8.5 11 hindajat

Da Vinci Pasta & Pizza
http://www.davincifood.ee

Itaalia restoran Kristiine keskuses ja Rocca al Mare keskuses.

Lisas Paganini 16.02.2011
Hindamiseks logi sisse.Registreeru kasutajaks

“Käisin Rocca al Mare kaubanduskeskuses Da Vinci nimelist itaalia restorani katsetamas pühapäeva lõuna ajal, mil söökikoht oli rahvast triiki täis. Vaevu-vaevu õnnestus üks pisem laud veel leida, hiljem nägin paljusid näljaseid sissepääsu juurest tagasi pöördumas, sest kohti lihtsalt ei olnud. On's Da Vinci tõesti nii väärt söögikoht või oli asi lihtsalt selles, et tol päeval oli Rocca al Mare keskuses lihtsalt väga palju inimesi ja jagus kõikjale? Teisi toidukohti ma üle ei vaadanud, aga arvestades seda, et nii alumine kui kaubanduskeskuse katusel paiknev parkla olid nii täis, nagu seda näeb vaid jõulude eel, siis võis põhjus vabalt ka selles olla. Tõsi, muudel päevadel Da Vinci'st möödudes ma sellist rahvarikkust seal märganud pole, aga päris tühjalt pole see ka kunagi seisnud.

Da Vinci menüü on huvitav. Loomulikult rõhutakse itaaliapärastele toitudele, nii nagu nimigi vihjab, kuid toidukaardilt leiab muudki. Näiteks "Da Vinci burger friikartulitega". Te teate minu grilltoitude lembust, kuidas ma saanuks keelduda?

Tellisin toidu ja ette ühe kohvi. Da Vinci restoran ei ole tegelikult pelgalt restoran, vaid ka väikestviisi gurmee- ja köögitarvete pood. Sel ajal kui toitu ootad, saad rahulikult tervet üht seina täitvat riiulit silmitseda, millele on laotud rohkelt Illy kohvi purke, Illy serviise, kohvimasinaid ja palju muud. Kogu see Illyndus on kui muusika minu kõrvadele, et mitte öelda keelele.

Toodi mu kohv. Kahju, et selles tassis seda Illyndust polnud või oli masinaga midagi kapitaalselt vussi läinud, sest hõrgu kohvimaitse asemel oli mingi kibe tökat. Lambieli?

Burger ja friikartulid ei lasknud end kaua oodata. Peagi sõitis valgele taldrikule asetatud toit teenindaja kätel mu lauda ja võisin, esmalt silmadega, sööma asuda.

Minu ees oli kena burger, mida hoidis lagunemast pikk bambusvarras ning selle kõrval... Selle kõrval täiesti tavalised, ilmselt külmutatud olnud, friikartulid! Friikate kõrvale oli pandud ka väike kastmekausike, milles tundsin ära tavalise purgist tuleva BBQ kastme. Ootused kahanesid kõvasti.

Maitsesin burgerit ja selgus, et see on tegelikult päris hea. Nimelt oli tegemist tõesti "da vincilikuks", ehk itaaliapäraseks keeratud burgeriga. Selles oli pestot, mozzarellat, rucolat... Lisaks muidugi kukkel ja pihv. Punktid jaotasin mõttes järgmiselt:
Sai -- 7 punkti (pisut kõva)
Pihv -- 7 punkti (pisut nätske ja igav, maitse polnud ei puhas, ega ka korralikult maitsestatud)
Muu burgerisisu -- 10 punkti
Friikartulid -- 1 punkt
Kaste -- 3 punkti

Ma ei saanud tükk aega aru, kas mulle meeldib see burger või mitte, aga siis mõistsin, miks. Mind segasid need inetu välimusega ja ebameeldivad friikartulid seal kõrval nii tugevasti, et häirisid burgeri adekvaatset hindamist. Püüdsin neid mitte vaadata (enamus jäid muidugi söömata) ja burger läks kohe paremaks. Miks hea roog selliselt ära rikkuda?

Kastmekausikeses oleks võinud olla kas väga kvaliteetne ketšup või veel parem -- mõni enda kokku segatud kaste, mille tahes baasil. See BBQ kaste ei läinud itaalia teemaga absoluutselt kokku. Nagu ka need suvalised kilekoti kartulitooted. Kas ma juba ütlesin, et need rikkusid kõik ära? Noh, olgu siis veelkord öeldud, et meelde jääks.

Toit nägi taldrikul välja selline:
Rocca al Mare Da Vinci itaalia restoran, burger

Burgeri siseelu oli aga selline:
Rocca al Mare Da Vinci itaalia restoran, burger seestpoolt

Da Vinci on restoran, kuhu võib minna küll, kuid kus kvaliteet nii roogade vahel kui ühe ja sama piires kõigub usinasti. Potentsiaali neil on, veidi rohkem oleks aga vaja toidud läbi mõelda.”

06.10.2013 16:42 - Tuleroog
PRO
PRO-staatus antakse arvustajatele, kes on oma sisukate kirjutistega Arvustus.com toimetusele silma jäänud.
Hinnang arvustusele:
  +0   -0
Arvustuse lisamiseks logi sisse. Registreeru kasutajaks
Loe http://www.davincifood.ee Da Vinci Pasta & Pizza arvustusi (review)Otsi Google abil: da vinci pasta & pizza (review)