusi erinevates olukordades.

07.01.2013 10:40 - Kaido Einama
Hinnang arvustusele:
  +3   -0
MultiPad
8.8
6 hindajat

4. Prestigio MultiPad

8,4" LCD ekraan, 0,7GHz ARM protsessor, G-sensor, WiFi, E-mail, veebibrauser, kasutatav e-lugerina, multimeedia pleier (muusika, fotod, videod).


Lisas Kerdemets 09.05.2011
Pane hinne:
Vaata kõiki arvustusi (1)

“Odav ja üsna okei tahvelarvuti, kuigi natuke aeglane see masin ju on ja ekraan on tavaline LCD, mitte peen IPS-tehnoloogia, mis tähendab ebatäpsemaid värve ja vaatenurki.”

09.05.2011 20:31 - Kerdemets
Hinnang arvustusele:
  +0   -0
iPad 2
8.7
32 hindajat

5. Apple iPad 2

9.7" LED taustavalgustusega multitouch IPS ekraan. Resolutsioon 1024x768 pikslit (132 pikslit tollile). 1GHz kahetuumaline A5 protsessor. Mahutavus 16-64 GB. Tagumine kaamera HD (720p) salvestusvõimega, esikaamera VGA resolutsiooniga kuni 30 kaadrit sekundis. Sisse ehitatud kõlar, mikrofon. 3.5mm stereopesa. Güroskoop, akseleromeeter. Saadavad WiFi (802.11a/b/g/n) ja WiFi+3G mudelid. Bluetooth 2.1 + EDR tehnoloogiad. Aku kestus kuni 10h. Kaal u 600 g.


Lisas lloyd 02.03.2011
Pane hinne:
Vaata kõiki arvustusi (5)

“ülemakstud mänguasi mäkip2dedele”

03.04.2012 06:39 - Nimetu
Hinnang arvustusele:
  +0   -3
Surface RT
8.7
3 hindajat

6. Microsoft Surface RT

10.6" ClearType HD ekraan resolutsiooniga 1366x768 pikslit. Quad-core NVIDIA Tegra 3 protsessor. 2GB RAM. Wi-Fi (802.11a/b/g/n). Bluetooth 4.0. Kaks 720p HD LifeCams kaamerat. USB 2.0 pesa, microSDXC pesa.


Lisas Martn 18.02.2013
Pane hinne:
Vaata kõiki arvustusi (1)

“Ekraan pole nii hea kui viimasel Nexusel või iPadil, kiirust samas paistab jaguvat. Suureks plussiks on MS Office, mis kohe kaasa tuleb selle Surface tahvelarvutiga, muidu on rakendustepõud veel Microsofti poes kahjuks.
Hästi ehitatud asi, ainult klaviatuuri plastik tuli ühest kohast lahti natuke...”

18.02.2013 20:49 - Martn
Hinnang arvustusele:
  +0   -0