PlayStation 4
7.3
16 hindajat

1. PlayStation 4
Sony

Kaheksanda generatsiooni mängukonsool. 8-tuumaline AMD x86-64 protsessor, 500 GB kõvaketas, 8 GB GDDR5 mälu, AMD Radeon graafikaprotsessor; kontrollerid DualShock 4, PlayStation Move, PlayStation Vita; PlayStation Camera. 802.11 b/g/n Wireless, Bluetooth 2.1, USB 3.0, Ethernet 10/100/1000 ühenduvus. Optiline seade Blu-Ray.


Lisas sonic
PRO
PRO-staatus antakse arvustajatele, kes on oma sisukate kirjutistega Arvustus.com toimetusele silma jäänud.
04.10.2013
Pane hinne:
Xbox One
6.6
19 hindajat

2. Xbox One
Microsoft

Kaheksanda generatsiooni videomängukonsool. 8x 1.75 GHz AMD protsessorituuma (2 Quad-Core Jaguar moodulid), 8 GB DDR3 mälu kiirusega 68.3 GB/s (5 GB mälu mängude jaoks), 500 GB kõvaketas; 853 MHz AMD Radeon GCN arhitektuuriga graafika, Blu-Ray seade, Wi-Fi Direct, 802.11n WiFi; Gigabit Ethernet; HDMI 1.4 in/out (1080p ja 2160p ehk 4K); 3x USB 3.0. Kinect: 1080p HD RGB kaamera, 30 FPS color, Time of FLight (TOF) tehnoloogia, Mikrofonid; 7.1 ruumiline heli. Xbox One komplektis Kinect, millel 1080p lainurgaga "time-of-flight" kaamera; protsessib 2 gigabitti andmeid sekundis, jälgib kuni 6 inimese liikumist, südalööke, loeb QR-koode ja saab aru Xbox One puldiga tehtud liigutustest. Kinecti mikrofon on sisse lülitatud kogu aeg (Kinecti kasutamine on valikuline). Operatsioonisüsteem Xbox OS põhineb Windowsi kernelil.


Lisas iksboks 21.05.2013
Pane hinne:
Vaata kõiki arvustusi (1)

“Siin ta siis nüüd on, Microsofti järgmine mängukonsool, mis peaks eelduste kohaselt vastu pidama järgmised 8 aastat, nii nagu pidas Xbox 360 enne seda.
Selle jaoks on muidugi oluline, et konsool oleks piisavalt võimas, sest kuigi on oodata, et juba paari aasta pärast tuleb Xbox One välja uue disainiga, kahtlemata väiksemana ja ilusamana, siis sisuliselt oleks tegu ikka ja alati sama võimsa konsooliga. Niisiis, praegu peaks Xbox One olema praegu ajast ees, et kaheksa aasta pärast mitte väga ajast maas olla. Selleks peidab uus Xbox endas 8-tuumalist protsessorit, 8 GB mälu ja AMD Radeon GCN graafikakaarti. Jah, see ei ole midagi ennekuulmatut ühegi arvutimänguri jaoks. Pigem peetakse 8 GB mälu tänapäeval väheks, õigel mänguril on seda ikka 16 või lausa 32 GB jagu. Harilikult piirdutakse kodus 4tuumalise arvutiga, aga jällegi ei ole 8 tuuma midagi haruldast, eriti mängurite jaoks. Kui me siia juurde liidame veel teadmise, et PlayStation 4, Sony konkurent Xbox One'ile on võimsam, tekib kindlasti küsimus, miks Microsoft on sellist teed läinud.

Vastus peitub kahtlemata peamiselt hinnas, aga ometi mäletan ma täpselt samasuguseid küsimusi ja isegi vaidluseid 8 aasta tagusest ajast, kui välja tulid Xbox 360 ja PlayStation 3. Ka siis oli PS3 võimsam ja ka siis olid paljude mängurite arvutid võimsamad kui kumbki mängukonsool. Samas oli terve Xbox 360 ja PS3 võitluse kestel üsna konsensuslik, et mõlema konsooli pilt on enam-vähem võrdne, seejuures sagedamini isegi Xbox 360 poole kaldus, sest sellele osati mänge paremini optimeerida.

Selgub, et ülemäärast võimsust ei lähe lihtsalt (sellele sihtgrupile) vaja. Minu Xbox 360 seisab endiselt teleka all ja GTA 5 või muid viimaseid mänge mängides ei tabanud ma end kunagi mõttelt, et tegu on 8 aasta taguse konsooliga. Graafika on siiani ilus. Seepärast ma ei kahtle, et Xbox One on piisavalt tulevikukindel.
Rääkides tulevikust, siis Xbox 360 väljatuleku ajal oli just käima suur Full-HD telekate ostmise maania ning vahetati oma vanu kineskooptelereid õhkuste vastu. Uus maania on meil ukse ees, seekord on sel nimeks 4K ning Xbox One on tõepoolest piisavalt võimas, et suuta esitada ka 4K videot, ehk 2x tihedamat pilti kui Full-HD.

Teine sõda, mis Xbox 360 väljatuleku ajal parasjagu käis, oli BluRay ja HD-DVD võitlust. Esimest juhtist Sony, teist muuhulgas Microsoft. Selle sõja võitis BluRay formaat, sest võimaldas plaadile rohkem infot kirjutada, nüüd on selle formaadi omaks võtnud ka Microsoft. Selleks, et BluRay plaadilt filmi vaadata, tuleb lihtsalt üks rakendus Xboxi "poest" alla laadida (tasuta) ja ongi lahendatud.

Xbox One on suur ja kole. Hea küll, mitte suurem kui vanakooli videomakk ja mitte ka koledam (pigem isegi ilusm) kui see. Aga siiski olen ma pisut üllatunud, et 2013 aastal selline seade välja tuleb.
Mõnes mõttes saan ma sellest ka aru. Näiteks peab Xbox olema suur, et sinna mahuks väga hea jahutus. Mäletatavasti kimbutas Xbox 360-t probleem just sellega. Selle esimesed versioonid kuumenesid üle ja läksid katki, lisaks undasid nende ventilaatorid väga valjult. Xbox One'i suur korpus tähendab aga rohkem ruumi suure ventilaatori jaoks, mis saab aeglasematel pööretel pööreldes vaiksemalt hakkama. Koledus on muidugi subjektiivne ja siin tundub, et on mindud seda teed, et olgu see pigem kole, peaasi, et kellelegi ei tundu otseselt sobimatu. Võtan sõnad tagasi, Xbox One ei ole kole. Ta on lihtsalt hästi tavaline must kast. Usun, et nii see oligi mõeldud, nii sobib see kõige kindlamini igasse elutuppa ja just seda Microsoft ju tahab. Xbox One ei ole pelgalt mängukonsool, vaid kodune meelelahutuskeskus. Noh, vähemalt Ameerikas, kus saab ka asjalikke sisuteenuseid kasutada, filme-muusikat ja mida veel striimida jne. Eestis muidugi peaaegu miski ei tööta ja tegu on eelkõige siiski mängukonsooliga, millel on üks huvitav lisa: Skype.

Kuna nüüd tuleb iga Xbox One'iga kaasa kohe komplektis olev Kinect, saadki kohe ka Skype'i katsetada. See toimib hästi ja uue Kinecti kaamera on väga võimekas. Kuna resolutsiooni sel jagub, suudab Kinecti silm jälgida mitut inimest korraga ja igaühte digitaalselt piisavalt suumida, et jääks mulje, nagu liiguks kaamera inimesega kaasa, kui see rääkimise ajal toas ringi kooserdab.
Kinecti kaamera tuvastab nüüd liikumist ka üsna teleka ees, varem oli vajalik hulga suurem distants. Seega võivad nüüd väiksemate tubade omanikud ka lõpuks Kinectist rõõmu tundma hakata.
Kinect on nii tähelepanelik, et tuvastab isegi südametukseid naha värvi muutuseid jälgides, nii ei peagi kandma mingit eraldi pulsikella vms, kui treenid mõne Kinecti fitnessmänguga.

Need kaheksa protsessorituuma, mis Xboxis istuvad teevad masina väga kiireks ja see on üks põhilisi asju, mida uue konsooli puhul ootasin. Elder Scrolls on näiteks Xboxi peal väga kena mäng, aga need laadimispausid ajavad hulluks. Ka see, kui vajutasid puldil menüünuppu (seda Xbox Home, keskmist) ja mitme sekundi pärast menüü end aeglaselt ette lohistas. Või konsooli käivitumise aeg... Nüüd on olemas ka koheselt sisselülitav funktsioon, kui pisut suuremast energiakulust ei hooli. Xbox kogu aeg kuulab ja kui saab käsu sisse lülitada, on pilt peaaegu hetkega ees. Samuti käib liikumine mängu ja teiste rakenduste, näiteks Skype vahel ülikiiresti, mingit ooteaega ei ole. See on võimas kogemus.

Mainisin, et Xbox kuulab... ta tõesti kuulabki nüüd ja (kui seda välja ei lülita), siis kogu aeg. Sest ta ootab häälkäsklusi. "Xbox on" ja konsool lülitub sisse, enam ei pea end isegi nupu juurde lohistama, samuti ka väljalülitamiseks ja rakenduste avamiseks. See toimib isegi eestlase aktsendi korras päris veatult. Sama ei saa öelda Kinecti žestidega menüüjuhtimise kohta, mis võtab palju aega ja rikub närve rohkem kui asjast kasu. Mängudes on Kinect muidugi tasemel.

Viimaseks tahaks rääkida uuest puldis. Pult oli õnnestunud juba Xbox 360 puhul, nüüd on peaaegu täiuslikku veelgi täiustatud, mängukonsoolide tipp-pult on veelgi paremaks saanud. See istub mugavalt ja kindlalt käes, sellele on lisatud pöidlanuppude vibramootorid, koostekvaliteet on endiselt tipptase.

Uus Xbox One on küll suur ja mitte just disaini tippsaavutus, aga see on peaaegu kuuldamatult vaikne, kiire, ilusa kasutajaliidesega, veel parema puldiga ja viimistletud ning toimiva Kinectiga.”

26.11.2013 17:26 - Plum
Hinnang arvustusele:
  +3   -0
Wii U
7.0
8 hindajat

3. Wii U
Nintendo

Kaheksanda generatsiooni mängukonsool. Esitab 1080p videot, mitmetuumaline IBM protsessor, AMD graafika, sisemine flash-mälu, SD- ja SDHC-kaardi pesa, 4x USB, 1xHDMI väljund.


Lisas Meningor 13.06.2011
Pane hinne:
Xbox 360 4GB
8.5
20 hindajat

4. Xbox 360 4GB
Microsoft

45nm CPU/GPU kiip, 5x USB, Kinect port, 802.11 b/g/n WiFi, TOSLINK S/PDIF optiline audioväljund, sisselülitamise- ja DVD plaadi sahtli nupp puutetundlikud. Komplektis juhtmevaba pult ja komposiitkaabel.


Lisas kismet 18.12.2010
Pane hinne:
Vaata kõiki arvustusi (1)

“Koduse vabaaja veetmise sisustaja.Mugav,lihtne.Soovitan!”

21.01.2012 21:28 - Nimetu
Hinnang arvustusele:
  +0   -0
Xbox 360 250GB S
8.5
27 hindajat

5. Xbox 360 250GB S
Microsoft

Videomängukonsool 250 GB kõvaketas, 45nm CPU/GPU kiip, 5x USB, Kinect port, 802.11 b/g/n WiFi, TOSLINK S/PDIF optiline audioväljund, sisselülitamise- ja DVD plaadi sahtli nupp puutetundlikud. Tuntud ka kui Xbox 360 Slim.


Lisas kismet 16.06.2010
Pane hinne:
Vaata kõiki arvustusi (3)

“Minulgi uus Xbox nüüd juba paar nädalat käes ja julgen esimesed muljed kirja panna.

PAKEND
On kena, aga kui eelmise Xboxi karbi üles otsisin, märkasin üllatusega, et see on tegelikult ilusam ja läbimõeldum. Näiteks pole uuel pakendil sanga, mis teeb transpordi veidi ülikamaks.

VÄLIMUS
On uuel Xboxil kena ja läikiv, õige pisut liiga mmm... noortepärane minu maitse jaoks. Võiks olla natuke väljapeetum-tagasihoidlikum, Apple-likum, kui soovite :) Ka uut Xboxi saab hoida vertikaalselt või horisontaalselt ja kui vana box riiulisse püsti ei mahtunud, siis uus mahub küll. Seega -- jah, uus Xbox on oma mõõtudelt väiksem. Mingil määral meenutab mänguasja, aga kuna tegemist on elutoa elemendiga, siis võiks see olla väljapeetum.
Kuna pind läigib, ei toeta ma sinna isegi ajutiselt pulti, kartes seda ära kriimustada. Töösoleku ajal ei tohi seal kindlasti midagi hoida, sest nüüd on kasti ülemisse ossa paigutatud üks suur (ja seetõttu vaikne) ventilaator, sealt peab õhk segamatult liikuda saama.

KASUTUSKOGEMUS
On tõesti parem kui varem. Uus Xbox on vaikne, normaalselt distantsilt kuuldamatu, vähemalt siis kui mängud kõvakettale installitud. Seda tasub aga teha nagunii, sest ruumi on nüüd ju 250 GB ning mängude laadimine kõvakettalt on kiirem kui DVD-lt.
Sisse on ehitatud N-draft WiFi-kaart, seega on see valmis kohe traadita võrguga ühenduma. Kahjuks N-i kiirust proovida pole saanud, sest Elioni Kodulahendusega kaasa tulnud õnnetu ruuter seda standardit ei toeta. Uurisin Elionist järele -- neil polegi sellist ruuterit, millega olemasolevat asendada saaks. Siin oleks variant panna lisaruuter, aga seda ei pea ma praegu vajalikuks ja piirdun kaabliga.
Võib öelda, et uus Xbox on sama kiire kui eelmine (ja üle-eelmine jne), kuigi olen ka lugenud, et kui joonele panna, siis mingi tilluke erinevus siiski olevat.

ÜHENDUSPESAD
On mitmekülgsed. Esipaneelil on 2x USB pesa, taga veel 3 tk, lisaks spetsiaalne Kinecti pesa, mis tähendab, et kui see lisaseade osta, ei vaja see eraldi toidet, kõik vajaliku saab ta sealt ühest pesast. Vanemate konsoolide puhul käib üks Kinecti kaabel USB-pessa, teine stepslisse.

KOKKUVÕTE
Hea ost ja mõttekas vahetus. Teeb oma kõvakettamahult ja N-draftiga WiFi olemasoluga PS3 Slimile ära, sisukusega on Xboxi platvorm seda teinud juba ammu. Soovitan!”

19.08.2010 14:35 - karuelevant
Hinnang arvustusele:
  +4   -0
PlayStation 3 Slim
8.3
19 hindajat

6. PlayStation 3 Slim
Sony

Mõõdud: (WxDxH) 29 cm x 29 cm x 6.5 cm / kaal 3.2 kg / protsessor: Cell Broadband Engine / RAM 256 MB / kõvaketas: 120 GB / ühenduvus: IEEE 802.11b/g ja Bluetooth.


Lisas Korea 20.03.2010
Pane hinne:
Vaata kõiki arvustusi (1)

“Enam kui veerandi võrra väiksem kui PlayStation 3 originaalkonsool ja umbes sama suur kui Xbox 360 (õhem, aga sügavam). Slim on oma eelkäijast kergem ka, aga kaal ei ole üldiselt argument, sest seisab see ju nagunii riiulis.
Konsoolil on loomulikult Blu-Ray mängija, aga kahjuks endiselt vaid 2x kiirusega, mis tähendab, et sealt otse ei julgeta mängida lasta ja kõik mängud nõuavad eelnevat installeerimist.
Varasematele PS3 konsoolidele andis installida ka näiteks Linuxi, aga Slim seda (vähemalt praegu) ei võimalda. Mitte et väga vaja oleks, aga paljudele entusiastidele oli siiski põnev PS3 jõudlust oma mõne projekti jaoks rakendades asja huvitavamaks muuta.
Mõni erinevus eelneva PS3-ga on veel -- energiatarve on sutsu väiksemaks läinud: 280W -> 250W. Konsooli pealispind ei ole enam läikivmust, vaid matt, ehk palju praktilisem.
Ning lõpetuseks üks tagasilöök ka. Paistab, et Blu-Ray filme laadib see konsool veidi aeglasemalt kui vanemad PS3-d...
Üldiselt aga on PS3 asi kõvasti paremaks läinud ja kui praegu konsooli valid ja Sony kasuks oled ostsustanud, siis on Slim õige valik.”

20.03.2010 18:52 - Korea
Hinnang arvustusele:
  +1   -0