Pähklipureja
8.1
7 hindajat

7. Pähklipureja
Timothy O'Keefe, Ben Stevenson

Pjotr Tšaikovski ballett. Tšaikovski kaunis muusika viib vaataja koos Klaraga maiustuste, Hiirekuninga, mängusõdurite, lendavate kokkade, hiiglasliku jõulupuu, jõuluõhtu ja tantsu võlumaailma. Tšaikovski „Pähklipureja“ on helilooja tuntumaid ja armastatumaid teoseid, mille muusika on inspireerinud paljusid koreograafe jutustama tantsukeeles E. T. A. Hoffmanni ja Alexandre Dumas’ sen. värvikat jõulumuinasjuttu.


Lisas Kultra 25.01.2011
Pane hinne:
Luikede järv
7.9
12 hindajat

8. Luikede järv
Tiit Härm

Tšaikovski "Luikede järv", klassikalise balleti kullafondi tippteos, on paljude maade balletilavade kõige populaaresem ballett, hoides kindlat kohta peaaegu kõigi muusikateatrite repertuaaris. Balleti seob nauditavaks tervikuks Tšaikovski geniaalne muusika, poeetiline tegevustik ning tansturütmide ja -karakterite mitmekülgsus. Dirigendid: Mihhail Gerts, Risto Joost, Kaisa Roose. Osades: Alena Shkatula, Maksim Tšukarjov, Andrei Mihnevitš jt.


Lisas Kultra 25.01.2011
Pane hinne:
Vaata kõiki arvustusi (1)

“Ilus ballett, väga ilus muusika.Keerulised tantsu numbrid.”

30.03.2011 17:01 - Ilona
Ilona on seda arvustust muutnud: 30.03.2011 17:08
Hinnang arvustusele:
  +1   -0
Gizzelle
7.9
8 hindajat

9. Gizzelle
Aleksander Pepeljajev

Tunnustatud vene lavastaja Aleksander Pepeljajev, kelle tööd EMTA lavakunstikooli üliõpilastega on muutunud juba oodatud traditsiooniks, tõi Hobuveskis välja lavastuse „Nüganeni kursuse“ ehk 25. lennu tudengitega. Alusmaterjaliks on valitud klassikaline ballett „Giselle“, mis omakorda põhineb Heinrich Heine poeemil. Lugu räägib maatüdrukust Giselle’ist, kelle vaim kaitseb pärast tüdruku enneaegset surma tema armsamat kurjade jõudude kättemaksu eest. Pepeljajevi kui jõulise avangardisti käe all on aga sellest klassikalisest loost sündinud provokatiivne ja noortepärane uusversioon.


Lisas van Dish 13.02.2012
Pane hinne:
Kolm musketäri
7.8
9 hindajat

10. Kolm musketäri
David Nixon

David Nixoni ballett Malcolm Arnold'i muusikale. 2006. aastal Inglismaal esietendunud David Nixoni ballett "Kolm musketäri" võitis nii publiku kui kriitikute südamed ja sai mitu nimekat auhinda. Rahvusooper Estonia lavale jõudis seiklusrikas lugu koostöös Northern Ballet Theatre'i loomingulise meeskonnaga 2009. aasta kevadel. Kaasakiskuv muusika, haaravad mõõgavõitlusstseenid, musketäridele omane muretu huumor ja kaunitest duettidest õhkuv romantika on maiuspalaks kogu perele. Üks kõigi, kõik ühe eest! Osades: Eve Andre, Sergei Upkin jt.


Lisas Kultra 25.01.2011
Pane hinne:
Vaata kõiki arvustusi (1)

“Etendust läksin vaatama eelarvamusega, sest eelnevalt vaadatud tutvustuvideo, mis Estonia kodulehel oli, polnud just kõige põnevam.

Pärast esimest vaatust olin absoluutselt vastupidi meelestatud. Upkin oli meespeaosas võrratu. Ka Andre ei jätnud ükskõikseks, kuna tegu on väga lühikese tantsijaga, siis temaga tehtud tõsted oli võrratud, publik lausa ahhetas saalis. Kõige põnevamaks osaks olid pesunaised. Alguses tundusid nad veidi imelikud - nende tants oli ebatavaline,meenutasid veidi kanu. Lõpuks võitsid nad oma vahva tantsu ja emotsioonidega publiku südamed.

Etendus oli hea, sest süžeest oli võimalik aru saada ilma, et oleks pidanud enne raamatuga tutvuma. ”

22.04.2011 19:22 - Thein
PRO
PRO-staatus antakse arvustajatele, kes on oma sisukate kirjutistega Arvustus.com toimetusele silma jäänud.
Hinnang arvustusele:
  +3   -0
Modigliani - Neetud kunstnik
6.6
5 hindajat

11. Modigliani - Neetud kunstnik
Toomas Edur

„Neetud kunstnik“ on Toomas Eduri lavastajadebüüt Rahvusooper Estonia laval. Ballett jutustab värvika loo 20. sajandi ühe kuulsama boheemlasest kunstniku Amedeo Modigliani (1884–1920) tormilisest elust. Tema looming oli sillaks kubistide, eeskätt Pablo Picasso ja 1920ndate aastate art deco kunstnike põlvkonna vahel. Modiglianist räägitakse legende. Tema ekstsentriline natuur, praalimine ja emotsionaalsed kannapöörded, kirglikud armulood kirjanike Anna Ahmatova ja Beatrice Hastingsiga ning kunstnik Jeanne Hébuterne’iga, unistus pääseda Parnassosele ja rivaalitsemine Picassoga, tuberkuloosist tingitud terviseprobleemid, mida ta üritas varjata ohtra alkoholi ja narkootikumide tarbimisega – see kõik on pakkunud rohkelt kujundirikast materjali põneva lavateose sünniks. „Ma ei otsi mitte reaalset ja ebareaalset, vaid pigem alateadlikku, inimkonnas peituva instinkti müsteeriumi.“ Amedeo Modigliani Tauno Aints on lõpetanud 1998. aastal Viljandi Kultuurikolledži levimuusika erialal ja 2004. aastal Eesti Muusikaakadeemia kompositsiooni erialal (Lepo Sumera ja Helena Tulve klass). Ta on töötanud Eesti Rahvusmeeskoori ja Viljandi meeskooriga „Sakala“, EMTA lavakunstikooli kontsertmeistrina ning kooristuudio „Ellerhein“ teoreetiliste ainete õpetajana. Aastast 2002 töötab Aints Tallinna Muusikakeskkoolis muusikateoreetiliste ja -ajalooliste ainete õppejõuna. 2002–2007 oli Aints tegev popmuusikuna ansamblis Genialistid. Aintsi muusikat on esitanud ERSO, Tallinna Kammerorkester, Estonian Dream Big Band, Ansambel U:, jt.


Lisas Marge-Elin Roose 21.11.2012
Pane hinne:
Vaata kõiki arvustusi (1)

“Etendust ei soovitaks ma vaatama minna väikeste lastega: esineb intiimseid stseene ja tantse, kohati on need ka veidi vulgaarsed.
Minu jaoks täiesti uue lähenemisega. Huvitav oli vaadata: ootamatud lahendused nii süžees kui ka lavatehnikas ja rekvisiitides. Ka muusika ei olnud klassikalisele balletile päris tavapärane.
Minul oli kananahk ihul etenduse ajal, aeg lendas imeruttu ning tähelepanu oli 100% hõivatud ja jutustusse kaasa kistud.
Soovitan seda vaatama minna, et saada üks vahva ja omamoodi teatrielamus. ”

21.01.2013 21:28 - Thein
PRO
PRO-staatus antakse arvustajatele, kes on oma sisukate kirjutistega Arvustus.com toimetusele silma jäänud.
Hinnang arvustusele:
  +1   -0
Medea
6.3
9 hindajat

12. Medea
Gianluca Schiavoni

Gianluca Schiavoni ballett Libreto: Marco Gandini Maailmaesietendus Rahvusooper Estonias 13. märtsil 2014 Koreograaf-lavastaja: Gianluca Schiavoni (Itaalia) Dekoratsioonikunstnikud: Maria Rossi Franchi (Itaalia), Andrea Tocchio (Itaalia) Kostüümikunstnik: Simona Morresi (Itaalia) Koreograafi assistent: Laura Caccialanza (Itaalia) Gianluca Schiavoni on loonud Eesti Rahvusballeti tantsijatele balleti, mis jutustab kaasaegse loo tuntud Medea müüdist, millele on uue dramaturgilise suuna andnud Marco Gandini. Rabava ja sümboliterohke lavakujunduse on teinud Maria Rossi Franchi ja Andrea Tocchio ning kostüümikujunduse Simona Morresi. Gianluca Schiavoni: „Medea, sensuaalne ja võimukas Kolchise (tänapäeva Gruusia) printsess ning armukunstis osav nõid, hülgab oma maa ja perekonna armastuse pärast kauni ja tugeva Iasoni vastu. Meest huvitab lisaks Medea armastusele ka kuldvillaku ehk võimu sümboli omandamine. Kinkides mehele kuldvillaku, võidabki Medea Iasoni südame. Peagi sünnib neile kaks poega. Kui Medea saab aga teada, et Iason armastab Korintose kuninga tütart Glauket, otsustab ta kättemaksuks tappa nii Glauke kui ka oma pojad.“


Lisas cantabile 12.06.2013
Pane hinne: