8.2 59 hindajat

Diner
www.facebook.com/dinerfoods

Ameerikapärane burgerirestoran Tallinnas, Nõmmel, Vabaduse pst 39/Lootuse pst 2
Avatud 11-22.
Grillmeistrid Indrek Valentin, Vallo Veider.

Lisas Priit
PRO
PRO-staatus antakse arvustajatele, kes on oma sisukate kirjutistega Arvustus.com toimetusele silma jäänud.
30.04.2014
Hindamiseks logi sisse.Registreeru kasutajaks

“Kuulsin erinevatest allikatest, et Nõmmel, Vabaduse puiestee ääres on avatud uus söögikoht. Seejuures mitte lihtsalt söögikoht, vaid ameerika stiilis einela, mida sealmaal kutsutakse Diner'iks. Ning et täpselt sellist nime see koht ka kannab. Dineri tähendus on USAs tegelikult veidi spetsiifilisem, nimelt tähendab see eelkõige söögikohta, mis asub nö tehases valmistatud hoones, mitte kohapeal ehitatud ning harjumuspäraselt teeb Dinerist Dineri roostevabast terasest välispind. Samuti eristab Nõmme Dinnerit selle Ameerika nimekaimust avamisaegade erinevus. Nõmme Diner on avatud kl 11-22, samas kui Ameerikas on tavaks, et Diner on avatud keskööni.

Ameerikapärased toidud, mis Eesti rahva seas aina enam kanda kinnitavad ja populaarsust võidavad läbi erinevate Ameerika stiilis toidukohtade (Mack BBQ, Babyback, Tondi Grill jne), kõlavad juba iseenesest huvitavalt, aga kui kuulsin, et Nõmmel asuv Diner keskendub just burgeritele, polnud muidugi kahtlust, kas selle ka ise oma silma ja keelega järele proovin.

Diner on Vabaduse puiesteelt hästi märgatav, lehvivad Eesti ja USA lipud ning maja peal laiutab ka uhkelt suur ja ameerikalikuks stiilis logo. Istuda saab ka välisterrassil, aga tol päeval oli ilm jahe ning seal inimesi polnud. Sisse astudes sai aga selgeks, et söögikoht populaarsuse vähesuse all ei kannata. See on TÄIS. Algul polnud ühtki vaba lauda, ent natuke oodates üks vabanes ning sinna end sisse seadsimegi. Külastajatest moodustas valdava enamiku noortekambad, kellele ilmselt burks ja friikartulid eriti südamelähedased on. Mul oli muidugi hea meel näha, et nad MacDonald'si kräpp-burgeri asemel vähemalt korralikumat toitu tahavad.

Ruumi dekoori kohta saab öelda vaid seda, et ehkki istmed-lauad on ameerikalikud ja siia-sinna on puistatud veel elemente, nagu muusikakast (kus oli igasuguseid huvitavaid plaate, kaasa arvatud lastelaulud), siis üldmulje oli ikkagi väga kõle. Valged seinad ja üsna jahe, nii et sees oli parem jopega istuda. Seega sisekujunduse mõttes soovitaks kindlasti ruumi mõnusamaks teha, see on väga oluline osa einest.

Kõikjal hakkas silma ka RC Cola brändingut. See otseselt ei seganud, lihtsalt midagi muud võinuks veel lisaks olla. Küll aga segas mind tegelikult asjaolu, et RC Cola oligi ainus koolajook, mida pakuti, aga Tartu Õlletehases valmistatud RC Cola ei ole kindlasti neist parim. Kui Coca ei meeldi, siis olgu seal Pepsi, aga ma saan aru, et asi pole niivõrd omaniku maitse-eelistuses kuivõrd tõenäoliselt Tartu Õlletehase subsiidiumites.

Teenindus oli Dineris sümpaatne. Neiu leti taga oli abivalmis ja sõbralik ning soovitas küsimise peale ka mõnda parimat burgerit. Küsisin just sellist, mis Diner'it söögikohana defineeriks. Pakuti mädarõika-peekoniburgerit (ühe variandina) ja selle ka võtsin. BBQ burgerit pakuti ka, aga kuna jutu järgi tundus, et sellele annab BBQ maitse mitte ehtne suits, vaid kaste, siis mu huvi enam nii suur ei olnud. Lisaks võtsin juustuburgeri kui klassiku ning friikartulid. Mahladest oli saadaval vaid tomatimahl :) Ilma mullita vett pudelis ei olnud, aga lasti kraanist ja see-eest tasuta. Mulle sobis see hästi, sest mis seal vahet on, Eesti veekvaliteeti arvestades. Suurepärase üllatusena oli aga kohv tasuta. Kannukohv küll, aga tundus, et oli veel nii värske, et maitses päris hästi. Ilmselt oli tasuta ka topsi uuesti täisvalamine, aga selleni ei jõudnud. Igatahes selle žesti eest punkt kirja.

Nõndaks, nüüd aga peamise juurde. Toit. Burgerid. Enamus burgerid on saadaval kahes hinnas. Odavam on tavalisest veisehakklihast, kallim angusveisest. Markeeritud on need seal "veis" ja "angus", mis võib mõne ehk segadusse ajada, nagu angus ei olekski veis. Võtsin just anguse, et saada parim, mida Diner pakkuda suudab.

Diner Vabaduse pst, Nõmmel, burgerid

Kuidas need maitsesid? Üldiselt hästi. Maitse oli küpsetusvõimalusi arvestades küllalt hea, vähem meeldis mulle serveering n-ö vanakooli tuutudest, mis on minu meelest väga vale viis burgeri söömiseks. See on eelduseks, et kogu asi laiali pudeneb ja söömisest paraja peavalu teeb. Mulle ei meeldinud väga ka kastmed ning see, kuidas need mitme kihi vahele olid valatud. Ning burger/kotlet ise oli küll suur üsna maitsekas ja hea, aga minu maitsele terake kuiv. Õige burgeri puhul pole tegelikult kastet vajagi, sest burger ise on nii mahlane, salat burgeri vahel ju nagunii. Burger oli seest küll pisut roosakas, aga mitte keskelt, vaid pigem ühelt poolt äärest, mis tähendab, et suurem osa burgerist oli siiski üleküpsenud, sest see oli ühelt poolt natuke liiga kauaks tulele jäänud. Ka uhke angusveise hakkliha ei olnud valmistatud just parimatest lihatükkidest, sest mitu korda jäi hamba alla midagi kõhrelist. Peekon tulnuks aga veidi krõbedamaks praadida, praegu oli see rohkem nagu kuumaks aetud peekon, mitte krõmpsuv, nagu võiks.

Diner Vabaduse pst, Nõmme, mädarõika peekoni burger

Friikartulid suurt aplausi minult ei teeni. Neid oli küll piisav ports ja need olid toredasti koos koorega kartulist lõigatud, aga samas liiga kaua teab-mis-õlis keenud ning liiga pruuniks muutunud ja oma hõrkkust kaotanud. Nõudepesemise pärast Diner muide muretsema ei pea, sest kõik tuuakse ette plastkorvides, mis on vooderdatud paberiga. Paber imiteerib üllatuslikult hoopis Londoni ajalehte, mis on küll olemuselt lahe, aga langeb USA-teemalise koha stiilist välja.

Diner Vabaduse pst, Nõmmel, friikartulid

Kokkuvõtteks on nii, et Dineri burgerid on iseenesest koduseimad burgerid, mida ma kunagi ühestki Eesti söögikohast leidnud olen ning ma ütlen seda respektiga. Jah, on võimalik teha paremat burgerit, sh kodus. Või õigemini, eriti kodus, sest tõenäoliselt lähebki toiduteolt hing välja kui hordide kaupa noori, kelle jaoks maitsenüansid ehk nii olulised ei ole, tellimusi ette tulistab ja kokk neid nii kärmelt täidab kui suudab.

Muide, tellimise süsteem on seal huvitav, nimelt tellid letist toidu ära, maksad, ütled oma nime ning jääd siis lauda ootama. Burks valmib u 15 minutiga ning sellest antakse teada nime hüüdes. Minu sealoleku ajal ei kuulnud oma nime kaks inimest ja pidid pärast jahtunud bruksi sööma, aga seda saab küll vaid neile endale süüks panna, sest turske omaniku hääl kõmises nime hüüdes päris valjult. Selline tellimuste täitmine mulle meeldis, muutis koha kuidagi omamehelikumaks, kogemuse personaalsemaks. Omanik oli ise ka varmas teenindama ja igati viisakas, tõhus ning ikkagi... omamehelik. See oli tore.

Tore koht, aga sisekujundus tahab veel tähendamist ning iga burger natuke rohkem hoolt, st kas rohkem kokki või vähem tellimusi. Ilmselt ei ole kumbki aga majanduslikult mõttekas samm.”

06.05.2014 16:38 - Tuleroog
PRO
PRO-staatus antakse arvustajatele, kes on oma sisukate kirjutistega Arvustus.com toimetusele silma jäänud.

Tuleroog on seda arvustust muutnud: 07.05.2014 09:40
Hinnang arvustusele:
  +1   -0
Kommentaarid:
08.05.2014 23:33 pom
Oled ikka paras snoob küll, küll on burger ühe külje pealt roosa ja küll ei meeldi kastmed
08.05.2014 23:42 pom
Ahh okei, nüüd nägin su saiti. Vabandust, ära pikka viha pea! :-)
08.05.2014 23:52 Kätu
Ta ongi snoob :))))))) loe ta teisi arvustusi :)))))
09.05.2014 00:11 Kristiina Saar
Perfektsionist, mitte snoob. Kõrged väärtushinnangud ju ei ole keelatud?
08.06.2015 12:13 Nimetu
Korralikult kirjutatud arvustus intelligentse inimese poolt.
Arvustuse lisamiseks logi sisse. Registreeru kasutajaks
Loe https://www.facebook.com/dinerfoods Diner arvustusi (review)Otsi Google abil: diner (review)